• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 11:10

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем с нагревателя

Започната от ivanpz6, 20.01.2019 15:39

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ivanpz6

Здравейте , последния месец съм доста активен във форума .. но или явно не съм чел достатъчно или просто ми се случват странни неща!
Та същинският проблем е , че стартирах аквариума си на 11.01.2019 и нагласих нагревателя на 26 градуса , термометъра е LCD залепен отстрани на стъклото на аквариума той показваше 25 градуса , момчето от аквариум бг ми обясни , че е възможно да има разлика в градусите отчетени на термометъра ,защото не били от най-точните вчера понеже засаждах растения предоставени ми от колегата geroff, съответно и смяна на 20-30% от водата нагласих нагревателя да е на 28 градуса, не мога да обясня защо за да е по-топла водата. Проблема е , че нагревателя не е изключвал от тогава или поне аз не съм забелязал, и термометъра все още отчита температура на водата 25 градуса. Някой имал ли е подобен проблем?
А и не знам дали е нормално но около нагревателя във водата има странно явление , нещо подобно като маранята през лятото (Видимо потрепване на въздуха в горещи дни) .

a__andreew

Здравейте и при мен е същото . Аз имам стандартен нагревател с терморегулация и съм го настроил на 26гр ,като съм го вързал през дигитален терморегулатор на цо2 системата на на 25,4гр. Има около 2 градуса разлика при настройването при мен.

asito

Странното явление е топла вода до нагревателя.Филтъра трябва да 'обдухва' нагревателя.Ако няма течение,а термометъра ти е в другия край-напълно възможно е да показва 25 гр,а около нагревателя да е 32 примерно.Другото е ,че термометъра не бачка,но по скоро нагревателя е слаб и не може да вдигне повече от 25гр

ivanpz6

Цитат на: asito - 20.01.2019 19:36
Странното явление е топла вода до нагревателя.Филтъра трябва да 'обдухва' нагревателя.Ако няма течение,а термометъра ти е в другия край-напълно възможно е да показва 25 гр,а около нагревателя да е 32 примерно.Другото е ,че термометъра не бачка,но по скоро нагревателя е слаб и не може да вдигне повече от 25гр
В началото при настройка на 26 градуса изключваше , 75w не мисля , че е малко за 55л аквариум! Термометъра е в непосредствена близост до нагревателя , тоест на 4 сантиметра разстояние . Но като се замисля през него не минава водата от филтъра.

Tracker

Здравей. Ако нагревателя не се обтича от течението на водата няма да затопли аквариума и температурата ще е различна според мястото. Необходимата мощност на нагревателя зависи и от околната температура, виждал съм таблица за необходимата мощност на нагревателя спрямо литрите и околната температура мисля, че беше на Сера.
Hagen, Aquarien-Set "Marina Basic 54"
2x15 [w]: GLO, Sera plant color
Sera fil 120
Sera heater, 50 [w]

ivanpz6

Така като се замисля , вчера след смяната на водата го дръпнах малко по-надолу от както е на снимката. И е възможно понеже съм с вътрешен филтър поне като такъв го определям, който представлява тръбата от снимката продължава над повърхността на водата с прав ъгъл и е подобно на флейта от която пада водата през гъба и в ляво се стича в дупка точно над нагревателя( явно на снимката се е въртяла водата) , а сега като го бутнах малко по надолу и напълних аквариума още малко го няма това течение. Но възможно ли е от това да не изключва релето. Съжелявам за глуповатото обяснение ама не мога да направя снимка в момента!

Caxapa

Аз искам да попитам каква е температурата  на помещението в което е аквариума. Възможно е ако е студено в това помещение д не успява да набере необходимата температура понеже има и отдаване през стъклата.

ivanpz6

21.01.2019 01:22 #7 Last Edit: 22.01.2019 22:05 by ivanpz6
Свикнал съм да спя на студено и в стаята да речем не е кой знае колко топло! Възможно е да е от това , но пък преди изключваше , ще пробвам утре със затопляне на стаята да видим дали ще изключи!

Публикациите са слети: 22.01.2019г 21:09ч

Така дори днес при затоплена стая и нагласен нагревател 28 градуса , термометъра отчита 29 , а нагревателя не изключва. Явно има някакъв проблем :)

Публикациите са слети: 22.01.2019 22:05

*lock *lock *lock

White Wolf

Аз явно няма да имам нужда от нагревателя. термометъра показва 26 градуса, т.е. в стаята е достатъчно топло, а явно и от лампата се отделя някаква топлина.

Similar topics (5)

21854

Публикации: 45
Прегледи: 18660

56217

Публикации: 8
Прегледи: 4884

45766

Публикации: 2
Прегледи: 2121

53885

Публикации: 16
Прегледи: 6238

38247

Публикации: 5
Прегледи: 4177