• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 23:38

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Старт на нано морски

Започната от Nebunu, 17.04.2019 15:15

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

trex700e

Цитат на: Nebunu - 14.05.2019 08:53
Смените на вода не са проблем, на 70 литра колко се смени на седмица?
Ако си вземеш приличен скимер , можеш да сменяш по 10 % вода. седмично. Ако ли не , 50% вода седмично. Много зависи и от натоварването де. Общо взето далеч си доста от смените на вода все още.


Малко за мотивация, гледай какво се случва в 40 литра локва:
https://www.nano-reef.com/forums/topic/385437-les-bon-tanks-rouler-i'm-back/#comments


totoza


MeTogu

Пича се отказа да я взема лично на място. Дано да не изгориш колега. Обявата е изтрита. Той потвърди ли ти, че я е пратил?
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Nebunu

Еми уж да, чакам габиели да ми пишат.

Публикациите са слети: 16.05.2019 10:34

За мейкър колко силно да гледам за моите 70 литра?

trex700e

Цитат на: Nebunu - 16.05.2019 10:34
За мейкър колко силно да гледам за моите 70 литра?
Около 2500 литра на час е ок. НЕ взимай втора употреба. Единствено ако ти изпадне от високия клас Tunze , Virtech Mp10 може и то пак с условности. НЕ взимай джебао щото ще се развали непоправимо.
Някой Хидор илиSicce става. По добре е с контролер и по високи мощности.
Най добре ново тунзе с контролер или нов Вортек 10ка.

Nebunu

Ами точно тунзе с контролер гледам, втора ръка. Ся ще разгледам и чисто нови колко струват горе долу.

trex700e

Ако прецениш,че може да му се има доверие, Тунзе е страхотен уред. Както ти казах в началото, там където има денонощен въртящ момент на високи обороти , каквито са различните типове помпи, си е рисково. Дано оцелиш, но мен ако питаш по - добре ново.

Nebunu

ОК, мерси за съвет. На бързо пуснах в търсачката тунзе в България, нещо не ги предлагат тука. Или поне в първите 4-5 сайтове дето цъках.

trex700e

Тук не знам дали някой ги продава...
Вортек продава Екзотикленд

Nebunu

Ами новината дойде от габиели, лампата е в техния склад в Германия. Значи пича я изпрати. След седмица пристига и ще видим дали работи. Малко по спокоен съм вече  :-)

MeTogu

Дано да работи. Но мен ме отряза.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!


totoza

Имал съм самоче "RED STARFISH SK-100" и бях много доволен  :-)

Nebunu

СК 100 няма влиза в отделението. Мерси. Нещо не разбирам в сайта, с помпа ли идва оборудван или отделно се взима?

trex700e

Този скимер е толкова добър, че си е тотален връх изобщо сред скимерите в нано аквариумите. Мои приятел имаше такъв в наното и работеше уникално, което ме заблуди, че и горните класове на марката са също толкова добри и реших да си взема на същата марка, само че за 300 литра. Уви, беше пълен боклук, като 95 % от китайските неща.
След време друг м,ои приятел си взе пак ск 70 и пак му работеше уникално в наното.
Малко като Ланча при автомобилите-мега боклуци са, ама Ланча Делта интеграле е ненадминато гениален автомобил , та и тука така.
Накратко, това е твоят скимер и си го вземи нопвичък в гаранция!

Цитат на: Nebunu - 21.05.2019 14:42
Нещо не разбирам в сайта, с помпа ли идва оборудван или отделно се взима?
С помпа си идва , вероятно Атман. Не е лоша хич.

Similar topics (5)

58045

Публикации: 12
Прегледи: 5124

55916

Публикации: 9
Прегледи: 3960

30540

Публикации: 2
Прегледи: 3520

21415

Публикации: 11
Прегледи: 18595