• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 23:03

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Езерцето на dimitariv_iv

Започната от dimitariv_iv, 17.03.2014 17:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

dimitariv_iv



Риби в къщата  и риби в двора! Най - вече риби  в главата ми :-D
Мусомища, гр.Гоце Делчев

bojo82

Нищо им няма на израелските коита ако има достатъчно дълбочина. Моите повечето са такива и изкараха 3-та зима.

Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk

dimitariv_iv

Водата е ужасна.  Вече прецъфтя и взе да става кафява.  Ето и новото попълнение кои.
Мусомища, гр.Гоце Делчев

dimitariv_iv

Много зелена вада една седмица ув лампа се мъчи.
Мусомища, гр.Гоце Делчев

dimitariv_iv

Колеги имам болест.  Помагай те.
Мусомища, гр.Гоце Делчев

vmax

Изглежда като вътрешна бактериална инфекция или така наречената воднянка. Сера имат Bactotabs(храна) и Bactopur Direct съдържащи антибиотик - Nifurpirinol , който уж трябва да е ефективен срещу болестта, но шансовете като цяло май не са големи, особено в напреднал стадии.

Цитат на: http://www.ezerniribi.com/%D0%BA%D0%BE%D0%B8/%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B8-%D0%B8-%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B8
Воднянка

Клинична картина:Подуване на корема и настръхване на люспите,изпъкване на очи и плувни проблеми са основните симптоми. Всичко това се дължи на заболяване на бъбреците поради инфекция и липса или прекомерност на соли-нарушена осмоза (1 до 2 гр. на литър) във водата
Лечение:Опитайте се да запазите температурата в карантиния аквариум около 25 º C
Към храната се добавят 10 %комбинирано широкоспектърни антибиотици(тетрациклин 250 мг.и хлорнитромицин 250 мг. или байтрил 1 гр. ) и сулфамиди(фуразолидон 10г./кг.). За хомогенизирането на сместа се използва няколко капки растително масло. Заболелите риби се отделят в аерирани продължителни вани с метиленово синьо 100 мг/100 л.и хлорнитромицин(тетрациклин) 1гр на 100 литра ,фурозолидон 1гр на 100 литра.Водата периодически се подменя и се добавят нови лечебни дози.По-едрите екземпляри могат да бъдат инжектирани в коремната празнина с 2 мл стрептомицин или с 1 мл. Байтрил.
Добавете сол (1-2 гр. на литър).
Прогноза:По принцип е лоша ако заболяването е в напреднал стадии.Китайците прилагат билкови препарати за подпомагане фунkцията на бъбреците.

bojo82

Единственото с което мога да помогна е да те успокоя ,че воднянката не е заразна(но въпреки това веднага я отдели). И подмени профилактично 1/3 от водата ... засили аерацията. Мисли в посока превенция и профилактика.

Пробвал съм да лекувам една доста голяма комета няколко дни с антибиотици , но накрая сложих край на мъките на животното защото тъканите на тялото започнаха да се разпадат и изглеждаше много болезнено.

За тази от снимката мисля че е късно , но искренно се надявам да греша!

Може да се дължи на слаба имунна система на самия индивид или на влошено състояние на водата.

Единичен случай ли е ?

Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk


dimitariv_iv

Болните риби са две.  Червена и бяла комети.  Бялата е доста зле. Слуз па тялото и разни.  Сякаш очите им са поразени.  Другите риби са добре за сега.
Мусомища, гр.Гоце Делчев

dimitariv_iv

Мусомища, гр.Гоце Делчев

dimitariv_iv

Здр. Колеги за много години.
Мусомища, гр.Гоце Делчев

bojo82

За много години. Живи , здрави и пълни с риба езерца.

dimitariv_iv

Колеги здр. Топло е времето рибите се събудиха. Тази година не замръзна даже езерото. Помпа и филтър не съм спирал. Скоро ще чистя и започваме сезона.
Мусомища, гр.Гоце Делчев

dimitariv_iv

Рибите са будни вече, но във форума май още всичко е заспало.
Мусомища, гр.Гоце Делчев

NO CARRIER

Някои не спим, ама нямаме езерца. :-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

PVV

Моите си храня чат-пат , когато температурите са към 14-15 градуса и нагоре. Тази зима се случва често. Само един път замръзна. Но са вяли още и давам съвсем малко. Доливам и прясна водичка, щото явно имам теч. Към края на март ще се чисти основно и ще се пускат филтри и лампи.
 п п  То сега езерата не са за гледане, затова всички си пасуват. :D

Similar topics (5)

17739

Публикации: 199
Прегледи: 107795

57508

Публикации: 3
Прегледи: 2994

52545

Публикации: 19
Прегледи: 13154

46619

Започната от tonik99


Публикации: 46
Прегледи: 20854

40819

Публикации: 255
Прегледи: 101441