• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 11:47

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Общи въпроси за живородките (ако нещо не ви е ясно, питайте тук)

Започната от Anonymous, 13.10.2004 21:14

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

raiko

Лиров е. Не може да опложда. Едната женска е червен вагтайл, а другата е неон тукседо вагтайл.

Валентин Топалов

Много благодаря,тя втората е бременна.Дори имам едно малко в общия ,на една седмица е вече.Мисля че ще отцелее.
Ако намеря други разновидности ще мога ли да ги размножа или мъжкият им пак е като лировия.
И ако имам лирова женска и обикновен мъжки ще излезе ли някое лирово.

raiko

Всички лирови хелери се раждат от лирова женска и обикновен мъжки. Поколението е 50% лирови.

pluvka86

Здравейте,

Имам 270л растителен аквариум на вече 2-3г. Имам доста молинезии/30-40/ от различни размери бебета до зрели възрастни, две САЕта и единични бройки от това онова. Обмислям промяна с аквата вероятно пак на скалария и малко смяна на скейпа. И сега е въпорсът. Какво правя с тези обитатели в момента? Ако ги събера и ги пусна в езерото на Бизнес парка дали има минимален шанс да оцелеят или не?
260л
2х54W T5 Sylvania Aquastar + Philips 865
EHEIM professionel 5e 450

Caxapa

Няма да оцелеят а инвазията на видове които не са от хабитата на нашите земи не е желателен. Преди време имаше показани риболовни трофеи от Пиранхя по наши езера и реки. По същият начин  рибките "часовни" или още наричана от нас "слънчева" е по този начин   населен в Европа.

wire

Пробвай да ти продадеш за символична цена или да ги подариш.
В езерото няма да оцелеят зимата, защото замръзва цялото. Миналата година някой беше пуснал гупи и се развъдиха доста, като дойдоха по-студените дни и изченаха...Така беше и по-миналата с каракуди/шарани(някакви шаранови бяха), които бяха пуснати, но за тях не съм сигурен дали не преместиха каквото можаха някъде, като костенурките.
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!  *CRAZY*

pluvka86

Да, вероятно ще ги пусна на символична цена. Благодаря за отговорите. 😀
Костенурките са си все още в езерото и са мн...😁😁
260л
2х54W T5 Sylvania Aquastar + Philips 865
EHEIM professionel 5e 450

Similar topics (2)

44509

Публикации: 8
Прегледи: 4276

46725

Публикации: 478
Прегледи: 190052