• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Морският аквариум на iivs

Започната от iivs, 16.11.2017 20:42

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

iivs

22.01.2018 08:30 #30 Last Edit: 22.01.2018 21:08 by iivs
Да ще има и животни и корали скоро

Публикациите са слети: 22.01.2018 21:08

И така изначало фосфатите са ми високи , според теста на салиферт са между 0,5 и 1 според теста на апи са 2.От 3 дни дозирам по 0,6 мл NO3PO4 redsea за сега не виждам ефект и се чудя какво да правя.Преди малко премерих фосфата и на осмозната вода с теста на АПИ и е нула.Чудя се дали да не вдигна дозата на 1 мл но се опасявам да не сговнясам нещата!

ZIRO

Защо не оставиш нопокса за известно време и не ползваш някоя смола само за фосфатите.
Аз в първото ми нано ползвах SeaChem-PhosGuard и бях много доволен, никога не съм имал високи нива на фосфати. Ако са ти ниски нивата на нитрати(така и не видях някъде да си ги написал), според мен е хубаво да спреш нопокса а да пробваш със смола.
*DRINK*

beonedge

aко решиш да ползваш продукти на основата на  Алуминий ,прочети тази тема за всеки случай : http://www.reefcentral.com/forums/showthread.php?t=1156155
иначе при липса на нитрати ,колкото и водка да добавяш фосфатите няма да мръднат ...т.е. или вдигаш нитратите и продължаваш с водката или ползваш продукти които свалят само фосфати и след като достигнеш до баланс м/у нитрати и фосфати пак може да почнеш с водка/нопокс/оцет
I just finished cycling my tank and everything checks out fine
tmp 80F/nitrate 0/amonia 0/nitrite 0
took a month too.
Is it safe to add the salt now?

iivs

24.01.2018 18:35 #33 Last Edit: 24.01.2018 20:37 by iivs
Последно нитратите бяха нула, а фосфатите пак си бяха високи сега нитрат не съм мерил но ако до събота няма промяна ще премина към фосфат абсорбер, имам една кутия аква медик антифос.Тази вечер ще боря свързването на сенейето към нета, дано само да нее като вортека (е си убих няколко часа о то било работа за пет минути ама който не доглежда така е!

Публикациите са слети: 24.01.2018г 18:06ч

Другият вариант върху който размишлявам е да пусна вече два клоуна,с надеждата че нитратите ще се повишат и това ще доведе до ефективност на нопокса.

Публикациите са слети: 24.01.2018 20:37

току що мерих пак фосфат и нитрат и са 1ppm фосфат и 0 нитрат

iivs

Подарък за рождения ми ден вчера!
https://s9.postimg.cc/h94d7wcrj/IMG_4952.jpg



asito

Супер са рибоците  *THUMBS UP*

trex700e

Честит рожден ден! *DRINK*
Екстра е, най-сетне животни, дето цапат, сега ще живне.
Има хляб в акварумчето с тази техника.

iivs

Някой знае ли от къде мога да си купя ред сии сол?При Камен няма!

beonedge

I just finished cycling my tank and everything checks out fine
tmp 80F/nitrate 0/amonia 0/nitrite 0
took a month too.
Is it safe to add the salt now?

iivs

Много благодаря, между другото да се похваля с последната си придобивка- дозираща помпа аква медик с изнесен контролер.Разбира се втора ръка от УК!

trex700e

Сериозно се зариби и това си е:)
Дозираща помпа все още не ти трябва, ама ако е изпаднала на цена - супер!:)


iivs

Хм тъй като, фосфатите при последното мерено отново бяха около и над 1 ппм , реших да пробвам да ги намаля със aquamedic antiphos като съм сложил 150 мл в един чорап който е поставен в средната преграда на съпма така че водата да циркулира през него.Отказах се да слагам на този етап нопокс тъй като нитратите продължават да са нула.Антифоса е в чорап поради липсата на подходящ реактор на този етап, скоро ще имам аквамедик мулти реактор ес, който би трябвало да влезе в съмпа.Поразместих малко скейпа и сега е оринтиран повече в задната част на дисплея.Другото нещо което ме дразни е някаква ципа която се образува на пъворхносттта, въпреки течението
https://s9.postimg.cc/aznugm9xr/vortek.png

https://s9.postimg.cc/4lyrddzwv/swn.jpg

https://s9.postimg.cc/w9bgrhstb/swn2.jpg

Понамалих малко помпата защото имам чувството че клоуните се мъчеха от силното течение по горе има схема на видовете течение и силата, както и мониторинга от сенейто!И един последен въпрос бях сложил капака но ме дразни защото се вдига много температурата и редуцира осветлението, дали има вероятност клоуните да изскочат?

Amev


iivs

Боренето на фосфатите продължава без особен успех при мен в мfмента ползвам аквамедик антифос в чорап за медия сложил съм го в средното отделение така че водата която отива към мръщащата помпа минава през него и един чорап с активен въглен.Отделно от това има една ципа на повърхността която не изчезва и не знам как да я махна, помпата само я разбива но не особено успешно.От както сложих антифоса леко се понижи и пх-то през ноща слиза до 7.9, освен това имам чувството че пак се повтаря кафявата фаза.общо взето нерви!?

trex700e

Добре, нали тази ципа изтича през отворчетата към съмпа? Как остава в дисплея не разбирам?
Водният стълб на отделението в съмпчето , в което се отича водата от дисплея нали е по -малък от този на самия дисплей?

Трябва да сложиме някакво лесно коралче-ксения или гъба някоя за експеримента.

Similar topics (5)

26812

Публикации: 66
Прегледи: 28634

53355

Публикации: 6
Прегледи: 4681

17718

Публикации: 27
Прегледи: 17727

48007

Публикации: 10
Прегледи: 4513

52830

Публикации: 67
Прегледи: 20161