• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 16:13

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

нов аквариум

Започната от Яна кепа, 11.07.2016 18:51

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Яна кепа

Здравейте! Казвам се Яна на 13 години и отскоро съм във форума. Ето я и моята история... Значи, една моя приятелка замина за Германия и ми даде старият си аквариум 120 литра (без вода, нагревател, лампа и филтър). Баща ми ми обеща да го напълним и да гледаме рибки. Купих си нагревател, лампа и филтър и до края на август ще го напълня с изворна вода от Бояна. Даже избрах видовете рибки и се интересувах от интернет и от професионални акваристи и продавачи от животинския пазар в Подуяне за всяка от тях, но смятам, че са твърде много за литража на аквариума:
1.Звезден анциструс - 3 броя 1 мъжки и 2 женски
2.Обикновен анциструс - 2 броя 1 мъжки и 1 женски
3.Анциструс албинос - 2 броя 1 мъжки и 1 женски
4.Обикновен неон - 10 броя 3 мъжки и 7 женски
5.Червен неон - 10 броя 3 мъжки и 7 женски
6.Черна молинезия - 8 броя 2 мъжки и 6 женски
7.Гупа - 13 броя 4 мъжки и 9 женски
8.Хелер - 6 броя 2 мъжки и 4 женски
9.Плата - 6 броя 2 мъжки и 4 женски
10.Вариатус - 6 броя 2 мъжки и 4 женски
А за растенията - дъбче, вертикална паричка, явански мъх и други.
Имаше и едни жабчета за аквариум на пазара. Някой да знае нещо за тях! Ще му бъда благодарна!
Междувременно имам 3 аквариума по 10 литра. Един за родилките, един за догодина за 3 бети и един за шест рибета от вид Гоби-Пчеличка с 2 коридораса! Пожелайте ми успех и дали количеството рибки във всеки един от аквариумите е нормално!

asito

Преброих 61 рибки,които смяташ да сложиш в 120л аквариум. Прекалено много са.Ужасно много даже. Пусни 3 анциструса и 20 неона.

addicted

Аз 66 ги пребройх. Като се има в предвид че голяма част са живородки който цапат много.
Може три анциструса, 10-20 неона и няколко мъжки гупи, понеже са си красавци. Под няколко имам в предвид не повече от 5.
Ако не иска неони, може и розова данио да пусна, примерно 5 бройки, много активни рибки, не спират да се движат из аквариума и за секунда.
Ама с броя риби в първия пост аквариума ще заприлича на паница със супа... много рибки са това, незнам дали и за 200 литра няма да са много. Имаше едно правило, сантиметър рибка на литър вода.

Sent from my Lenovo A859 using Tapatalk


getsata73

Здравей ! Няма да ти давам съвет за видовете риби, но трябва да редуцираш броя им  до 30 ,не повече. Растенията се добре подбрани ,със жабите не съм запознат.Рибките се гледат с чешмяна вода, такава се слага и при смяната.  Хубаво прочети как се стартира аквариум и НЕ бързай с пускането на рибките ,а когато го направиш не ги пускай всички наведнъж.
Аквариум 170 lt. населен с :
Анциструс 2бр.
Тернеция 4 бр.
барбус Тетразона 8 бр.
Барбус Калифорнийски(зелен)  7 бр.
Серпа 1 бр.
Крибензис 4 бр.
Лабео френатус 2 бр.
Едно е да искаш,друго да можеш,а трето и четвърто-да го направиш !      Н.Хайтов

addicted

Наскоро видях в един магазин някаква водна жаба, май изцяло водна щото в аквариума в който беше няма каде да излезе на сухо. Изключително гнусно животно, лично мнение. А като си представя че вместо нея може да се сложат 5 красиви рибки...

Sent from my Lenovo A859 using Tapatalk


Яна кепа

18.07.2016 11:23 #5 Last Edit: 18.07.2016 19:34 by Яна кепа
Благодаря ви за мненията! Ще намаля бройките и ще махна неоните ( може би ще пусна 5 ), но живородките са любимите ми рибки, а и държа да ги размножавам! Имам много познати, на които ходят да си купуват живородки, но ненамират малки каквито търсят. Например един от тях има два 300 литрови аквариума.

Публикациите са слети: 18.07.2016 19:34

Ето новият списък:
1.Звезден анциструс - 3 броя (1 мъжки и 2 женски)
2.Червен неон - 5 броя (1 мъжки и 4 женски)
6.Черна молинезия - 4 броя (1 мъжки и 3 женски)
7.Гупа - 7 броя (2 мъжки и 5 женски)
8.Хелер - 3 броя (1 мъжки и 2 женски)
9.Плата - 2 броя (1 мъжки и 1 женска)
10.Вариатус - 2 броя (1 мъжки и 1 женска)
По-добре ли е или да махам още! *dontknow*
Още мнения за водните жаби! Кажете нещо и за другите две аквариумчета!

asito

Женски звезден трудно ще намериш. Неоните поне осем да са иначе ще са стресирани и ще окапят. Аз лично не бих смесил ненки с живородки. Иначе добре е бройката :) Вместо неони сложи плата, още три броя, общо 5 да са.
А барбусите тетразона гледа ли ги? Това са едни от най-забавните рибки. Много интересно поведение имат...

Яна кепа

За барбуси нямам никакво желание, чувала съм, че са много озлобени към другите видове рибки!

Публикациите са слети: 18.07.2016 21:47

А защо ще е трудно да намеря 2 женски звездни анциструса??? *NO*

addicted

Според мен като са на магазински размер неможе да им се разбере пола. На неоните и на тях.

Sent from my Lenovo A859 using Tapatalk


pietrokaja

Относно водната жаба,като малка изглежда страхотно,но като стане голяма е нещо не много приятна гледка.Стои неподвижна с разперени крайници.Един приятел има такава и към четвъртък ще ходя към тях,ако искаш ще ти я снимам да я видиш пораснала.

addicted

Предполагам че също изисква по специални грижи което я прави неподходяща за начинаещ.

Sent from my Lenovo A859 using Tapatalk


Яна кепа

Ще ти бъда благодарна pietrokaja.

pietrokaja

Ето снимката която ти обещах.

Яна кепа

Благодаря! Наистина не е много приятна гледка! Не ща това да се приближава до вкъщи! :-D

addicted

Аз нали ти казах че е гадна животинка, по добре рибки. Реши ли вече какви да са? И не прекалявай със живородките, те бързо се множат и бързо пренаселват аквариума. Слушам че барбусчетата били много приятни рибки.

Sent from my Lenovo A859 using Tapatalk


Similar topics (5)

44057

Публикации: 1
Прегледи: 28104

59335

Публикации: 6
Прегледи: 3508

18215

Публикации: 3
Прегледи: 3733

51939

Започната от me4eee


Публикации: 1
Прегледи: 2028