• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 12:56

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Не ми позволява да пусна обява.

Започната от hristol83, 12.12.2016 20:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

DobriG

Аз бих искал да знам откъде се изключва менюто вляво, че ми писна тотално от него. Лично за мен няма нищо по- неприятно от това да ти изскачат прозорци, които не си искал да ти изскачат. Който търси нещо, ще го намери така или иначе.

По отношение на сайта. Ако все още някой не е схванал- проблемът не е че има много обяви, кой какво си ъпва и т.н. Проблемът е, че ЕДИНСТВЕНАТА АКТИВНОСТ Е В РАЗДЕЛ ОБЯВИ. И другото, което прави много лошо впечатление е, като тръгнат някакви търговци да се карат, да се обясняват- кой какъв бизнес имал, колко печелел, клинти крадял ли и подобни тъпотии. Създава много грозно впечатление това.

Деян

Профил -> Потребителски настройки -> Показване на помощно меню.

Стоян Михов

Цитат на: DobriG - 19.12.2016 11:53
Аз бих искал да знам откъде се изключва менюто вляво, че ми писна тотално от него. Лично за мен няма нищо по- неприятно от това да ти изскачат прозорци, които не си искал да ти изскачат. Който търси нещо, ще го намери така или иначе.
Отиваш на "Профил" от менюто на сайта най-горе, от падащото меню избираш "Потребителски настройки", избираш ги и ти се отваря менюто, към края на страницата долу има поленце отметнато "Показване на помощното меню" махаш тикчето, пишеш си паролата и няма да се показва менюто повече при теб.

Хах, Деян ме е изпреварил.
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

Стоян Михов

Иначе напълно разбирам какво казва Андон, в момента има два вида хора/ фирми, които дават средства на форума, но и двата типа се водят "спонсори". Единият вид са хората/ фирмите като SERA например, които само рекламират в сайта, но не продават директно, това е и смисъла на думата "спонсор". Другият вид са  предимно хора, които си плащат за използват форума като вид електронен магазин, тъй като нямат разработен собствен такъв все още, изобщо не искам да кажа че това е лошо или нещо такова, напротив даже това е много полезно, тъй като дава някакъв старт, но това не е спонсорство, а ползване на място за директна продажба. Аз също мисля че тези две неща трябва да се разделят.

Истинските спонсори да се водят "Спонсори", те да получат място за реклама в Форума, правото да си сложат рекламния банер на подписа, да им пише спонсор под името и да си имат страничката, в която да отговарят на въпроси и да си модерират всякакви неща.

Хората, които искат да ползват частта на пазара с предимство, да се водят примерно "Premium member" или нещо такова и да получават постоянно закачен горен ред или два в Пазара за цената, която плащат сега (вече като кликнеш в обявата в нея да имат възможност да слагат и описват каквото си искат и колкото си искат и да ъпдейтват когато си поискат), към момента по-активните търговци продаващи в Пазара, имат по над 20 активни обяви на отделни артикули, което понякога като решат да ги рефрешнат затормозява търсенето. Аз също мисля, че така ще е по удобно за продаващите, които си плащат някаква такса, тяхните обяви винаги ще са залепени най-отгоре и всичките им неща ще са на едно място, и за нас модераторите ще е по-лесно да се ориентират кои обяви са платени и кои не.
И за търсещите нещо хора ще е по удобно, защото знаят че Иван примерно продава много хубави анубиаси, но трябва да преровят три страници с обяви преди да намерят точно обявата, която е с цената и снимката растението, което търсят, а така просто ще кликнат на обявата на Иван и ще видят всичките растения, които продава с актуалните цени и наличности.

Който си плати може да бъде едновременно и Спонсор и Premium member и Дарител разбира се.

Мисля че така е справедливо защото в момента е сложен знак за равенство между спонсорите, които основно рекламират и потребителите, които основно използват пазара за продажби, което както се вижда от обмяната на мнения в тази тема явно не допада на нито едната от страните.

Иска ми се обаче да има възможност и за трета категория хора, които нито искат да се рекламират, нито искат да продават нещо, просто като дойде Коледа, да има лесен начин да помогнат с 10-20 (или повече) лева на форума и да получат някаква забавна титла в замяна (ако искат) -дарител, златна рибка или нещо такова.

https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

DobriG

Благодаря, махнах менюто :))

Цитат на: Стоян Михов - 19.12.2016 13:46
Иначе напълно разбирам какво казва Андон, в момента има два вида хора/ фирми, които дават средства на форума, но и двата типа се водят "спонсори". Единият вид са хората/ фирмите като SERA например, които само рекламират в сайта, но не продават директно, това е и смисъла на думата "спонсор". Другият вид са  предимно хора, които си плащат за използват форума като вид електронен магазин, тъй като нямат разработен собствен такъв все още, изобщо не искам да кажа че това е лошо или нещо такова, напротив даже това е много полезно, тъй като дава някакъв старт, но това не е спонсорство, а ползване на място за директна продажба. Аз също мисля че тези две неща трябва да се разделят.

Истинските спонсори да се водят "Спонсори", те да получат място за реклама в Форума, правото да си сложат рекламния банер на подписа, да им пише спонсор под името и да си имат страничката, в която да отговарят на въпроси и да си модерират всякакви неща.

