• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 20:10

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

препоръки за 200 литров аквариум

Започната от stefan9, 28.10.2020 09:43

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Smelly fish

А бе Стефане, виж полето "Бърз отговор", най-долу където са бутоните "Предварителен преглед" и "Публикувай", има "Add image to post". Като го натиснеш те препраща към postimages.org и там си катериш снимката през един бутон "изберете изображения". Аз го правих през телефона ми и никакви проблеми.

NO CARRIER

Оправих ги. Като качиш снимката, избери код за форум и пейстни само него, без нищо друго. Да, може да ползваш и споделянето във форума.

П.п. Екстра е аквариумчето.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

didak

Еми супер. Много добре изглежда.
За да избегнеш алги сложи повечко бързорастящи, каквото ти падне, да обират нитратите. След време, като се стабилизира, можеш да махаш и слагаш растения според вкуса ти. Тори се само когато имаш достатъчно и здрави /адаптирани/ растения, а при тая светлина и по малко.

Smelly fish

Добре изглежда аквариума, браво. Аранжировката 100х по- добре от моя дарак.

stefan9

Благодаря :)

Ами чакам да се дорязвият тези. И тогава да давам пари за нови растения, че не ми се хвърлят пари на вятъра. Ако згафя някаде 😁


stefan9


didak

Растенията, които ти трябват в началото, са тези, които повечето акваристи подрязват на 2-3 седмици и хвърлят. Пусни едно питане във фейсбук групите и съм сигурен, че ще ти подарят, само да отидеш да си ги вземеш.

stefan9

Никой нищо не подарява 😁всеки гледа ти вземе 2-то лева.

За пурата какво ще кажете ? 

ivanpz6

Подаряват и още как. Намери групата Аквариумни рибки и растения- там членуват доста хора от форума!

stefan9

Мерси , в една друга група писах.

Изявиха се няколко колеги, но все от други градове.

Има надежда ! 😁


didak

За пурата:
- колко лумена е?
- ще ползваш вендузите за залепване или ще купуваш щипки за захващане на капака /има ли място?/
- в аквариумното осветление поставено в капака се е доказало, че това което се води влагозащитено /особено китайско/ се прецаква от влагата. За пури например се ползват нормалните фасунги, които не задържат влагата. Ако имаш място - или две щипки и пура в капака с баласт отвън; или лента ЛЕД, но с ясни параметри - келвини, лумени..

В момента растенията ти са нездравословно малко. Дори и да добавиш още, не е задължително да добавяш повече светлина. Малко светлина - малко /без/ торене - малко /без/ СО2 - съответсващи /бавни/ растения -> стабилен аквариум

stefan9

До колкото разбрах ме посъветваш да взема повече растения ? А не осветление ?

Пурата ако я взема ще е монтирам някак си на капака .. толко за една пура или за една/две лед ленти ще имам място :)

didak

Да, растенията са ти задължителни, за да имаш баланс и да нямаш алги.
Още светлина ще ти трябва, ако по-нататък решиш, че искаш по-взискателни растения. Увеличиш ли светлината, трябва да балансираш с торене и СО2 под някаква форма.

stefan9

Добре , ще поръчам идната седмица още :)

stefan9


https://i.postimg.cc/R6VrDx9y/178531-C5-047-E-4-B49-821-F-06-F306-B7-AA9-A.jpg


Леко като джунгла стана ... но по нататък ще ги подредя по добре 😀

П.П. Защо старите листа "почерняват" ?
Не са свежи, зеленикави. А бледи, кафеви.

Similar topics (5)

57550

Публикации: 41
Прегледи: 9340

24022

Публикации: 14
Прегледи: 9694

52031

Започната от thumper


Публикации: 14
Прегледи: 5583

15058

Започната от didak


Публикации: 4
Прегледи: 2974

41842

Публикации: 18
Прегледи: 10477