• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 20:35

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Общи въпроси за живородките (ако нещо не ви е ясно, питайте тук)

Започната от Anonymous, 13.10.2004 21:14

« назад - напред »

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Николай_Първанов

здравейте, имам 142 литров аквариум, развит с растения риби и т.н. Гледам в момента розово данио, неони, серпи, 2 звездни анциструса, джулита, още едни сомчета уж били косаткови или нещо подобно, един доста по голям сом който ми е подарък иначе не бих го взел ... някак си е несързамерен на другите риби но пък няма проблеми с тях живучкат си спокойно. някак си ми се искаше да взема нещо ново и се замислих дали не мога да пусна няколко мъжки гупи вътре. Въпроса ми е колко мога да пусна за да се чувстват комфортно не искам да взимам женски защото ще започнат да раждат и ще стане мазало за нула време ... а и някак си не искам да гледам как ги изяждат другите риби. Та въпроса е дали ще се бият постоянно ако взема няколко екземпляра или ще им е достатъчно комфортно да си живеят без женски и в по голямо пространсто ?

Galina_Dim

Не споменаваш брой на наличните рибки, предвид, че и те са пасажни. И размер на този голям сом.

Николай_Първанов

ами да видим, даниотата са около 15, неоните 20, серпите са 15 и те някъде, джулитата 10, другите сомчета са може би 7,8 и те. 2та анциструса, и по голямото сомче то е да речем 10сантиметра, като не е агресивно изобщо то може би най малко ме притеснява, серпите като че ли са най нападателни от всичките рибки, като аквариума има голям корен и още едно дърво на дъното, и доста добре развита растителност което е предпоставка за доста места за криене :)

Публикациите са слети: 19.06.2014 18:19

освен гупите може би някой красив мъжки хелер или ако е сам ще е агресивен ?

Galina_Dim

Хелерите са побойници, гупи, ако държиш да добавяш, макар че по моему си на границата да пренаселиш. 5-6 мъжки, не повече. Не ти ли идват повечко сомчетата за тоа дъно?

Caxapa


Galina_Dim

Тъй верно, шефе, обаче човекът иска :) Така и така ще вземе, по-добре да са гупи поне, хелер ще побърка пасажите за два часа.

Николай_Първанов

здравейте, след мислене и обикаляне из пазара взех апистограми рамирези 5 сини и 5 жълти. аквариума не е пренаселен даже в предвид растителността изглежда празен тъй като повечкото риби се крият и мотат из водораслите, относно сомчетата на дъното джулитата са по активни през деня докато другите през ноща и някак си смятам че има достатъчно място за всички все пак аквариума е 142 литра. Но да смятам да спра до тук и от повече няма нужда ;)

Поздрави !

Caxapa

Не знаех, че Апистрогамите и Рамиезетата, спадат към живородките и как се мотат из "водораслите" като ние садим растения и отглеждаме такива в аквариумите си.  *dontknow*

Николай_Първанов

никъде не съм написал че са живородки въпроса ми беше доста ясен смея да твърдя, но след като от хората изказвайки някакво мнение и компетенция нямаше отговор реших да действам по друга линия  *offtopic , а относно водораслите... изразна грешка но все пак мисля че хора с малко интелект биха разбрали какво искам да кажа и все пак забележката е уместна, остани си със здраве и има по приятни неща от това да седиш и да сееш мъдрости зад монитора  @}->--

Caxapa

Първо темата която развиваш не е за този раздел. Ако не стоях пред монитора нямаше да ти
правя забешежка. Зад монитора има стена. Аз стоя пред. И сори за забешежката по интелект.

Boromir

Не исках да се включвам в тази глупост, но не се се здържах заради Сахара.
Сахара можеш ли да обясниш на мен и аудиторията какво означява "форум" и чел ли си раздела "Правила" ? Не искам да заема страна, но последните два поста са ти чисто и просто заяждане. Ако, искаш да направиш забележка,  нека та да е креативна, а не съркастична. Защо ти казвам това, защото както ти можеш да усмееш някой, така и ние можем да усмеем теб, било то и на тема акваристика! Форума е за да си помагаме, ако не можеш да помогнеш по-добре не пиши нищо. И не забравяй,  че човек не е толкова велик колкото си мисли!!!

П.С. Моля админа да си свърши работата и да почисти постовете които са извън темата!
Shrimp Breeding Lover

Николай_Първанов

boromir, за съжаление това е масово отношение не само в този форум ами и в много други... от безмислени спорове смисъл няма, надявам се темата да продължи по същество и да е полезна на хората. Лек ден и бъдете щастливи :)

DPI

Цитат на: Boromir - 01.07.2014 10:37
Не исках да се включвам в тази глупост, но не се се здържах заради Сахара.
Сахара можеш ли да обясниш на мен и аудиторията какво означява "форум" и чел ли си раздела "Правила" ? Не искам да заема страна, но последните два поста са ти чисто и просто заяждане. Ако, искаш да направиш забележка,  нека та да е креативна, а не съркастична. Защо ти казвам това, защото както ти можеш да усмееш някой, така и ние можем да усмеем теб, било то и на тема акваристика! Форума е за да си помагаме, ако не можеш да помогнеш по-добре не пиши нищо. И не забравяй,  че човек не е толкова велик колкото си мисли!!!

П.С. Моля админа да си свърши работата и да почисти постовете които са извън темата!
Съжалявам, че се намесвам, но сарказмът и усмиването са различни неща. Лично аз предпочитам саркастично мнение на Сахара, пред липса на какъвто и да било коментар.  И питането на Николай Първанов наистина не е за живородките, да си беше пуснал самостоятелна тема в "Препоръки", например.

И за да не е изцяло офф поста : Какво мислите за специализираната храна на Сера за гупи?http://www.shop.zoomagazini.com/application.php?appLoad=watermark&tableMap=main&imageType=big&imageId=19417

Boromir

Цитат на: DPI - 01.07.2014 14:14
Съжалявам, че се намесвам, но сарказмът и усмиването са различни неща. Лично аз предпочитам саркастично мнение на Сахара, пред липса на какъвто и да било коментар.  И питането на Николай Първанов наистина не е за живородките, да си беше пуснал самостоятелна тема в "Препоръки", например.

И за да не е изцяло офф поста : Какво мислите за специализираната храна на Сера за гупи?http://www.shop.zoomagazini.com/application.php?appLoad=watermark&tableMap=main&imageType=big&imageId=19417
Така,  мисля че по въпроса с изказванията преключихме.  Вярвам че сте интелигентни хора и осъзнавате, че няма какво повече да се коментира.
Относно храната на сера,  аз лично в моето стопанство съм я ползвал за кратко, защото бързо извитрява и рибите спираха да я приемат. Но, за сметка на това съм супер доволен от люспите  "Tetra Guppy" и от храната на тропикал за гупи ( която е с добър процент спирулина вътре).



Shrimp Breeding Lover

DPI


Similar topics (2)

46725

Публикации: 478
Прегледи: 190908

44509

Публикации: 8
Прегледи: 4286