• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 11:16

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Аквариума на Stoyan

Започната от stoyan, 14.05.2013 22:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Penta

По-скоро Ембер Тетра  :-)

stoyan

Да ембер тетри са. Даже смятам да пусна още малко .

stoyan

Ето една нова снимка .


stoyan

Здравейте колеги . Ето новата визия на аквариума ми . Приемам всякакви мнения и препоръки . Поздрави .


stoyan

Здравейте колеги . Отдавна не съм писал в темата . Оня ден се заиграх малко с осветлението и ще кача малко снимки с различните лампи . Едната е 865 само другата съм сменял .







Май най много визулно ми хареса с grolux и 865 . Аквариума е малко мрачен но цветовете на рибите изпъкват повече .

Публикациите са слети: 02.03.2018 20:09

Първата е с 840 и 865  . Тя е правена преди време . Втората е с две 865 третата е с 865 и aquastar  а последната с 865 и grolux .

stoyan

Здравейте колеги . Аквариума претърпя рестарт . Омръзна ми ит растения торове и Со и го направих цихлидарник . Смятам да гледам група танганайски цихлиди 5-6 броя . В момента изглежда така
. . Няма още риби но като потръгне всичко ще пусна . А ето и една снимка на малкия аквариум . И той стана танганика с шелове lamprologus brevis

.Приемам всякакви мнения и препоръки.  Поздрави .

trifon ynev

Изглежда много добре.Изчистен без пластмаси и др.подобни.Колко литра е и какво мислиш да гледаш?

stoyan

Аквариума е с размери 70/40/40 около 100 литра вода грубо . Смятам да го правя видов с 5-6 броя риби от езерото танганика или брихардита или лалеупи не знам какво ще намеря .Чудя се още дали да сложа черупки от охлюви и да пусна и група шелита .

stoyan

Здравейте колеги . Заселих вече големия аквариум . От няколко дни в него плуват 5 броя altolamprologus calvus . Много статични ми се виждат и се чудя дали мога да пусна рибите от малкия аквариум и тях в големия . Те са 5 броя lamprologus brevis обитатели на черупки . Моля ако някой може да каже дали ще има проблеми между двата вида да пише . Поздрави .

trifon ynev

Не мисля,че ще има проблеми.

jabeto

С какво осветление си?Колко вата е и по колко време светиш?Интресува ме, защото се замислям за цихлиди.,

stoyan

Осветлението го намалих . Когато беше растителен аквариума светих с 3 лампи т5 по 24 вата с рефлектори . Сега свети само едната лампа с рефлектор по 7 часа . Малко е тъмничко но така повече ми харесва пък и някъде четох че калвусите не искат силно осветление защото по принцип са по- плахи риби и като осветлението е силно повече се крият .

stoyan

Преместих рибите от малкия аквариум в големия заедно с черупките . Аквариума вече изглежда така


jabeto

На мен ми харесва!

stoyan

Здравейте колеги . Ето две снимки на аквариума след близо 6 месеца откакто е цихлидарник




Similar topics (5)

55860

Публикации: 143
Прегледи: 91556

12802

Публикации: 16
Прегледи: 6894

34629

Започната от pachoo


Публикации: 11
Прегледи: 6323

50461

Публикации: 3
Прегледи: 2282

10700

Публикации: 2
Прегледи: 2148