• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 00:12

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Водорасли и как да ги приключа?

Започната от neno_11, 10.06.2017 08:28

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

neno_11

Здравейте колеги,мисля че имам водорасли в аквариума.На снимката се виждат.Аквариума е 70л.стартиран преди два месеца с осветление 2х18w пури с рефлектор свети 10ч.Сменям водата веднъж месечно а филтъра в от 50 до 200l/h.Торя веднъж седмично с показаните на снимката препарати.Какво липсва като цяло и препоръки?




Dedo

Светиш повече , филтрацията е в пъти по-малка , сменяш вода в пъти по-рядко.В резултат се натрупва органика , която съчетана с това феро явно води до водорасли.

neno_11

Ще намаля светенето на 8ч.Ще сменям водата с речна на две седмици 50% но филтъра беше на 50л/ч ако го вдигна на 200л/ч ще прави много балончета и течение. Торенето да си остане ли всяка седмица?

manyg

Осветлението го намали дори на 6 часа. Водата я сменяй всяка седмица по 30-40% и не с вода от реката, а с престояла вода от чешмата. На филтъра махни маркуча за балончета и няма да прави такова течение. Какви растения имаш в аквариума и налага ли се торене въобще?

neno_11

Имам дъбчета,криптокорина,роголистник и анубиас. Но последното е в много окаяно състояние,листата са надупчени и жълтеят.

manyg

Всички тези растения са непретенциозни и могат да се гледат и в аквариум без добавяне на торове. Според мен всичко идва от занемареноста на аквариума. Поддържай му хигиената. Както казахме по-горе: сменяй всяка седмица по 30-40% от водата, свети не повече от 6-7 часа.
Ако има нещо друго, колегите ще допълнят.

neno_11

С по малко светлина,няма ли да залинеят растенията?

Penta

Осветлението не е толкова силно, може да светиш до 8 часа макс . По- важно е редовната смяна на вода и да намалиш употребата на тор с желязо . Описанието на торовете на Тропикал всеки път ме кара да се смея " по време на вегетация се добавя.." , след смяна на вода си добави предписаната доза.

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk


neno_11

С кой от двата препарата да торя и до колко да го намаля?

goran.varbanov@gmail.com

За сега спри това торене, и се съсредоточи в редовните смени на вода, и подобряване на филтрацията.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk


Similar topics (5)

37876

Публикации: 23
Прегледи: 11420

11711

Публикации: 10
Прегледи: 5246

1073

Публикации: 16
Прегледи: 8187

10660

Публикации: 22
Прегледи: 13185

50910

Публикации: 19
Прегледи: 7282