• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 20:22

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Първи алг

Започната от Anonymous, 04.11.2004 22:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

dido

Цитат на: "Boby_"
Не си единственият, който не харесва "златните" прасета.  :lol:
Последното ми взимане-даване с тях беше, когато подарих на един пич с 250 л. аквариум и 5-6 огромни дебелака вътре 5 зебровидни цихлазоми.  :lol: От тогава не съм го виждал, но си представям какво е настанало в аквариума, като ги е пуснал при грозните мутанти - дебелите им шкембета са били разпрани за минути. Все още изпитвам малко угризения за този ми "подарък", но ще го преживея.

Ето един линк, илюстрираш стореното от Boby_ :-)

http://www.vitawater.ru/papers/ktoskem1.htm

Boby_

Цитат на: "dido"
Ето един линк, илюстрираш стореното от Boby_ :-)

http://www.vitawater.ru/papers/ktoskem1.htm

:cry:  :shock:  :?
Кофти работа, даже със златни рибки не ме радва.  :oops:

niky

Те тия риби за друго не стават.
Поне желания да изпълняваха  :lol:

ВЕЛИНСКИ

Цитат на: "Niky"Те тия риби за друго не стават.
Поне желания да изпълняваха  :lol:

А кои риби според теб "стават" :?:  :?

За мен златните са много по-интересни риби от цихлидите - е, не е толкова "модерно" и "про" да гледаш златни в България, ама ще го преглътна някак си  :lol:

dido

Цитат на: "Niky"Те тия риби за друго не стават.
Поне желания да изпълняваха  :lol:

Очевидно не могат да изпълняват желания...Предполагам, че тая златната на снимката като е видяла асторнотуса си е пожелала да се телепортира на другия край на света :-) Резултата се вижда... :lol:

Boby_

ВЕЛИНСКИ, за интересното можем да поспорим.  :wink:
Ще ми се обаче да мога да илюстрирам твърденията си. Имам две клипчета, които снимах вчера в моя аквариум, но нямам къде да ги кача (големички са за безплатните хостинги и нещо не ги щат). Ако се намери място на фтп-то на дидо, ще ги пусна да си ги смъкнете, пък после ще ги коментираме. :wink:

ВЕЛИНСКИ

Аз също имам някъде из архивите как един черен муур изкльопва 3 тетри - пирани, макроподи и цихлиди биха му завидяли за жестокостта.

И при това ги дебна в продължение на 5 минути и накрая им направи засада като истински хищник.

Това е ако става дума за агресия. Иначе харесвам предимно миролюбиво настроени риби и за мен е по-интересна връзката риби-човек отколкото риби-риби. А мисля, че няма други риби, които да се държат толкова интересно с хората колкото златните ;)

Преди години гледах няколко цихлиди (бяха херотилапии) - ами по-скучни и по-плашливи риби не съм виждал от тях.

Boby_

Не, не става дума за агресия, а за разнообразие в поведението. Плашливи цихлиди има, да. Но не всички са такива. Поведението на зланите рибки и най-вече взаимодействието им с човека се изчерпват с това да чакат от него храна. Реагират на него само като на дразнител и като цяло повдението им се изчерпва с търсене на храна. Няма нищо повече.
А клипчетата, които имам предвид, илюстрират динамиката на малавийските цихлиди доста нагледно. Сега ги качвам на фрий.дата.бг и ще пусна линк тук, само че не в тая тема.   :wink: