• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 22:12

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Живородки

Започната от koko, 25.09.2004 19:24

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

koko

напълно съгласен съм с теб (рядко но факт  :lol: ) мисля че си струва да говорим за рибки а не за простотии - напоследък се изляха множко май  :cry:  извиненията ми предлагам на всички, които биха искали да ги приемат. за останалите - няма  :lol:

koko

а да - "поразчисти" темите дето няма смисъл от тях (т.е. така и така няма интерес към тях - малко пренаселено ще стане - колкото до моите теми - можеш спокойно да ги затриеш - то и без това примерно ..... дискус няма да ги посети  :lol:  :lol:  :lol:

Boby_

Цитат на: "koko"а да - "поразчисти" темите дето няма смисъл от тях (т.е. така и така няма интерес към тях - малко пренаселено ще стане - колкото до моите теми - можеш спокойно да ги затриеш - то и без това примерно ..... дискус няма да ги посети  :lol:  :lol:  :lol:

Шшшшшт, изпускаш се леееекичко, т.е. плъзгаш се по посока изпускане.  :lol: Това в рамките на майтапа.

Иначе не мисля да трия - не е това правилният подход. Бил съм модератор по други форуми - при триене дори с добри намерения винаги има засегнати. Така или иначе в случая не сме стигнали твърде далеч, а освен това има и наистина ценни мнения дори в тая тема, така че нека всичко стои.

sho

Не бе недеите я трииите тая тема е култова трябва да си стои:)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsho-services2.hit.bg%2F81145289603.png&hash=b42dc24e05e44d4204fa084b00e78775791436e1

Legion

Koko ako темата не ти харесва не  я чети,ако няма какво да кажеш по нея не пиши,ако си търсиш с кой да се заяждаш иди при пенсионерите на служебния вход на парламента и си  искарай бесовете.Вярвай ми помага а и пенсионерите са големи чешити 8) .А що се отнася за форума НЕ ТРИИТЕ НИЩО тове единствения форум от които съм копирал мнения които използвам като надежден източник на информация.
По темата "висши"винаги е било в кавички поради простата причина,че говорим за костни рибки а общо приетата класификация на рибите на нисши и по висши в основни линии се изчерпва с това.

А ако някой е чувал нещо за Cyprinodon macularius в България моля да сподели.

П.С. 1% различна ДНК при човека е уникална и ни  прави по висши от всичко живо поне на таз планета.А що се отнася до останалита 99% около 80-85% от тях е неактивна ДНК функцията на която все още не е известна но се предполага че играе роля за синтеза на различни метаболити общи за всики живи организми или просто не служи за нищо и организмите не са намерили начин да се отървът от нея(аз подържам първото),но това показва от една страна че тоз 1% може доста да се растегли а от друга че молекулярните биолози много рядко обясняват както трябва :lol:

discus

Цитат на: "koko"а да - "поразчисти" темите дето няма смисъл от тях (т.е. така и така няма интерес към тях - малко пренаселено ще стане - колкото до моите теми - можеш спокойно да ги затриеш - то и без това примерно ..... дискус няма да ги посети  :lol:  :lol:  :lol:

Въпросът е не дали темите са интересни а че предполагат безмислени спорове от които никой не печели, а аватарът ми ако искаш не го гледай никой не те задължава да харесваш дискуси. :lol:

koko

Цитат на: "discus"
Цитат на: "koko"а да - "поразчисти" темите дето няма смисъл от тях (т.е. така и така няма интерес към тях - малко пренаселено ще стане - колкото до моите теми - можеш спокойно да ги затриеш - то и без това примерно ..... дискус няма да ги посети  :lol:  :lol:  :lol:

Въпросът е не дали темите са интересни а че предполагат безмислени спорове от които никой не печели, а аватарът ми ако искаш не го гледай никой не те задължава да харесваш дискуси. :lol:

драги дискус-е, не мисля да споря с когото и да е (вече неколкократно го казах), но бих искал да споделя с теб следното:
1. не мисля, че ти трябва да ми казваш "кой е въпроса"
2. ако искаш да "печелиш", ходи на работа - там можеш да спечелиш.
3. никога не е ставало дума за аватарът ти - той си е много хубав даже - просто горното беше опит за шегичка (закачка) с твои по-предни мнения - това е.
4. аз всъщност харесвам дискуси
и накрая, наистина не ми се ще да споря за простотии повече - дай да си говорим за дискуси например или нещо такова - или просто "раздуй" за дискусите ако искаш ок?! ще се радвам да го прочета  :lol:  :lol:  :lol:

koko

Цитат на: "Legion"Koko ako темата не ти харесва не  я чети,ако няма какво да кажеш по нея не пиши,ако си търсиш с кой да се заяждаш иди при пенсионерите на служебния вход на парламента и си  искарай бесовете.Вярвай ми помага а и пенсионерите са големи чешити ...............................

благодаря за мнението по темата  :lol:
то тая тема си е "моя" както знаеш, т.е. ми харесва.
стечения на обстоятелства ме накараха да направя едно доста неразумно нещо - да споря във форум (сякаш на някой му пука от спора де  :P ), но сега вече се "вразумих" (особенно след "фиаското" на българските отбори на евро турнирите снощи) и сега съм вече "друг човек"  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:
не търся конфронтация (и на теб да кажа специално), напротив  :lol:
дайте да говорим по темата, това е моето мнение накратко  :o

koko

и най-накрая - дайте да си говорим за живородки - въпрос: колко пъти може дадена женска гупа да роди при едно оплождане? изобщо има ли подобна (дори относителна) статистика за видовете живородки и къде може да се види такава?

Legion

Извинявай тогава :oops: За българските отбори в еврото очакваше се незма само що ние ходим да ги гледаме по стадионите(след обет обаче ще ходя пак да ги гледам :lol: )

За гупите до 6 пъти съм чувал че могат да раждат без мъжки.Навремето един приател пробва с една женска(държа я в 3 литров буркан около 5 месеца) и стигна до 4 пъти като втория път му роди най-много.

koko

тя тая женка сигурно е била доста плодовита - аз лично повече от три раждания съм нямал за едно оплождане  :lol:
естествено, интересно е да чуя как така за 5 месеца тая рибка не е "забравила" коя е в тоя буркан  :lol:  :lol:  :lol:

Legion

:lol:  :lol:  :lol: Ми знам ли акъла и като  на кокошка ,беше много голяма от тез дето ги водят руски фенотип или нещо от сорта ,не помня подробности,но става дума за опити на лапе 6-ти клас от миналия век :lol:

koko

някой да има опит с "черни" хелери? ще бъде интересно да сподели ....... и аз наскоро си взех такива - много яки поне на външен вид. някакви особености на поведението (бих се изненадал ако има но все пка ..... :lol: )?

sho

Цитат на: "koko"някой да има опит с "черни" хелери? ще бъде интересно да сподели ....... и аз наскоро си взех такива - много яки поне на външен вид. някакви особености на поведението (бих се изненадал ако има но все пка ..... :lol: )?
ми аз съм гледал едно време ама нямам спомен да съм правил нещо различно  :D  и с еразмножаваха нормално - но в поколенията имаше и много червени и черно червени :)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsho-services2.hit.bg%2F81145289603.png&hash=b42dc24e05e44d4204fa084b00e78775791436e1

miTko

И при мен са често черно-червени,но те всичките са създадени изкуствено и в това няма нищо чудно.
Разни мои АКВАРИУМИ 

Similar topics (5)

44057

Публикации: 1
Прегледи: 28101

52151

Публикации: 13
Прегледи: 5746

53482

Публикации: 21
Прегледи: 7817