• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 10:54

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Как да обработя корена?

Започната от Ilianidis, 17.07.2006 18:30

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

botzi

на мен ми трябват до седмица две да са потъмнели, а медицински въглен имаш предвид активен или нещо друго ?

Raven

активен но на много фин прах- ужасно цапа.
и трайно.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

botzi

ще пробвам, ама трябва да го натъркам сигурно, защото май не се разтваря, нали ?

Ilianidis

Продължавам моите констатации с голямо учудване.Снощи с потопяването на корена се получи леко замърсяване,днес сутринта имаше сериозно замърсяване и силно опалесциране,което много ме притесни за сериозни предприемания на всекидневни смени на вода и добавяне на багрила,но за мое учудване в момента водата е кристална и даже полирана???Филтрите работеха нонстоп,но тази нощ не успяха да си свършат работата,а сега дали от засилената аерация,т.е. пуснах яко вкарване на въздух или пък лозата е изпуснала танини,които в производството на вина се използват като бистрещи белтъците вещества и това са моите две предположения за това успешно избистряне.Те танините действат и доказано антибактерицидно.Е май ми се разминаха неприятните профилактики.

NO CARRIER

Цитат на: "botzi"ще пробвам, ама трябва да го натъркам сигурно, защото май не се разтваря, нали ?
Не прави тази щуротия! Активният въглен е черен, не кафяв. Ще си отвориш излишна работа.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Raven

да ,точно това исках и аз да вметна.
въгленът е антрацитеночерен и ще стане в най добрият случай нещо като абанос.

може да се оцветят кафяво с йод,но представа си нямам как ще подейства на флората и фауната в аквариума.
знам че на село много ефективно боядисват вълна в кафяво с орехови листа и кори,но това пак е йод.
с калиев перманганат няма да стане точно кафяво май.
много ефикасно боядисва кафето/оня ден си съсипах една тениска/
може да опиташ с кафеени утайки,поне не е вредно,най много рибите ти да пощуреят за ден два.
добре боядисва и тютюн ,но това е отрова естествено и няма смисъл.

хемоглобинът в кръвта боядисва добре и трайно,но ме е страх да ти давам съвети в тази насока.
другото което се сещам че цапа е виното.

абе аз бих заложил на кафето :roll:
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

botzi

ще пробвам с кафе, поне ще е лаваца :), а за калиевия перманганат понеже мисля да ги дезинфектицирам и ако потъмнеят добре дошло.

princebg

Цитат на: botzi - 19.07.2006 19:33
някой може ли да ми каже как да направя корените по-тъмни, имам едни от бук и дъб и са доста светли и нееднакви? с калиев перманганат може ли да се получи нещо ? или с нещо друго ?

Потъмняване на дърво става с калиев перманганат,прикладите на оръжията се потъмняват като се тампонират с концентриран разтвор,колкото повече се минава по-тъмен цвят придобива(с 5-6 пъти почти незабележими резултати).Предполагам и киснене на корена  в такъв разтвор пак ще има ефект.

Smelly fish

Много яко  :-) това не е ли тема от преди 13 години?!?!

princebg

Цитат на: Smelly fish - 18.01.2019 01:58
Много яко  :-) това не е ли тема от преди 13 години?!?!
Dear Sir/Madam,понякога отговорите в темите помагат на хора със същите проблеми и след 15-20г.Няма нищо чудно някой да остави решение по въпроса и както ви сте го намерили и неадекватно реагирали някой може да попадне на него и адекватно да го консумира.Best regards

Similar topics (5)

9907

Публикации: 5
Прегледи: 3259

53750

Публикации: 4
Прегледи: 3600

32268

Публикации: 13
Прегледи: 7890

40718

Публикации: 9
Прегледи: 4531

9909

Публикации: 51
Прегледи: 29210