• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 10:27

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Рибки, раждания, проблеми с данио...

Започната от Яна кепа, 04.03.2017 22:45

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

cardin

"Храна
Видове храна:сушена дафня"
Купи и някаква качествена храна, примерно тетра про колор и тетра про алгае или аналогични на друга фирма.

Яна кепа

Имам точно тетра про колор, но сушената дафня е по-полезна от някаквите му там химии.

levis1980

 :-D :-D :-DСкоро не бях чел такова нещо,но смятам че тук оправия няма.....

goran.varbanov@gmail.com

Къде я намираш тази сушена дафния? Тетра про колор, е много добра храна, Тетрамин също, само трябва да се стриват хубаво. Моите рибки хапват с голям апетит храните на Тетра. От храните на Сера, обаче не съм толкова доволен.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk


NO CARRIER

Сушената дафния освен, че почти няма хранителна стойност, е много силен алерген.

От нея се появява т.нар. "алергия от рибки".

Просто я изхвърли и никога повече не купувай, каквото и да ти кажат.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Яна кепа

Спазих всички препоръки, но тва с дафнята няма да я сменям. Рибките я обожават. Даже и на малките давам от нея и съм супер доволна.

levis1980

Това което правиш,или с което храниш твоите си риби,си е лично твое право(все пак са си твои).Само да те попитам как разбираш,че храната им харесва?Та ти само с такава храниш.Като са гладни е нормално да  ядат нещо си.ТИ си доволна също като храниш малките с нея...но лошото е ,че те не могат да ти кажат дали са...И още нещо,което ще те убеди в това>Храни 1 седмица рибите с някоя нормална храна и на 8ия ден им дай дафния.Да видим дали някоя риба ще я погледне.Не се мъча да налагам мнението си,просто съвет за по здрави риби. :-)

Яна кепа

С удоволствие ще направя този тест! От днес започвам с тетра про колор пък да видим какво ще излезе!

levis1980


goran.varbanov@gmail.com

Може отвреме-навреме и сушена дафния да им даваш, но не като основна храна. Редувай, и разнообразявай. Аз намерих два вида сушена дафния на  Tropical, едната е витаминозна, другата си е чиста. Забелязвам, че рибките я приемат с изненадваща охота. Но пък моите не бяха опитвали такава храна.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk


Яна кепа

днес им дадох дафня и си я ядаха без претениции, но все пак се чедя дали да не ги храня с наколко вида храна

Caxapa

Те колегите ти казаха с какви храни да храниш рибите си но АЗ ще ти дам съвет.  Храни ги с каквото пожелаеш НО..има едно голямо НО.. След като се получат проблеми МОЛЯ не ни обременявай с тях.  Хората са те посъветвали а избора е сами и единствено твой. Никой  не е изкарал само на еднообразна храна. Разнообразната храна е за предпочитане като все пак ще добавя, че елиминирането на Дафнията от менюто на рибите е в пъти по-добре за тях.

Яна кепа

Вече създадох разнообразно меню на рибките. С тетра про колор, сера гупи гран, и още една на тетра, за чието име не се сещам, дънните ги храня с dajana спирулина и сера планктон табс. имам още малко останала дафня и се им давам от време на време, докато свърши

Публикациите са слети: 19.04.2017 22:11

ТОВА Е ЦИТАТ ОТ МОЯ БАЩА"Единствено съм хранил своите риби със сушена дафня. След първата година си купих тубифекс и ги храних в специална хранилка, а не мряха като сега.Говоря за 1986 година."

Similar topics (5)

55120

Публикации: 4
Прегледи: 3047

58426

Публикации: 9
Прегледи: 2940

4375

Публикации: 4
Прегледи: 5098

43811

Започната от verry99


Публикации: 14
Прегледи: 7229