• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 08:24

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблем с бременната ми рибка (Хелери)

Започната от vanessa04, 14.08.2017 13:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

vanessa04

Здравейте направо започвам с проблема...Преди 2-3 седмици ни подариха рибки "Хелери и Гупи".Едната Хелерка ми е бременна но самите хора които са ги отглеждали не знаят от кога е бременна и днес забелязах че и виси нещо дълго и се изплаших. През тези дни тя гони всички рибки и е доста агресивна и исках да ви попитам може ли да роди всеки момент. Вчера на 13.08. и поръчахме родилка и трябва да пристигне на 15.08. та исках да попитам когато утре пристигне родилката да я местя ли или да я оставя в общия аквариум и другите ми въпроси са защо е толкова агресивна към мъжкия хелер постоянно го гони и защо и виси това дълго нещо.                                                                                  П.С.- Да оточня за пръв път се занимавам с рибки и се надявам да ми помогнете!Пожелавам Ви приятен и слънчев ден!

Desidy

Цитат на: vanessa04 - 14.08.2017 13:09
Здравейте направо започвам с проблема...Преди 2-3 седмици ни подариха рибки "Хелери и Гупи".Едната Хелерка ми е бременна но самите хора които са ги отглеждали не знаят от кога е бременна и днес забелязах че и виси нещо дълго и се изплаших. През тези дни тя гони всички рибки и е доста агресивна и исках да ви попитам може ли да роди всеки момент. Вчера на 13.08. и поръчахме родилка и трябва да пристигне на 15.08. та исках да попитам когато утре пристигне родилката да я местя ли или да я оставя в общия аквариум и другите ми въпроси са защо е толкова агресивна към мъжкия хелер постоянно го гони и защо и виси това дълго нещо.                                                                                  П.С.- Да оточня за пръв път се занимавам с рибки и се надявам да ми помогнете!Пожелавам Ви приятен и слънчев ден!
Мисля, че е по-добре да качиш снимка на въпросната рибка, за да е по-лесно да се ориентират запознатите с този вид има ли проблем.
Аз не гледам живородки и не мога да помогна.
12л Бета
30л Раци джуджета и ред чери

karadaliev

Зависи каква родилка сте поръчали. По-малките са предвидени да се закачат за едната стена на общият аквариум и в нея да отделиш женската. Тя ще роди и малките ще останат в самата родилка след раждането. После естествено ще трябва да ги преместиш в по-голям съд, но поне първите няколко дни (докато решиш въпроса със съда) ще могат спокойно да си живеят там.

Другият вид родилки са големи и те са предвидени за отделен (малък) аквариум там вече спрямо размера на родилката. Аз навремето имах такава, която беше за 10л аквариумче в което поставяш родилката, после отгоре женската и когато роди вадиш женската и родилката и малките остават в новият съд директно за отглеждане.

Similar topics (5)

55243

Публикации: 4
Прегледи: 2955

51058

Публикации: 7
Прегледи: 3394

42765

Публикации: 61
Прегледи: 66139

10831

Публикации: 5
Прегледи: 6405

54095

Започната от kristiqna


Публикации: 3
Прегледи: 2807