• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 20:12

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Или/или

Започната от Ersitoy, 25.12.2016 15:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ersitoy

Здравейте, приятели! Отскоро си водя записки с термините на женските ми живородки (кога са родили и по колко), та едната гупа почти навлиза в термина си, но не е никак дебела, а черното й петно е просто точица. Въпросът ми е - дори и да навлиза в термина си - длъжна ли е да роди, имам мъжкари, които ги оплождат редовно, но май тази не са я харесали :D...
Онова топло чувство, когато видиш потомството на съществата, които отглеждаш...

dia76

Една гупа оплодена веднъж,ражда над 20- пътя .При добри условия от 25 до 30 ден ражда.

raiko

За да роди една живородка не е достатъчно условието да бъде оплодена. Тя трябва да е в кондиция, да живее при добри условия и да се храни с качествени и разнообразни храни.

chepik

Цитат на: dia76 - 25.12.2016 19:41
Една гупа оплодена веднъж,ражда над 20- пътя .При добри условия от 25 до 30 ден ражда.
Най много три пъти да роди с едно оплождане като на третия и след него ще са по няколко рибки заедно с не оплоден хайвер, непишете нещо което не сте проверили.

Sent from my SM-G800F using Tapatalk


dia76

До 20-пъти не съм пробвал, но 7 пъти със сигурност е раждала при мен.Броиката намаля но не чак толкова  *DRINK*

Ersitoy

Знам за оплождането веднъж и раждането няколко пъти, но именно въпросът ми беше след минаването на тези двайсетина дни - задължително ли е да роди отново


Sent from my iPhone using Tapatalk
Онова топло чувство, когато видиш потомството на съществата, които отглеждаш...

chepik

Не виж отговора на raiko

Sent from my SM-G800F using Tapatalk