• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 01:55

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Развитие на хелери.

Започната от SimeonT, 16.02.2018 09:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

SimeonT

Здравейте,занимавам се с акваристика от година. Гледам живородки като хелери,молинезии и гупи. Въпросът ми е как да подхраня рибите и какви условия са подходящи за техния максимален размер. Рибите ми са 6бр. Хелери-1чифт,молинезии- 1чифт и гупи- 1чифт. Отглеждам ги в аквариум 70л. с грунд 4см.,естествена растителност,вътрешен филтър,нагревател и места за укрития. Храната,с която ги храня е суха артемия,като през два дни пускам замразена.До момента размерите на рибите са 4-5см. Ще се радвам на стойностни отговори и съвети.

Dedo

Личното ми мнение е , че в тоя размер аквариум каквото и да правиш не можеш да постигнеш максимален размер.
Всички хелери и молинезии над 10см. , които съм виждал са били в къде , къде по-големи съдове.

wire

70л за 6 риби не е никак малък обем. Нищо не казваш за параметрите на водата, осветление, t и т.н.
Пробвай да ги храниш с разнообразна суха храна, има много комбинирани храни(пакетчета по 12гр, че са ти малко рибите), има си за растеж, цвят, спиролина и т.н.
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!  *CRAZY*

venitos

Привет Симеоне, според мен за да постигнеш максимален размер трябва да храниш с жива храна! Тубифекс, хирономус. Новородените в началото с артемия и после пак продължаваш с жива храна. Опасността от заразяване с бактерии обаче е по-голяма. Риска според мен си заслужава, ако искаш едри рибки.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs25.postimg.org%2Fvsynxqwuj%2F3150.jpg&hash=9e04c2edcf4c31bc9716dd722a91783aa6af7af3

Similar topics (5)

50236

Започната от hadjievvv


Публикации: 4
Прегледи: 3388

54095

Започната от kristiqna


Публикации: 3
Прегледи: 2797

59300

Започната от aleks0998


Публикации: 1
Прегледи: 2270

54823

Публикации: 3
Прегледи: 2623