• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Нов съм и вече с осем бебета Гупи, помогнете!

Започната от DMS_NOVA, 21.01.2018 21:10

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

DMS_NOVA

От 10 дни съм с нов аквариум 60 литр с 5 Гупи, днес ме изннадха едната роди изкарах 8 бебета в буркан.  Добре е че има разстения, и се скриха да не ги изядат. Дайте съвет сега какво да правя утре да отида до магазина и а взема каквото трябва.... отделен аквариум, помпа, храна др ако има.... помагайте....

Kai

Ако мислиш да спасяваш всички новородени много скоро ще ти трябва 200 литров аквариум  :-D Слагаш повечко растения и ги оставяш да раждат в големия аквариум.Едната ми гупа роди преди 5-6 дни и има около 10 оцелели. Възрастните на 4 ден вече не им обръщат особено внимание и мъниците щъкат навсякъде. Ако някоя бъде подгонена прави 2,3 бързи завоя и преследвача се отказва *ROFL*

Caxapa

Както за големите така и за малките грижите са едни и същи. Храната  за малките е като на големите но като давате е стривате за да могат да поглъщат парченцата от люспи. Когато станат по-големи от устите на големите можеш да ги пуснеш при тях. За малките едно аквариумче от 20 литра ще стигне.  малко филтърче или дунапренова гъба с камъче за въздух като естествено е свързан този тип филтър с аератор за въздух. поради малкият си размер  и брой, рибките не успяват да изядат порциите от подадена храна.  За целта охлювчета при малките, по-често сифониране но не прекалявайте за да не нарушавате азотният цикъл който при малките на литражи аквариуми е доста нестабилен при такива действия.

NO CARRIER

Роголистникът се намира лесно, плува отгоре и е перфектен за укритие на бебета гупи.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Similar topics (5)

53630

Публикации: 1
Прегледи: 2364

46176

Започната от dok70


Публикации: 7
Прегледи: 11457

51058

Публикации: 7
Прегледи: 3385

19478

Публикации: 6
Прегледи: 9412

17617

Публикации: 10
Прегледи: 39691