• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 16:48

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Общи въпроси за живородките (ако нещо не ви е ясно, питайте тук)

Започната от Anonymous, 13.10.2004 21:14

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Boromir

Цитат на: DPI - 01.07.2014 22:09
Е да, ама тетрата я ядат с неохота мойте.
Напълно възможно е! Аз казвам какви са мойте впечатления от рибите в моето стопанство! 


Shrimp Breeding Lover

DPI

Имам принципен въпрос: Търкането на гупите в предмети винаги ли е свързано с болест? В групата на Гупи клуб България срещнах и мнението, че гупите от време на време се търкат и без да има проблем.

Caxapa

Моето мнение е ДА. Почесването  като при хората е от някакъв причинител. Ако ний хората можем да се освободим от неприятелите, то при животните в частност рибите, това става с потъркване в предметите.

Joro V

Според мен пък - не. От примера на Сахара оставам с впечатлението, че винаги когато някъде го засърби, задължително тича при лекар. Имал съм доста живородки, които епизодично се потъркват в растения например, без след това нито те, нито останалите риби в аквариума да развият някаква болест. Това, разбира се, не е някакво категорично и неопровержимо доказателство - по-скоро лични наблюдения.

Caxapa

Остави мен, дали тичам при доктора при всеки един сърбеж но определено го правя ако те занимава личното ми пространство.  Сега за рибите.. Ако ти можеш да се намажеш с някакъв крем против алергия  там където те "сърби" то рибите няма какда го направят и се опитват да отсранят това което ги дразни по тялото с въртеливо движение  и така нареченото "почесване" в предмети в аквариума. Сега разбра ли довода ми? Отделен е въпроса, че така могат да се наранят и от там да инфектират раните а и бактерии и паразити да могат по-лесно да инвазират по инфектиралите места.

iordan1999

Във всеки зоомагазин когато съм питал за въпросното търкане ми отговаряха че се дължи на чревни паразити/вътрешни паразити(не съм сигурен кое от двете), но и двете не са нещо хубаво. Мисълта ми е че ако се ,,почесват" има някаква причина. Ти не се чешеш ей така защото така ти е хрумнало нали ?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs13.postimg.org%2Fu1p647gur%2FIMG_20141127_230932.jpg&hash=ed82c76fe0980e80742fc3812364bd1872bd8058
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Ftclmo79qb%2FIMG_20141127_231231.jpg&hash=55658df240ba6a91f0e78e1427d2e06c4d7ff2ff

DPI

Цитат на: iordan1999 - 24.07.2014 16:34
Във всеки зоомагазин когато съм питал за въпросното търкане ми отговаряха че се дължи на чревни паразити/вътрешни паразити(не съм сигурен кое от двете), но и двете не са нещо хубаво. Мисълта ми е че ако се ,,почесват" има някаква причина. Ти не се чешеш ей така защото така ти е хрумнало нали ?
Да де, ама това чесане го има в описание като симптоми за много неща - за справка описание към продукти на Сера, Тетра, JBL. Чесането го дават като симптом за бактериални инфекции, ифтио, гъби.
И аз съм по склонна да повярвам, че се чешат при проблем, но понеже срещнах и другото мнение, поставих въпроса. Благодаря за отговорите.

chepik

Другото мнение беше мое и смея да твърдя, че не се чешат само при проблем.Ако достатъчно дълго ги наблюдаваш ще забележиш,че чесането го използуват за да вдигат храна от дъното забелязал съм го при тези риби който гледам в момента а и при тези които гледах преди 5-10 години.Обаче не съм ги наблюдавал достатъчно дълго да видя дали само определени индивиди го правят или всички.Но съм убеден, че не го правят само при инфекции и паразити.

NO CARRIER

Цитат на: iordan1999 - 24.07.2014 16:34
Във всеки зоомагазин когато съм питал за въпросното търкане ми отговаряха че се дължи на чревни паразити/вътрешни паразити(не съм сигурен кое от двете), но и двете не са нещо хубаво. Мисълта ми е че ако се ,,почесват" има някаква причина. Ти не се чешеш ей така защото така ти е хрумнало нали ?

Мъдри са. Ако те е хванало разстройство да се чешеш по главата, за да ти мине.  :-| Чешат се при външни паразити, гъбични или бактериални кожни заболявания.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

DPI

Цитат на: chepik - 25.07.2014 14:10
Другото мнение беше мое и смея да твърдя, че не се чешат само при проблем.
Е, надявам се, че нямаш нищо против, че повдигнах въпроса и тук. Все пак стана интересна дискусия.

митит

искам да попитам кои се оцветяват първо женските или мъжките гупи защото само  едно от мойте малки гупи се оцвети. те са на 2 месеца

Harry1976

Оцветяват се едновременно. Разликата е в това, че първо се появява оцветяването по опашките, тоест, черните точки, чертички и фигурки. Причината някое от малките ти гупи да се оцвети се корени в това, че мъжките се оцветяват изцяло и при тях цветовете по тялото започват да се забелязват приблизително след шестата, осмата седмица. Появяването на цветове с голяма вероятност има и при женските индивиди на тази възраст, но е по-трудно забележима.
Търся червени, сини и зелени молинезии. :)

митит


moniantov

Здравейте, преди около 3 седмици ми се родиха гупи, всичко е точно преместих ги в друг аквариум, храня ги с артемия и със суха храна, но днес ми се родиха още гупи, та въпроса ми е: Да слагам ли новородените при тези на 3 седмици? /които са около сантиметър и нещо/ Или тези, които са на 3 седмици да ги пускам в големия аквариум,а другите малки да ги сложа в аквариума на 3 седмичните сами?  :-) :-D

Caxapa

Aко рибките са по-големи от устите на големите, можеш спокойно да ги сложиш при тях. Инак, новородените и тези преди това могат да съжителстват заедно. Само, че има едно малко уточнение. Рибките има възможност а изостанат с растежа си. Bсяко едно поколение се отглежда в отделен аквариум до достигане на необходимия размер.  Естествено  обема на аквариумите в които се отглеждат рибките се увеличава с порастването им.

Similar topics (2)

46725

Публикации: 478
Прегледи: 190116

44509

Публикации: 8
Прегледи: 4276