• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Морският аквариум на ZIRO V.2

Започната от ZIRO, 21.02.2016 16:54

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Стоян Михов

И лепилото на D-D я прави понякога тази поразия, но се изчиства обикновено бързо за един ден. Колко нопокс дозираш, колко са нитратите?
Пусни ми едно лс ще ти изпратя карбонат.
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

ZIRO

Да, от лепилото на D-D и друг път се е получавало така, но се е оправяло за няколко часа...
Нопокс дозирам по 1мл, нитратите съм ги закрепил за момента около 1-2.
*DRINK*

trex700e

Калциев карбонат 99 % има 2 лева за половин кило във Валерус. Както активен въглен без пари почти и куп други. Повече писане в разделът с химия трябва и споделяне на рецепти ,че иначе с купените продукти става като със салфетките в син сити-надценка 1 000 000 %. Весело посрещане на нова година!

Стоян Михов

Аз от години ползвам само това лепило -
https://s23.postimg.cc/o6fowdu97/milliput.jpg
То е стандартното лепило, всички останали брандирани лепила на който се сетиш аквариумен производител са базарани на същата основа, но добяват какви ли не оцветители и  химикали  първо за да изглежда различно и второ, за да доближат "цвета на коралина" !!!#$ WTF, но за съжаление така му развалят качествата и вкарват ненужни замърсители. Това лепило има сиво-жълтеникав цвят, който под рифовото осветление изглежда мръсно бял или белезникав, обикновено след една седмица е обрасъл и е с цвета на камъка. Има и бели и черни версии на това лепило, но не съм ги тествал, това си ми харесва, защото двете части са от различни цветове жълт и сив и лесно се вижда кога си го смесил добре.

По отношение на замътването, намали нопокса наполовина и наблюдавай нитратите.
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

ZIRO

Ще пробвам, благодаря *THUMBS UP*!

ZIRO

Да се поваля с малко ъпдейти по моята с-ма:
- вече и аз съм с Т5 осветление, взех лампата на Юли, ATI Sunpower T5 6Х24W, цветовете на коралите са мноооого по-наситени от преди, страхотна лампа. Плюсовете който виждам на първо четене са страхотните цветове на коралите, доско-ефекта от LED-a вече го няма, много по-добро покритие на светлината без тъмни зони. Минуси, малко по-грубия дизайн на лампата(в сравнение на Зетлайта ми), ограничението на двата кръга на захранване, но мисля че ще го преглътна *CRAZY*.
Леко започна да ми се бличва червената монтипора и двата фрага които едновременно започнаха, най-интересното е че са на различни позиции в аквариума *NO*, надявам да се стабилизира, предполагам че е заради смяната на осветлението.
- под елхата дойде и една дозир помпа на jebao dp4, за сега имам само положителни впечатления от нея, добър дизайн, много настройки на дозирането, от няколко дни работи чудесно :-D
Водата ми като чели се поизбисти, добавям карбонат вече няколко дни и нещата се подобриха много.
Благодаря на всички които се отзоваха и помогнаха, весела нова година от мен и хубави рифове *DRINK*!!!



П.П. Стояне, може ли да те помоля да ми сложиш тази снимка на темата!

ZIRO

Ето малко развитие и от мен, поздрави на всички *privet*:

https://s29.postimg.cc/7uzx7vk2f/DSC_0988.jpg

ZIRO

Днес забелязах, че клоунчетата са решили да хвърлят хайвер. Те са първите ми риби, имам ги от две години.

https://s15.postimg.cc/lb2vzoruj/DSC_1033.jpg


Публикациите са слети: 23.05.2017 12:58

Ето и едно бързо клипче:


julianiv

Злати, супер ти е аквариума. Клоунчетата щом са почнали да хвърлят хайвер значи добре ги гледаш. Успех и за напред.

ZIRO


petko1980

Злати дай да оплакнем малко окото.Изгуби се!

ZIRO

Aaa не съм се загубил никъде, следя редовно форума, но за съжаление вече никой не пише в него(за соленото).
Аквариума ми се развива много добре, коралите растат, не съм променял нищо от много време вече. Наложи се да "окастря" една от Елфиите, че взеха да се бутат коралите.
Ето набързо една снимка с телефона:




Поздрави на всички!
*DRINK*

petko1980

Уникален е.Много грижи и любов има в него.

WOLF

Страхотен аквариум. Може да ли да споделиш, колко често и с какво храниш гониопората, също така колко на брой са приблизително главите на голямата еуфилия долу в дясно.
Поздрави!
There are only 10 types of people in the world. Those who understand binary code, and those who don't.

ZIRO

Благодаря ви.
Приличат си много, но това не е гониопора а алвеопора :-). Не храня специално никой от коралите. Добавям два пъти в седмицата концентриран зоопланктон, от време на време замразен червен планктон, ежедневно храня рибите с едно кубче замразена храна(артенмия и мисис) и каквото остане за коралите.
Еуфилията е с над десет глави, не съм ги броил, но на снимката не се е отворила хубаво, по-принцип е по голяма.
*DRINK*

Similar topics (5)

25187

Публикации: 55
Прегледи: 22755

48196

Публикации: 51
Прегледи: 15777

11830

Започната от mmax


Публикации: 111
Прегледи: 34046

35979

Публикации: 36
Прегледи: 13767

27742

Започната от tishovsx


Публикации: 20
Прегледи: 7909