• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 15:13

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Езерцето на Драго

Започната от драго димитров, 23.04.2019 22:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

драго димитров

16.06.2019 18:19 #30 Last Edit: 17.06.2019 18:08 by драго димитров
Цитат на: bojo82 - 16.06.2019 00:52
Това ми е любимото растение за езеро , но за съжаление "любовта ми бе несподелена" през зимата :)

То и при мен май ще е така.

Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk

Публикациите са слети: 17.06.2019 18:08

Нахвтрляхме малко снимки  8-)

драго димитров

Здравейте, няколко от рибите имат ранички и ми казаха че е заради големите горещини. Сега лекувам и през ден два сменям част от водата. Но и растенията са доста зле. Утре ще поръчам тестери, че още не съм мерил стойности...
Някой има ли идея защо растенията повяхват?

vmax

Колко градуса е водата и с какво лекуваш? Понякога е възможно и препаратите да оказват неблагоприятно влияние на растенията, но в твоят случай с ново езеро според мен причината е липсата на достатъчно хранителни вещества и евентуално неблагоприятни параметри на водата. В нашият край водата е много твърда и алкална, което не се харесва много от растенията, понеже най-често води до железен дефицит, растенията жълтеят, не могат да фотосинтезират и да се развиват оптимално.

драго димитров

Ами не е студена водата. Лекувам със метиленово синьо и тертрациклин. От 5 кубика подменям един, един и половина. Стойностите ми били долу/горе добре (посъветвах се със PVV). Поразпитах и във фейса, там казаха, че съдовете им са малки.

Публикациите са слети: 04.07.2019 19:55


bojo82

Според мен просто езерото още е ново. Трябват си поне 2 години да олегнат нещата.

Пп: Как пък нямате грам нотрати бре  ... да взема да бутилирам малко да ви изпратя :))

Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk


vmax

Цитат на: bojo82 - 04.07.2019 22:55
Според мен просто езерото още е ново. Трябват си поне 2 години да олегнат нещата.

Пп: Как пък нямате грам нотрати бре  ... да взема да бутилирам малко да ви изпратя :))

Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk
Давай ги насам :) Ние от своя страна пък ще ти бутилираме малко хидроксидни и калциеви йони :) Колегата предполагам и той пълни с чешмяна вода, която като цяло заради стандартите не може да има много високи стойности на нитрати.

драго димитров, има ли подобрение при рибките ти?  Моите мисля, че вече знам на какво се дължи застояването и неактивността им през деня, но ще споделям опит след като видя, че наистина това е била причината.

драго димитров

08.07.2019 12:25 #36 Last Edit: 08.07.2019 17:57 by драго димитров
vmax те си бяха активни попринцип. Имам едно чисто бяло шаранче, което беше така неактивно. Но още втория ден от лечението започна да скача за храна. Иначе раните, който се виждаха по дивите шарани, вече почти ги няма.

Можеби от това, че поддържам сега по-ниска температура водата, плуващия зюмбюл, бавно си заминава. Довечера ще пусна снимка.

Публикациите са слети: 08.07.2019 17:57


драго димитров

Здравейте, няколко пъти опитах да пиша тук, но нещо не се получи.
Растенията ми не вървяха, а нишковидните ставаха все повече. Реших да пресадя всички растения в по-големи съдове и им добавих по две пирамидки осмокот. След това свичко започна да се развива, а плаващите превзеха цялото езеро,  нишковидните пък изчезнаха. За съжаление не можах да се порадвам на цвят от лилиите, ще трябва да чакам следващия сезон. Сега имам общо към 50 или 60 риби, водата е 14/15 градуса и много по-бистра, предполагам, че сега затова шараните се хранят през ноща.

dimitariv_iv

Ми вече е късно растенията на пролет пак.
Мусомища, гр.Гоце Делчев

Similar topics (5)

12237

Публикации: 0
Прегледи: 4774

54759

Започната от bojo82


Публикации: 254
Прегледи: 97887

50636

Започната от alexbg21


Публикации: 1
Прегледи: 2833

46377

Започната от Borko7


Публикации: 7
Прегледи: 4670

34546

Започната от Bundy


Публикации: 12
Прегледи: 8823