• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Общи въпроси за живородките (ако нещо не ви е ясно, питайте тук)

Започната от Anonymous, 13.10.2004 21:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

click1

Не знаех дали да отварям нова тема - за това питам тук: ако сложа новородени гупи при такива на месец и половина - по-големите могат ли да изядат по-малките? В ужас съм от техния канибализъм. Страх ме е да пусна големите в големия аквариум - все още да около 1 сантиметър и половина - мисля си че май не са достатъчно пораснали...

Caxapa

Ако не влизат в устите на по-големите и няма терор- в смисъл да ги гонят и "кълвът" може  да ги събереш. За целта трябва да има и добри укрития и достатъчно пространство за да има разпределение на територии.

niki_o

Никога не съм делил женски,а още по-малко новородени и пак се чудя какво да правя с отцелелите.Канибализма им е сведен до естествен подбор,не до нула...в нормално залесен аквариум де :-)

click1

Имам и анубиаси и голяма топка явански мъх, но... не оцеляват малките. Имам две данио и 4 молинезии - тях ли да нароча за изяждането на малките?
Цитат на: niki_o - 02.12.2015 20:02
Никога не съм делил женски,а още по-малко новородени и пак се чудя какво да правя с отцелелите.Канибализма им е сведен до естествен подбор,не до нула...в нормално залесен аквариум де :-)

niki_o - ако си от Пловдив - дай малко от твоите възпитани риби - ще махна всичките големи - да настане някакъв мир в аквариума...

discusfen

Малките на живороките се придържат в горния слой на водата сложи плаващ роголисник горе и ще оцеляват повече.Ако искаш да гледаш гупи гледай само тях даниотата и молинезиите са лакоми риби.

niki_o

Цитат на: discusfen - 03.12.2015 14:03
Малките на живороките се придържат в горния слой на водата сложи плаващ роголисник горе и ще оцеляват повече.Ако искаш да гледаш гупи гледай само тях даниотата и молинезиите са лакоми риби.
С удоволствие бих те обзавел с послушни рибки при това добре възпитани ,но Пловдив ми е на 2200км. :-D

click1

Благодаря за желанието - днес ще мина да купя роголистник- благодаря за съвета!

click1

Роголистникът е купен и даниотата са подарени. Но молинезиите много ми харесват - и възнамерявам да си ги оставя. Да видим ще има ли повече оцелели бебчета

Nikiengi

Аз съм от Пловдив и в момента имам доста Ричия - плаващо растение , идеално за скривалище на новородени рибки, обади ми се или пиши на лични и ела да ти я дам, даже си стои в плика и чака някой да я вземе!
:-D

Че и черни молинезии имам!
:-)

ogun

Амека спленденс?
Някой има ли инфо за тази рибка, някой развъжда ли я? Много интересна ми изглежда и .  :-)

punk_girl123

Може ли да ми кажете молинезиите дали се раждат с опашки с шипове или после им се променят? И ако е после, кога точно?

Nikiengi

После им се променят, може би след около месец при добро хранене, но при всяка рибка е различно!
:-)

ilco_65

Имам два женски и един мъжки хелери двс броя данио два броя малионези и два броя сомчета гледамги в 30л аквариум колко още рибки мога да си взема

Joro V

Не е препоръчително да взимаш повече риби за този литраж.

ilco_65


Similar topics (2)

46725

Публикации: 478
Прегледи: 190816

44509

Публикации: 8
Прегледи: 4286