• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
26.04.2024 09:51

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

хелери и варовик

Започната от hadjievvv, 22.03.2014 11:52

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

hadjievvv

Здравейте, с риск да съм объркал темата. Реших да правя промени при рибите и сложих три камъка, които най вероятно са варовикови защото шумяха на теста с оцет. Отглеждам около 9 хелера, една молинезия и една гупа. Въпроса ми е дали са проблем камъните. Аквата е пи повече от 40 литра. Предварително благодаря.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs23.postimg.cc%2Fyp7r5huuz%2F20140322_072603.jpg&hash=d371cde4b74f637e74bc5cf9be915d12c20f695b

ico

За тия риби няма проблем с камъните, но ще имаш проблеми с водата и адекватната филтрация.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

hadjievvv

Какво да очаквам като проблем с водата и филтрацията. Филтрирам с малък вътрешен филтър пълен с гъба и активен въглен взех -ниско бюджетен.  Мислех да пиша нова тема.. прави ми впечатление, че цвета на водата е леко мътна след два дена с новите камъни. Не е кристално чиста като преди.
Да разбирам ли че трябва да сменявам филтри или да сменя камъните с други Неваровикови???

ico

Хелерите стават едри и "около" 9 плюс други едри живородки ще са в повече за тоя обем. Пък ще се навъдят и малки...
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

hadjievvv

Да наистина рибите са много. Хелерите са 9 и са братя и сестри ново поколение. Няколко от тях са по 1см а други по 3-4 см дълги.  Колега от форума ме посъветва да сложа керамика(каквото и да е това) вместо активния въглен и леко да редуцирам рибите или пък да сменя хелерите с по дребни.

Similar topics (5)

54095

Започната от kristiqna


Публикации: 3
Прегледи: 2836

59300

Започната от aleks0998


Публикации: 1
Прегледи: 2303

56801

Публикации: 4
Прегледи: 3416