• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 10:00

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Аквариума на Николай

Започната от niki_o, 19.06.2014 15:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

_Kirilov

Хахахах  :-[
Става - става , не съм го правил аз , но да -прав си  *privet*

Изглежда доста малко - твое ли е? Колко л е?

niki_o

Ми знам аз :-D
Това е аквариума в спалнята и е 54л,но че не си го правил ти е истина....то май само аз останах без да си ударил рамо :-P
Като изключим Дъбчето в него си е бавен,но цялостна и ясна снимка след 2 седмици,че сега тествам за осветление диодни крушки за кола Н7  8-)

_Kirilov

 :-D *ROFL*

Те тия крушки трябва да ги сложиш на тавана направо с фаровете от колата и да гледаш аквата на земята в същевременно .

Е - поне си им намерил място . Ако не завъдиш водорасли значи ще ги бъде.

Иначе за рамото - ще изкараш  ,че съм подпомогнал направата на аквариумите на половината форум  :-P има няма 5-6-7 човека само  :-[

niki_o


От тавана- под капака......това е :whistle:

niki_o

240 литровия стана на 6 седмици.Развива се по план :-)


niki_o

Отдавна не съм писал :-[
Преди 2 месеца рестартирах 240литровия-вече е бавен ,без СО.За периода си се развива бавно, сигурно и безпроблемно-дори и стъкла не се е налагало да се чистят *THUMBS UP*

niki_o

Не съм писал отдавна,но не съм се отказал. Е бях останал без аквариум за няколко седмици в последно време ,че сменях жилището,но от днес пак имам локвичка :-)
Аквариумчето е Флувал Флекс 57л и си е със стандартната филтрация и осветление.Идеята е да е сравнително бавен без СО,верояно с изикарбо....Дъното е хранителна подложка на Aquariumdirekt.de около литър


която затрупах с литър Зеолит(дали е умно ще разберем скоро  :-P)
https://i.postimg.cc/MZYmMz7F/20190811-090904.jpg
За основен грунд заложих на Sera aktiv substrat около 6 литра

Обърната кокосова черупка да не ви притеснява ,че ще седи така сама като циреи:-D

Идеята е там да е малко по тъмно и сенчесто заради Анубисите които неискам да изхвърлям....пък и бъдещите обитатели не са най-големите любители на осветлението...
Та освен гореспоменатите Анубиси има и Буцефландра,Старожина Репенс и Ципериус хелфери.
Ами това е 5 минути след пълненето :-)



jabeto

Пак си сменял жилище а? :-)Ама и аквариумите сменяш :-)Чакаме аквата да се развие *DRINK*

niki_o

Ето и 160 литровия по Хард само....утре продължавам :-D


petkovkk


niki_o

Ами и по-добреможеше да е ,но не се оплаквам :-)

niki_o

Почти година и половина след предишната снимка аквариума изглежда така...

niky

Много красив аквариум, растенията изглеждат перфектно.

mushroom

Браво супер аквариум. Добре ти се е получил, а и имаш голям ентусиазъм с всичките тези рестарти.

Цитат на: niki_o - 10.03.2015 23:55Ти пък по някакъв странен начин(Безумно точен) описа самата страна в  която живея...
Според мен просто не си нацелил правилният Bundesland ( - :
"We Do Not Inherit the Earth from Our Ancestors; We Borrow It from Our Children."

Similar topics (5)

9854

Публикации: 20
Прегледи: 6940

24737

Публикации: 0
Прегледи: 1405

43628

Започната от Desmoria


Публикации: 16
Прегледи: 4626

59275

Публикации: 23
Прегледи: 8771

10070

Публикации: 12
Прегледи: 4354