• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 10:06

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Помогнете!

Започната от pavkata1988, 20.12.2016 12:44

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

pavkata1988

Здравейте,
Начинаещ съм и искам да си направя аквариум. Поръчал съм си стъклата и ще го лепя скоро. Аквариума е с размери 800/400/500мм Д/Ш/В, около 160л. Какво ще ми е нужно като помпи и други консумативи,за да е наред всичко ?

VDO

Колега,ако мислиш ти да си го лепиш,по добре не рискувай,че160л са си 160л ,а разлети на пода са мъка голема.
За оборудването-филтрацията ти най добре да е външен филтър,колкото по голям като дебит,толкова по добре.Един нагревател 150 -200вата и вече лампите,според зависи,какво искаш да гледаш в аквариума.Това ти е основното техническо оборудване,за да стартираш.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.org%2Fmac34rft9%2Fphotocat5.jpg&hash=360a4daf14830905da8b7981cd428ee276c00958

kuvert

А какво мислиш да гледаш в тоя аквариум???
За костенурки не ти е нужна помпа, нито нагревател!
Вече си направил първата грешка-аквариум се прави по осветителните тела, а не обратно?
Аз бих искал да те попитам-колко теми прочете за стартиране на аквариум,кое в темите не ти стана ясно,кого попита за конкретна информация???
Убеден съм,че дори не си запознат с какъв силикон да лепиш,нямаш нужните помощни средства за да лепиш (стойка).
Предлагам ти да се спреш,да четеш,четеш, да избистриш в съзнанието си какво искаш да правиш,какво искаш да се получи и тогава да започваш да лепиш!
Може да започнеш ОТТУК!

Деян

Цитат на: pavkata1988 - 20.12.2016 12:44
Поръчал съм си стъклата и ще го лепя скоро. Аквариума е с размери 800/400/500мм Д/Ш/В, около 160л.

Колегата е поръчал стъклата, по тази точка времето за обмисляне е минало. Да каже сега какво обмисля да отглежда в аквариума и ще можем да го насочим. :)

pavkata1988

Цитат на: kuvert - 20.12.2016 15:32
А какво мислиш да гледаш в тоя аквариум???
За костенурки не ти е нужна помпа, нито нагревател!
Вече си направил първата грешка-аквариум се прави по осветителните тела, а не обратно?
Аз бих искал да те попитам-колко теми прочете за стартиране на аквариум,кое в темите не ти стана ясно,кого попита за конкретна информация???
Убеден съм,че дори не си запознат с какъв силикон да лепиш,нямаш нужните помощни средства за да лепиш (стойка).
Предлагам ти да се спреш,да четеш,четеш, да избистриш в съзнанието си какво искаш да правиш,какво искаш да се получи и тогава да започваш да лепиш!
Може да започнеш ОТТУК!
Здравей, да прочетох малко литература преди да го взема това решение и все пак исках да попитам, смятам,че ти не си се родил научен, нали?
Пък и размера на аквариум съм го взел от същата таблица. Мисля че затова сте вие хората,които сте врели и кипели в това нещо, за да покажете на такива като мен и това изкуство да се предава. А не да се правите на НИРВАНА в този бранш

Lightning_boy

Цитат на: Деян - 20.12.2016 16:26
Колегата е поръчал стъклата, по тази точка времето за обмисляне е минало. Да каже сега какво обмисля да отглежда в аквариума и ще можем да го насочим. :)

+1. Оставете човека да си залепи аквата и дайте съвети по въпроса, който го интересува.
Като за начало, колега, какво си решил да гледаш в него след като си попрочел нещо?
За 160л. аква от общи приказки вземи външен филтър минимум 700-800л. на час. Дай малко подробности около твоето виждане и пусни снимки на аквата като я завършиш ;)

Поздрави! *privet*
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

cantiga

Цитат на: pavkata1988 - 20.12.2016 12:44
Здравейте,
Начинаещ съм и искам да си направя аквариум. Поръчал съм си стъклата и ще го лепя скоро. Аквариума е с размери 800/400/500мм Д/Ш/В, около 160л. Какво ще ми е нужно като помпи и други консумативи,за да е наред всичко ?

Не се сърди, въпросът ти наистина не е много уместен. Какво ще ти трябва ли... ами като при всеки друг аквариум - филтър, нагревател, осветление. Как да ти каже някой нещо конкретно и кое по-точно трябва да е наред в крайна сметка - не си представил никаква концепция за аквариума, бюджет и т.н. Темата би могла да е полезна на теб и на други хора, но не и във вида си в момента.

И после форумът бил виновен...  *dontknow* Това тук е несериозно отношение единствено от твоя страна.
Поздрав!
Светослав

DobriG

Колега, ако ще слагаш луминисцентни пури малко зор ще си намериш по 75см. и вероятно тези, които си намериш ще са доста скъпи, понеже ще са специализирани. Другия ти вариант е да сложиш на 60см. и тогава може да ти се получат тъмни участъци в двата края, като на тези места може да наредиш по- сенколюбиви растения. Ако искаш да си спестиш тъмните участъци може да разположиш пурите шахматно или да сложиш ЛЕД. С тъмните участъци не е толкова зле де, ако разгледаш по- ранните снимки в темата на колегата ВДО ще можеш да видиш как би изглеждало с такива участъци, тъй като при него размерът е същия, ако не се лъжа.

Все пак дай повече инфо наистина.

evgeni200

pavkata1988, една снимка от нета на аквариум на който искаш да изглежда твоя би била много полезна за отговор на въпросите ти!
Относно да си го лепиш сам и при мен не стана от първия път, но го разлепих и залепих отново.
Решил си да го лепиш сам в което няма нищо лошо :-)

Оборудването зависи от това какви обитатели ще има аквариум и наистина трябва да конкретизираш този момент.

niki_o

75см пури са наистина редки,но пък аз имам два аквариума на 80см и си ги осветявам доволно.Да,неживея в България,но с днешните саитове не е трудно да се поръчат две пури Т5 35в и да си гледа колегата каквито и китки си иска.
Ако все още не си си изяснил точно какъв искаш да ти е аквариума,то ето три вариянта на обурудване
1.бавен-две Т8 по 18в ти стигат или една Т5 35в или Т8 25в.-бавни растения и най-добре канистър за филтрация.
2 среден-вече поне една Т5 35в+Т8 25в или 18в.Доста видове растения,дори и червени,но непретенциозни.Ще иска и някакво СО,може и мая и захар.Вече и торове ще трябват,течни за подложка под грунда не е нужно.
3. вече си е филм-2 до 4 Т5 35в СО под налягане,специялизиран грунд+течни торове...абе пари :whistle:
Така,че колега-залепи аквариума,тествай го и ако си се справил сметни колко бюджет може да отделиш и какъв аквариум искаш....Останалото ще се подреди с наша помощ :-)

Similar topics (5)

23422

Започната от dafe95


Публикации: 6
Прегледи: 3121

50401

Публикации: 9
Прегледи: 3924

13401

Публикации: 5
Прегледи: 3504

45003

Публикации: 0
Прегледи: 1454

51918

Публикации: 4
Прегледи: 2105