• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 17:56

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Общи въпроси за живородките (ако нещо не ви е ясно, питайте тук)

Започната от Anonymous, 13.10.2004 21:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Joro V

Женските живородки трябва да са повече от мъжките, иначе се стига до такива ситуации. Затова си купи още 1-2 женски и пробвай пак. И този път ти им се накарай в магазина, или по-добре - отиди в друг магазин.

vicim

Благодаря за предложението!!! Имаш ли представа защо се държи така и дали ще му порасне опашката?
Благодаря! *thanks

asito

Ако всичко е наред с аквариума и рибата,опашката ще се възстанови.

vicim


NeLyTo

Имам една дебеланка гупа, пред раждане ... и вчера гледам 1 малко рибенце плувка из аквариума. Е - бързо изчезна..
Взех майката и я преместих в родилката - още си е дебелка, но други рибки - няма?!
Колко време може да протече раждането?

Harry1976

Първескините раждат по-бавно и по правило по-малък брой бебета, освен ако не са държани без мъжки екземпляри от раждането до поне 5-7 месечна възраст. Продължителността на раждането е различна, но най-общо трае от тридесетина минути до няколко часа. Зависи много от условията, в които се намира родилката - спокойствие; постоянна температура и параметри на водата; големината и вида на родилката, както и броя на малките, които ще роди.
Търся червени, сини и зелени молинезии. :)

I love my fishs

Здравейте имам един мъничък проблем за първи път от една седмица гледам рибки и имам един Хелер и една Гупа,които са женски и бременни въпросът ми към вас е колко време трае бременноста и на двата вида рибки и колко може да се родят!? *HELP*

Асен Евгениев

От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

I love my fishs

Благодаря ще прочета страничката  *bg*

Публикациите са слети: 16.01.2015 17:51

Благодаря прочетох страничката помогна ми много  *bg* :)

ЧИМПИЛСКИ

Извинявайте ама съм пълен лайк: Бихте ли ми казали как да си вдигна pH на водата на гупите, че ми е ниско. В момента е 6.4

NO CARRIER

pH е добре. Защо искаш да го вдигнеш, нещо нередно ли има? Не си създавай допълнителни проблеми.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

ЧИМПИЛСКИ

Ами купих си тест лентички за рН и продавача в магазина като специалист ми каза,че рн-то трябва да е от 7.6 до 8.4.
Та затова.

Ivan_S

рН до 8.4, ОК, но защо минимума да е 7.6. Такъв диапазон е характерен например за малавийските цихлиди, каквито гупите не са :). Минималното рН за гупите е 6.4-6.5, така че твоето е добре, макар и на минимума. Просто го дръж стабилно и няма да има проблем. Ако ще го качваш, трябва да повишиш карбонатната твърдост на водата. Може като сложиш нещо варовиково в нея. Със сода за хляб директно влияеш на рН-то, има и други начини, но не наложително чак толкова при теб. Внимавай с качването на рН-то, защото ако е с повече от 1 единица, рибите може да изпаднат в рН-шок. рН-то се качва плавно - с около 1 единица за 2-3 часа.
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

ЧИМПИЛСКИ

А как става това със стабилизирането и колко сода да сложа на 130 лт. аквариум?

Caxapa

Содата решава проблема само временно. За предпочита не е да се обурудва аквариума с  варовикови камъни-Балчищки камък и да имаш стабилно Ph за рибите които имаш в аквариума.

Similar topics (2)

46725

Публикации: 478
Прегледи: 191370

44509

Публикации: 8
Прегледи: 4287