• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 19:46

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Детският аквариум Hailea 30

Започната от ARTU73, 29.01.2018 20:04

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

ARTU73

Година и седем месеца от старта.
Като изключим агресията между женския хелер и точно определен мъжки гупи, както и агресията на някои женски към други женски гупи, идилията е пълна.


ARTU73

Година и девет месеца от Сътворението:


Smelly fish

Тц тц тц все тъй добре изглежда. А мен все тъй ме е срам да си покажа моя.

ARTU73

Анубиасът ми разцъфтя.


ARTU73

Още един месец, още един месечен юбилей.

ARTU73

Малко пропуснахме едната дата. Има малко промени. На първо място - премахнах потъналата сграда. Няма място. Анубиасът порасна доста, а сърце не ми дава да го режа на две. Други промени няма. Освен, че егерията ми постоянно изплува - явно комбинацията мелания и анциструси действат зле на вкореняването.


ARTU73

Две години без един месец. Безинтересен аквариум. Развива си се нормално, рибките си плуват, растенията растат. Няма драми, няма екшън. Няма и един тон вода, за да впечатли общността :D

ARTU73

Навършихме две години. Разредих обитателите, като си оставих един хелер, гупа, неон, два анциструса, гиринухейлус и шепа ред черита.

ARTU73

Нова придобивка - NICREW Aquarium Pro Plant LED Light 11W, 24 White + 12RGB светодиода, 535 лумена, 24/7 - напълно автоматизирана от изгрев до залез плюс нощно осветление, заедно с ефекти като светкавици и други, с четири ръчно конфигурирани режима. Още е рано да се каже, но ми се струва, че растенията леко живнаха. Отчитам като грешка премахването на растенията от задния план и окастрянето изобщо на растителността. Ще се опитам да върна вида на аквариума преди година, когато беше трудно да откриеш рибки между растенията.

niki_o

Поздравления за придобивката  :-)

ARTU73

Две години и един месец. Малък алъш-вериш с обитателите, като окончателно имаме двата първоначални анциструса (никой не ги искаше, а аквата определено вече им е малка), гиринухейлус, два отоцинклуса, четири кардинала, хелер, плюс шепа скаридки ред чери - колко и аз не знам, но видях поне две бременни женски. Осветлението е с горепосочената LED RGB лампа, растенията живнаха, но пък по анубиаса се появи брада и не изчезва, въпреки, че и не се увеличава. Мисля да взема няколко малки САЕ-та, тъй като отоцинклусите не правят нищо. Ако има някой от Стара Загора - мога да му подаря хелера, а и двата анциструса... макар въпроса със залавянето на последните е доста сериозен.

NO CARRIER

Браво! Усещам как все повече ми липсва аквариумът...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

ARTU73

Година и два месеца? Както споменах по-горе, нищо не пипам, освен да сменям 30% вода всяка седмица и на три седмици да вадя и чистя филтъра. С обитателите имаме текучество (поради обсебвания от приятели), но в момента са хелер, гиринухейлус, два анциструса, три САЕ, отоцинклус, четири кардинала, шепа ред черита, хелена плюс неизвестен брой мелании. Не съм кастрил растителността, но вероятно трябва. Анубиасът се чувства перфектно в сенките.

ARTU73

две години и три месеца.

ARTU73

Две години и четири месеца. Отново стана джунгла. Когато сменях водата установих две малки скаридки, които имаха късмет и не заминаха в канализацията. Явно и черитата се чувстват добре и дават поколение.

Similar topics (5)

16873

Започната от BOJO


Публикации: 7
Прегледи: 3514

12091

Публикации: 21
Прегледи: 11197

13109

Започната от Hg


Публикации: 10
Прегледи: 5450

30377

Започната от van40


Публикации: 13
Прегледи: 5145

53296

Публикации: 8
Прегледи: 3585