• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 21:25

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Бети - общи въпроси

Започната от Nemo, 05.05.2005 15:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

stefata24

Здравей!
Първо махаш тази колба и купуваш аква от 15л нагоре.Взимаш помпичка с гъба за филтрация и нагревател (бетите обичат топла и чиста вода).Взимаш грунд може да вземеш някои непретенциозни растения и може да светиш с обикновена настолна лампа.Ако направиш това ще имаш един хубав аквариум.
Поздрави! :-) :-) :-)

ralitca

Благодаря за съвета, но все пак бих искала да задържа колбата, самата идея беше такава. Евентуално на по- късен етап бих се замислила за нещо по- голямо. Именно и с тази цел исках лабиринтова риба. Нямам желание да гледам много риби, а и нямам и възможност. Затова ми се искаше да сложа евентуално едно животинче, с което да се разбират с моята бета и все пак 10 литра да им е ако не достатъчно, то поне поносимо добре.

NickBTfanatic

колеги занимавам се от 15 март направо изпу6их с тия риби:):)
искам да отворя тема за зонирането на аквата и смесването на грундовете
имам 3 активни аквариума 270 л-доайена;65л-бебе6кия;22л-6карт
зареждам 90л 3д и ми се 6те да стане по безгрижен:)
много сори относно неяснотата за зоните и грунда ама немога да намеря ни6то компактно и лесно разбираемо
Фанатизма не спира да ме тресе

Caxapa

Ако беше писал малко по- разбираемо и смислено щеше да е по-добре  нищо не разбирам лично какви въпроси задаваш, още повече не си уточнил за какви рибки става въпрос.

NickBTfanatic

оки пи6а зна4и
някаде мернах особена статия за няколко типа аквариуми сварзани помежду си
когато напи6а в гоогле все ми изкарва едни сфери сварзани с траби
всяка сфера е с разли4ен грунд и растения
и понеже работя в топлоснабдяване и сам запознат с дебит и посока и т. н за флуидите знам че водата циркулира из системата
питам може ли да се постигне обособяване на две зони в нашите типични кубични аквариуми и някой опитвал ли е
съзнавам че веществата които грунда отделя ще се смесят на някакаво ниво рано или късно
Фанатизма не спира да ме тресе

Lightning_boy

Колега, това е твой трети отговор, който чета. В една тема беше обяснил на друг колега, да се образова малко от към начин на чат. Това тук не е чат, а форум. Но не съм аз, човека, който трябва да ти прави забележки. Пиши грамотно все пак, ако искаш да получиш поне някакъв приблизително точен отговор на твоите въпроси.
Две зони какви? С растителност и без растителност - може. С бял и черен грунд - може. С камъни и без камъни - може.
Какви вещества ще отделя тоя твой грунд???
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

jorobetta

И аз не мога да схвана, но понеже пише в раздел лабиринтови, да не би да имаш впредвид аквариум за 2 или повече бети разделен на няколко части/сектора/кутийки... Нещо такова ли:


NickBTfanatic

Ок колеги отворих го като тема.
Не мога да се изразя по точно освен така:   
    Възможно ли е в нашите типични кубични аквариуми да се пресъздаде граница между два хабитата?
Говорим за съдове 250+литра!!!
Фанатизма не спира да ме тресе

delta14betta

Искам да питам дали ще се прецака азотния цикъл ако след като съм стартирал аквариума след 2 седмици сложа анубиас нана и след още две седмици само една бета?

hip9

Не.Растенията може по всяко време да ги слагаш, а рибите след като завъртиш азотния цикъл в аквариума(около 3-4 седмици след старта горе долу).

delta14betta

Ясно много благодаря. А един анубиас нана с колко листа да бъде (демек стръкче. Ако не е така направете ме, но само анубиасът разбрах как се гледа. Не съм добър с растенията) за да може да не изгние и да се захване? Благодаря за отговора предварително!!

hip9

Не те разбирам какво общо имат листата, мисля че този линк ще ти е полезен http://aquariumbg.com/rastenia/Anubias%20barteri%20var.%20nana  .

delta14betta

Имах предвид за това. https://bazar.bg/обява-16715367/анубиас-нана
Анубиас Нана цената е за брой листо.
Това пише и не разбирам и аз.

hip9

Аха, това е че продава дадено растение на цена образувана според броя листа който има на стръка. И това няма нищо общо с отглеждането. Погледни раздел пазар на форума там също има хубави оферти.

delta14betta

А да попитам значи днеска ми докараха филтъра 3w 300л/ч сера нитривека термометъра и грунда 2кг 2-4мм. Таа искам да питам дали мога да започна азотния цикъл без нагревател. Щото термометъра показва че в стаята е 25-26 градуса. Непременно ще взема по натам но сега ми свърши бюджета. След две седмици ще ходя у бургас за останалата част от оборудването.

Similar topics (5)

43732

Започната от Marto99_mz


Публикации: 4
Прегледи: 2320

34085

Започната от methy


Публикации: 2
Прегледи: 4975

27677

Публикации: 16
Прегледи: 12945

50815

Публикации: 2
Прегледи: 2645

14855

Публикации: 9
Прегледи: 11958