• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Boraras maculatus . Българско наименование: Расбора колибри. Петниста расбора

Започната от Ели, 09.01.2017 11:46

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ели

Здрвейте! :)
Вчера си купих 7 от тези мъници за нано аквариума, не намерих много инфо за това как да ги гледам освен, че е хубаво да има дървения и доста зеленина в аквариума и че е хубаво да се оставя и листо да гние... ?!? хмм... *dontknow*
С какво да ги храня? Дафния или суха храна? могат ли да живеят с два dwarf Corydoras?
Мога ли да сложа и 3 Danio margaritatus или ще е много аквариума е 22 литра?

karadaliev

Амиии, според мен 7 разбори и две от малките сомчета са ти достатъчни в тоя размер на аквариума, дори като поотраснат може и да им дойде малко мястото.

Аз лично не бих препоръчал суха дафния на никой, защото това са пълни боклуци. Сухите храни за тетри на Sera и JBL са добър избор. Аз специално за тетрите ползвам JBL Novo Bel и съм доволен.

Ели

Цитат на: karadaliev - 09.01.2017 12:30
Амиии, според мен 7 разбори и две от малките сомчета са ти достатъчни в тоя размер на аквариума, дори като поотраснат може и да им дойде малко мястото.

Аз лично не бих препоръчал суха дафния на никой, защото това са пълни боклуци. Сухите храни за тетри на Sera и JBL са добър избор. Аз специално за тетрите ползвам JBL Novo Bel и съм доволен.


А Tetra pro colour би ли ми свършила работа защтото имам един голям буркан?

karadaliev

Мдам, ако имаш Tetra Pro Colour то няма проблем да ги храниш с нея.

Ели

Цитат на: karadaliev - 09.01.2017 14:17
Мдам, ако имаш Tetra Pro Colour то няма проблем да ги храниш с нея.


Благодаря :)

baygry

Да,можеш да сложиш и коридорасчета и галаксита.Даже сомчетата е добре да са повече - поне 3-4.
Не е проблем обема ,тъй като макулата става едва 2 см,същото се отнася и джуджетата.Галакситата малко по големи до 2,5-3см.
За храната колегата е прав-изхвърли дафнията,може да храниш с всякаква добра суха храна,включително и с Тетра про колор.
Добре е храната да е съобразена с малката уста,които имат всички изброени рибки,ако е по едра,просто я стрий на по дребно.

Ели

Цитат на: baygry - 09.01.2017 19:37
Да,можеш да сложиш и коридорасчета и галаксита.Даже сомчетата е добре да са повече - поне 3-4.
Не е проблем обема ,тъй като макулата става едва 2 см,същото се отнася и джуджетата.Галакситата малко по големи до 2,5-3см.
За храната колегата е прав-изхвърли дафнията,може да храниш с всякаква добра суха храна,включително и с Тетра про колор.
Добре е храната да е съобразена с малката уста,които имат всички изброени рибки,ако е по едра,просто я стрий на по дребно.
Благодаря за инфото много :)  мисля да сложа първо сомчетата и расборите и ако всичко е наред да взема и глаксита :)