• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 11:14

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Въпрос относно бройка цихлиди в 110 литров аквариум

Започната от Tihol, 04.09.2017 13:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Tihol

Здрваейте !

Отново се допитвам до вас относно новото ми аквариумче.

Купих си аквариум с размери 80х35х40 (д/ш/в) и искам да гледам цихлиди. Това което разбрах е че трябва да са на пасажи от 4-5 минимум (от един вид), и ми препоръчаха от по малките (Мбуна мисля че се казваха).

Та искам да знам, каква бройка цихлиди може да се съберат в 110 литровото ми аквариумче.

Цихлидите които ми препоръчаха са:

-Pseudotropheus Flavus
-Alunocara Fire Fish Red Dragon
-Saulosi Taivan Reef
-Melanohromis Maingano
-Alunocara Marmalade OB

Та трябва да си избера от горе поменаните (може би 4-5 от 2 или 3 вида - общо към 12 до 15 рибки).

Въпроса ми е дали в 110 литров аквариум тази бройка рибки ще си жувиркат хубаво.

Не желая да мъча жъвотинчетата (ако приемем че им е малко мястото за такава бройка) , така че мнението на някой с опит е повече от добре дошло.

Благодаря ви за отделеното време ! :-)

geshi


Tihol


geshi

И другите може де, но само тези са различни м-ж.

Mizu

Гледал съм африканци в по-малък аквариум и направих грешка, че събрах 3 вида. Няма значение броят на женските, ако се направи миш-маш. За да се получи наистина красив аквариум, когато рибите пораснат, не бих сложил повече от 2 вида. Просто литража е малък и рибите не могат да си разпределят територията както трябва, 4-5 риби от вид е малко.
Също много зависи какво е качеството на рибите, които ти предлагат, защото на снимка ауланкарите изглеждат много добре, но като ги видиш да се разочароваш и да ти пробутат нещо друго.

k_panayotov

Недей да ги мъчиш, много е малък. Мбуна + Алунокари поне 250-300л. Гледам алунокари , 100 л ги използвам за мъници до 1-1.5 см, след това ги местя в по-голям, голяма част от мбуните и алунокарите стигат до 13-15 см, така че твоя размер е абсурдно малък.
720 л. Aulonocara Peacock
375 л. Placidochromis sp. phenochilus "Tanzania Lupingu"
300 л. A. Fire Fish, A. jacobfreibergi otter point
300 л. A. baenschi, A. OB
170 л. young teenagers
3*100 very small fish

trifon ynev

Максимум един вид и от изброените най подходящи както казва Геши са саилоси.

ogun

Защо не опиташ с Крибензиси?
Това може би е единствения вариант рибите да са доволни.
Каквито и други цихлиди да сложиш ще имаш ядове...

Tihol

Благодаря ви отново за всичките отговори.

Саулосита ще са - 2 мъжки и 7 женски.

Та, имам още нещо да питам - какви други видове рибки може да сложа със саулосите ? Дали рибки като анцитруси, ботеа или барб, рейнбоуфиш или дори тетра може да живуркат със саулоситата ?

geshi


Tihol


svetliopp

Всичко зависи от филтрацията и редовната смяна на вода.
Може и 20 бр.

geshi

Да ама не и с тези риби, защото ще се редуцират за седмица две, повярвай пробвал съм.

Similar topics (5)

28872

Публикации: 11
Прегледи: 6617

13782

Публикации: 11
Прегледи: 6137

49494

Публикации: 4
Прегледи: 3296

4720

Публикации: 15
Прегледи: 8777

39211

Публикации: 20
Прегледи: 10078