• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 11:32

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Kоя е мъжка и коя женска.

Започната от miass, 05.04.2006 19:31

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Caxapa

Ми редно е да се именуват с приетите им имена . В случая Молинезия-лира което подсказва ,че опашният плавник е извит под формата на лира . Нищо де  *THUMBS UP* ,поне уточнихме какяи рибки има  колегата  .

Miss_Zhekova

Аз пък не знаех, че така им се казва  :-[

Добре де, а аз като имам от тези.. другите молинезии, примерно мъжкия ми, ще може ли да се кръстоса със женската молинезия-лира? И ако може, какви рибки ще имам, с опашка като лира, или не?  *dontknow*
Put some fun between your legs - ride a horse! :)

Лора

Зависи.
По биология да сте учили за доминиране? Незнам в случая обаче, кое се води за доминиращ знак. Относително е, може някой да са лири, други обикновени... Въпрос на природа.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

Miss_Zhekova

Мерси, това занчи, че могат да имат поколение, нали?   :-)
Put some fun between your legs - ride a horse! :)

Деян


Caxapa

Цитат на: Miss_Zhekova - 09.05.2009 23:03
Мерси, това занчи, че могат да имат поколение, нали?   :-)
Все едно да имаш червена хелерка и мъжкият да бъде измуруденозелен.Става смесване и се получават и едни такива много интересни по окраска.Естествено Както "Лора" ти писа за молинезиите , ще се получи поколение което може да е 50/50 % или 25/75 % носители на белезите от родителите си и тама вече се установява кой е доминанта . И за да ти поясня още нещо , при второ поколение става вече разпадане и на трето и т.н. От всичките тези се отделят елитните енкземпляри което с една дума се нарича
"селекция"! :-)

Miss_Zhekova

Благодаря пак! Аз реших, че повече ми харесват молинезиите-лири и днес отидох в магазина да питам дали мога да заменя мъжкия с друг... дадоха ми даже да си избера кой точно искам.. и сега би трябвало при всички случаи да има бебета- лири, понеже едната женска е такава.. с другата ще видим какво ще се получи  :-)
Put some fun between your legs - ride a horse! :)

Деян

  *offtopic
Боже мой, ако аз отида в магазина и поискам замяна ще си говорим с продавача за роднини от женски пол.

Miss_Zhekova

Цитат на: Деян - 10.05.2009 15:06
  *offtopic
Боже мой, ако аз отида в магазина и поискам замяна ще си говорим с продавача за роднини от женски пол.

*offtopic

Еее, продавачите ви толкова ли са лоши? Тук момичето е много любезно, понякога на смяна е и едно момче, с което си нямам толкова приказка, но пък също е много любезен. Аз също не бях сигурна дали ще стане замяната, но се радвам, че така станаха нещата  :-)
Put some fun between your legs - ride a horse! :)

skDn

ами ако воалния хелер забременее от обикновения мъжки хелер какво поколение ще се получи  :-|
Няма невъзможни неща, има пропуснати възможности

reaskol

Отдоло ако има пръчка значи е мъжки ако няма следва да е женски  : *JOKINGLY*

wwladoo

Цитат на: skDn - 26.09.2010 22:26
ами ако воалния хелер забременее от обикновения мъжки хелер какво поколение ще се получи  :-|
Колега ще се получи и от двата вида,понеже много от хелерите воалните и шлаерните поради прекалено дългият гоноподий(така се нарича оплождащият орган,а не пръчка)са 90 проц.импотентни,се процедира така женска воална или шлаерна и мъжки обикновен и вадиш и от двата вида!!!Някои колеги бъркат воален и шлаерен хелер,на пазара 90 проц. да шлаерни хелери--воалните са рядкост!! ;-) :-)Горната перка на воалният хелер е като ветрило( пособна на горната перка на гупите)докато на шлаерният не е!!! ;-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

skDn

ето ги моите хелери http://img837.imageshack.us/i/0359s.jpg/ http://img153.imageshack.us/i/0358a.jpg/  може ли да ми кажете коя е мъжка коя женска  *JOKINGLY*  *DRINK*
Няма невъзможни неща, има пропуснати възможности

Harry1976

Не се вижда много добре, но смятам да предположа, че на първата снимка е мъжки екземпляр (99 процента), а на втората е женския (80 процента).
Търся червени, сини и зелени молинезии. :)

NO CARRIER

На мен и двете на мъжки ми приличат. Но второто може и да е женско - по-закръглено е, да.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Similar topics (5)

56127

Публикации: 3
Прегледи: 2832

59398

Публикации: 8
Прегледи: 3119

58883

Публикации: 3
Прегледи: 3405

10293

Публикации: 101
Прегледи: 49817

53985

Публикации: 5
Прегледи: 3713