• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 07:05

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Болен хелер помощ!!!

Започната от Nikolasl04, 22.03.2018 21:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Nikolasl04

Хора здравейте моля помогнете много ми е жал за рибката мъчи се какво да правя Колумнарис е май заболяването има ли смисъл да поръчвам furanol това четох или ще умре докато дойде 2 дни... моля помогнете даже е бременна или ако има с нещо да я стабилизирам докато дойде видимо имамвътрешен кръвоизлив


Smelly fish

Здравей,
На мен с тия бели точки ми прилича на Ихтиофтириус. А отделно мъхът отгоре към главата който се вижда вероятно е бактериална инфекция, може и да си прав, че е Колумнарис. Ако е бил прекалено дълго с белите точки, тъй като паразита на ихтиото се храни с тъканта на рибата и прави рани,те да са се инфектирали вторично. Ако това което виждам наистина са бели точки, лекувай с Нистатин. Има статии по въпроса. Ама как ще лекуваш Ихтио и бактериална едновременно не знам?!?!?!? А в същност жив ли е още? И му пусни малко въздух, аерация някаква, че в туй шише ще се гътне.

Nikolasl04

Умря но мерси а в аквариума дето беше трябва ли да пусна нещо профилактично? В аквариума има оше 2 хелера и 1 черна молинеза този болния го бя отделил да не е заразно и ако трябва да лекувам и другите рибки моля обяснете с какво и как точно акваииума е 30л има декорация и камъчета и нямам филтър само помпа

Smelly fish

Има ли други с бели точки? Търкат ли се по камъни растения?

Nikolasl04

Ми нямат бели точки не се търкат

Similar topics (5)

58516

Публикации: 3
Прегледи: 1955

56790

Публикации: 2
Прегледи: 2388

59098

Публикации: 2
Прегледи: 2608

51735

Започната от me4eee


Публикации: 4
Прегледи: 3336