• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 09:42

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Размножаване на Коридораси

Започната от Живко, 28.04.2005 14:43

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Desmoria

Хора, а никой не каза колко литра минимум, трябва да е развъдния аквариум.
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

puhcho

Цитат на: TOXIC - 02.03.2007 12:57
Хора, а никой не каза колко литра минимум, трябва да е развъдния аквариум.
Около 30 става ;-)

rookie_gyn

Ако са до 10-12 риби става. Ако са повече трябва да се съобрази и това. Ако са 120 риби както пише ВЕТЕРАН, ти трябват поне 90-100 л. Ако ги сложиш в по-големи си е просто загуба на съдове, ако пък са в по-малки-става страшна радиация. Сега ще ви дам един съвет: навсякъде дават за даден вид рибки някакъв препоръчителен обем вода за развъден аквариум-пр."за 2-3 златни рибки-80-100 л аквариум". Това добре ама на думи и зависи колко са ти на брой рибките които ще пускаш. Затова когато прочетете някакъв примерен литраж, било за двойка или трио разделете го на 3 и ще получите литрите които ще ви свършат реално работа, без да се налага, да се чудите откъде да вземете голям аквариум. Та в дадения от мен по-горе пример, нещата ще звучат така - "за 2-3 златни рибки които искате да размножите спокойно може да използувате съд с вместимост от 25-35 л, който ще ви свърши чудесна работа". Но отново повтарям-това е за развъден аквариум, а не за аквариум, в който ще ги отглеждате.

Desmoria

Ами аз говоря за мойте сомчета. Те са две и ще взема още едно мъжко, пък и не са големи, около 3-4см.
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

Георги

02.03.2007 15:23 #49 Last Edit: 02.03.2007 15:44 by Георги
Ти имаш ли някакъв или сега смяташ да взимаш? За коридорасите и живородки ще върши работа и 15 л., както каза адаша от Царево :)

Значи в 20-те по-добре :)

Desmoria

Аз имам един 7л и един 20л, и 2 коридораса.
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

rookie_gyn

Те твоите май не са палеатуси, така като гледам по снимката. Познах ли? А знаеш ли какви са ти-дами, господа, семейство? 15 л много малко, тя само една гъба като пльокне и то ще свие пространството.

Георги

Ако гъбата е 20x8x8 може и да не влезе.

Desmoria

Ми да ти кажа няма представа какви са. Едното много дръпна от другото и предполагам е женско, по-дебеличко и закръгленко. Аз до колкото знам са Джули или нещо такова беше.
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

rookie_gyn

При Джулитата няма чак такава разлика в размера при женски и мъжки. Мъжките са малко по-източени. Пробвай, ама по-добре си намери още едно мъжко за да има някакъв успех.

Kombinatora

 *thanks

Ами господа искам да благодаря на всички помогнали в тази тема !!!
На четвъртият ден когато вече бях решил че нищо няма да стане и женската нещо се е спекла се получи. НО след като сложих грунда . Явно са свикнали така ??
По случайност  дори хванах точно момента на хвърлянето на хайвера ( гледах ги като се .... :-D)
Сега вече върнах "родителите" в старият аквариум . Има около 200 яйца мисля че като за начало е добре. Не ми се рискъваше да ги оставям още един ден 

Kombinatora

Вече се появиха и първите бебета  *BRAVO*
става точно както ми писахте само за последно искам да попитам освен с Артемия с друго с какво да захраня бебетата че никога досега не съм люпил и артемия. И дали изобщо има някъкъв заместител тази артемия ??

botan

С инфузории поразгледай във форума има мн писано за тях и за развъждането им ;-)
Ако искаш чехълчета изяш 1 банан и остави кората му на парното да изсъхне! :-)
Или аз правя така: Взимам в 1 купичка аквариумна вода,слагам растителни боклучки от аквариума + храна за рибки и чакам (а да и ако имаш водорасли сложи и от тях!)Чакам докат не се появи млечно бял слой на водната повърхност(като бръкнеш с пръст се разхвърчават и полепват по ръката ти бели парцали)Няколко дена подред разкъсвам тези ципа(микроорганизмите) и накрая за да не сипвам цялата вода с вс гнусотиики отново разкъсвам ципата като разклащам леко(или ти си измисли както ти е най удобно)и випвам течността в шише с тясно гърло.След което слагам марличка и натискам леко с пръст за да влезе малко матлята в шишето и да е под водата,чакам час-2 и с пипетка изсмуквам водата в марличката.
Не знам колко кадърно ти го обясних,но дано си ме разбрал!
Успех!
: 10.03.2007г 20:08ч
В моята стая има доста летящи спори на всякакви микроорганизми(въпреки честите проветрения) и не знам дали и при теб ще стане така!
Ако искаш да видиж какво е станало по този начин влез във "Фотографии"/"Микроскопски снимки на аквариумни гадинки"

Живко

С инфузории няма да стане. Рибетата са твърде големи за тях. Пробвай с дребен циклопс, замразен или суха храна за малки рибки.
Имаш една седмица да намериш артемия и да я излюпиш.
Ползвай търсачката за да разбереш как става.
Никой не се е родил научен.

Kombinatora

O-oooo за артемията четох четох ама и там ще е мъка  люпенето (като не съм го правил така ще е мъка )
Тази вечер ходих и купих някъква желирана артемия в пакетчета вакумирана та ще видим  :-| :-| :-|

Similar topics (5)

6143

Публикации: 78
Прегледи: 44804

12633

Публикации: 34
Прегледи: 29525

1898

Публикации: 209
Прегледи: 99482

12438

Публикации: 8
Прегледи: 13635

27008

Публикации: 16
Прегледи: 7997