• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 17:16

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Общи въпроси за живородките (ако нещо не ви е ясно, питайте тук)

Започната от Anonymous, 13.10.2004 21:14

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

maga36

Здравейте, може ли да ми кажете дали тази рибка е бременна?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs7.postimg.cc%2Fg5vgw2dx7%2FIMG_20150830_162632.jpg&hash=b8f0549da505305309863b83485d3b72b6f18748

Благодаря предварително!
П.П. Извинявам се за лошото качество.

Harry1976

Цитат на: geri dimitrova - 28.08.2015 09:11
А кога да я чакам тази молинезия да роди скоро ли ще е? Благодаря ви.
Най-общо, ще роди след като изминат между 14 и 35 дни.

Публикациите са слети: 30.08.2015 17:54

Цитат на: maga36 - 30.08.2015 17:34
Здравейте, може ли да ми кажете дали тази рибка е бременна?
Благодаря предварително!
П.П. Извинявам се за лошото качество.

Привет, ако е женска и не е хапвала като за световно преди снимката - ще роди след като изминат между 2 и 7 дни. :)
Търся червени, сини и зелени молинезии. :)

maga36

Ами аз нарочно не съм и давал много храна, нали няма от какво друго да е наедряла така?

niki_o

Цитат на: maga36 - 30.08.2015 17:34
Здравейте, може ли да ми кажете дали тази рибка е бременна?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs7.postimg.cc%2Fg5vgw2dx7%2FIMG_20150830_162632.jpg&hash=b8f0549da505305309863b83485d3b72b6f18748

Благодаря предварително!
П.П. Извинявам се за лошото качество.
Не няма да роди нокога-мъжка е :-D

maga36

Ами от какво може мъжка да е толкова наедряла?

niki_o

От много папкане.Едно ядене дори и да е пропуснала както пишеш,че не си я хранил преди снимката не променя нищо.И ние не отслабваме ако пропуснем някое ядене ;-)
Гледаи си го и му се радваи-изглежда здрав и доволен.

ogun

Имам малки молинезии. Големи са около 1см - 1,5см. Пуснах няколко в аквариума при големите молинезии и стана масово клане... Не остана нито 1 за 15 минути... Колко големи трябва да станат за да ги пусна при големите без жертви...   *CRAZY*

fam

Извинявам се за бруталния отговор, но той най- точно описва ситуацията- Трябва да се толкова големи, че да не им влизат в устата....точно за това ни все още държим нашите малчугани отделно... ;-)

Harry1976

Цитат на: ogun - 05.10.2015 14:38
Имам малки молинезии. Големи са около 1см - 1,5см. Пуснах няколко в аквариума при големите молинезии и стана масово клане... Не остана нито 1 за 15 минути... Колко големи трябва да станат за да ги пусна при големите без жертви...   *CRAZY*
Зависи от големината на възрастните. Както е отговорил fam, трябва да са достатъчно големи, за да не могат да бъдат погълнати. Обикновено 2-2,5см са достатъчни, ако родителите не са някакви гиганти, каквито бяха моите женски молита.  *THUMBS UP*
Търся червени, сини и зелени молинезии. :)

Caxapa

             
Цитат на: fam - 05.10.2015 15:20
Извинявам се за бруталния отговор, но той най- точно описва ситуацията- Трябва да се толкова големи, че да не им влизат в устата....точно за това ни все още държим нашите малчугани отделно... ;-)
Или ако няма изявен канибализъм което  се среща макар не толкова често.

fam

Цитат на: Caxapa - 05.10.2015 21:45
               Или ако няма изявен канибализъм което  се среща макар не толкова често.
Ей, Сахара, ти пък сега, това сериозно ли?... зомби апокалипсис сред молитата...обаче ако има канибализъм, той не би ли се проявил сред големите рибки, също така...т.е. не само да чакат свежи, млади рибоци? *dontknow*

Caxapa

Без да влизам в подробности но го имам  при все, че има и достатъчно укрития. Растения колкото искаш но в един от аквариумите натделяват Хелерите и  нищо друго не вирее покрай тях а всъседният  оцеляват само Молинезиите като всяко друго  мърдащо е подложено на  тормоз и геноцид. Ще дам пример с гларусите по морето. Като  нарочат някой за унищожение започват да го преследват и кълват  докато не го привършат. Подобно поведение съм наблюдавал  и в аквариумите ми. Обикновено се изразява и проявява след продължително гладуване.

fam

Цитат на: Caxapa - 05.10.2015 22:13
Без да влизам в подробности но го имам  при все, че има и достатъчно укрития. Растения колкото искаш но в един от аквариумите натделяват Хелерите и  нищо друго не вирее покрай тях а всъседният  оцеляват само Молинезиите като всяко друго  мърдащо е подложено на  тормоз и геноцид. Ще дам пример с гларусите по морето. Като  нарочат някой за унищожение започват да го преследват и кълват  докато не го привършат. Подобно поведение съм наблюдавал  и в аквариумите ми. Обикновено се изразява и проявява след продължително гладуване.
Ем, храни ги тези риби бре... гледай глада до къде ги докарва  ;-)
Шегувам се де..
Благодаря за споделената информация.. ще ги наблюдавам и и нашите да видя... до сега от наблюдения на видовете, които имаме моите впечатлени са че black skirt tetra-ите са много сплотени като група и  супер тероризират всичко наоколо. Стават доминиращи за нула време.
*offtopic
оносно  преследването на външни индивиди.. най- старите ни златни преди забелязах...понеже 3 ги имаме от много време.. и искахме да добавим тази година един малък шибукан...ей разказаха му играта..и през цялото време го игнорираха, ама точно като при хората, когато има установена  компания и новите елементи са .... нежелателни  *JOKINGLY* като в същото време black moor-ве имахме 2 и 5те си дружаха супер, независимо, че  едните са с  двойни опашки, а другите- не

ogun

Искам да разнообразя храната на рибите ми. Молинезии и анцитрус. Искам да им давам грах и царевица един път в седмицата.
Мога ли да взимам сладка царевица в консерва, да беля ципата и да им давам само вътрешното меко нещо?
Същото и с граха, да махам ципата и да давам меката вътрешност?

atanasjovev

Здравейте в аквариум с размери Д 50 В 43 и Ш 21 (около 50 литра) колко живородни рибки мога да гледам?В момента имам двойка гупи,двойка хелери,двойка плати и 4 двойки молинезий!Около 14 рибки имам и въпроса ми е дали мога да си закупя и няколко вида пасажни рибки по няколко бройки ще има ли място за тях или да продължа само с живородките ?

Similar topics (2)

46725

Публикации: 478
Прегледи: 190116

44509

Публикации: 8
Прегледи: 4276