Хората, които искат да ползват частта на пазара с предимство, да се водят примерно "Premium member" или нещо такова и да получават постоянно закачен горен ред или два в Пазара за цената, която плащат сега (вече като кликнеш в обявата в нея да имат възможност да слагат и описват каквото си искат и колкото си искат и да ъпдейтват когато си поискат), към момента по-активните търговци продаващи в Пазара, имат по над 20 активни обяви на отделни артикули, което понякога като решат да ги рефрешнат затормозява търсенето. Аз също мисля, че така ще е по удобно за продаващите, които си плащат някаква такса, тяхните обяви винаги ще са залепени най-отгоре и всичките им неща ще са на едно място, и за нас модераторите ще е по-лесно да се ориентират кои обяви са платени и кои не.
И за търсещите нещо хора ще е по удобно, защото знаят че Иван примерно продава много хубави анубиаси, но трябва да преровят три страници с обяви преди да намерят точно обявата, която е с цената и снимката растението, което търсят, а така просто ще кликнат на обявата на Иван и ще видят всичките растения, които продава с актуалните цени и наличности.

Който си плати може да бъде едновременно и Спонсор и Premium member и Дарител разбира се.

Мисля че така е справедливо защото в момента е сложен знак за равенство между спонсорите, които основно рекламират и потребителите, които основно използват пазара за продажби, което както се вижда от обмяната на мнения в тази тема явно не допада на нито едната от страните.

Иска ми се обаче да има възможност и за трета категория хора, които нито искат да се рекламират, нито искат да продават нещо, просто като дойде Коледа, да има лесен начин да помогнат с 10-20 (или повече) лева на форума и да получат някаква забавна титла в замяна (ако искат) -дарител, златна рибка или нещо такова.

Относно това предложение- според мен е добро. Като обикновен потребител мога да споделя личния си опит. Повечето сериозни продавачи бих казал, че всички им знаем обявите и без това. Все пак никой не помни наличностите наизуст и наистина се налага да се порови човек, за да стигне до обявата, която търси. Затова ми се струва най- готино наистина тези премиум обяви да се закачат най- отгоре. Всички ги знаем и като ни птрябва нещо ще си го намираме бързо. Пък за обикновените обяви може да се рови рови из страниците както до сега. Абсолютно от гледната точка на потребител ви го казвам това. :)

evgeni200

Цитат на: Деян - 19.12.2016 12:24
Профил -> Потребителски настройки -> Показване на помощно меню.

Проблема е друг в мемюто, но може и само при мен да го има  :-)
Всеки начинаещ има много въпроси и в менюто са и отговорите - ОК
Менюто обаче не работи !!!!!!!!!!!!!

Отварям свето диодно светление:



Форума блокира и трябва да се рестартира форума:





Много по прегледно би било в отделен раздел на самия форум -  :-)

DobriG, да не забравяме и новите потребители  *DRINK*

kuvert

Тonino,
Или ти съвсем си се объркал или аз съм идиот....
Цитат на: tonino - 17.12.2016 10:47
Според мен, спонсор или рекламодател трябва да бъде само юридическо лице!
Цитат на: tonino - 19.12.2016 11:23
Спонсорите трябва да са физически лица - пиша това за последен път  и не защото аз съм такова или искам да прогоня такива, като теб от форума.

Цитат на: tonino - 16.12.2016 18:25
Сайтовете за обяви в момента изместват магазините, че и форумите.
На мястото на Коко щях да въведа мнооооого по-строги правила - както за спонсорите, така и за обикновените потребители.
-От този твой пост си направих извода,че като собственик на магазин бизнеса ти е засегнат от  "обяви".

Стоян Михов,
Идеята ти за спонсор и премиум потребител е добра. Но тогава трябва да се преосмисли финансовата политика, защото ако един премиум потребител плаща колкото един спонсор,а няма правата на спонсор за какво говорим???

Аз изразих своето мнение и държа на него-когато си дал определени права и привилегии на определено лице (група лица) в ИЕ пространството, и в един момент решиш по определени причини да ограничиш привилегиите им-със сигурност ги губиш.
В случая всеки спонсор плаща някаква сума.
Форума има 11 (ЕДИНАДЕСЕТ) спонсора!
Колко ще останат???
Tonino,ако аз бях администратор бих ти предложил:
Поеми поддръжката на хостинга,машините за него,награди за конкурси и вс. други разходи. Ще закрия спонсорският раздел и ще оставя само твоите реклами!
Хубави са ти идеите,но се замисли,че някой ти е осигурил платформа,на която ти да рекламираш. И тая цена,която плащаш е нищожна!!!
Лично аз-преди продавах много неща.Дреболии,джунджурии....
Когато ми обясниха за какво трябва да плащам-приех на драго сърце идеята-със сумата подпомагам начинанието да ИМА САЙТ И ФОРУМ!!! За мен е нагло и перверзно Администраторите да плащат от джоба си удоволствието на хиляди потребители да са информирани. А днес информацията струва пари!!!
Днес имам-3 постоянни обяви и 2-3 които ъпдейтвам веднъж месечно (когато кастря растения).
Оборота и печалбата със сигурност са ми 200%-300%, ак не и повече % по-малки от твоите, но никога не съм изразявал негодувание,че и аз и ти финансово подпомагаме форума еднакво.
Аз предлагам-раздел СПОНСОРИ само за юридически лица със всичките привилегии-банери,препратки към сайтове и т.н.
Физическите търговци (ако мога така да ги нарека)-с право да закупуват брой редове на първа страница.
Съответно цената за страница/брой ред да бъде 15/1. Т.е. ако спонсора плаща 15 лева,един ред на първа страница да бъде 1 лев.
Но тогава на спонсорите ще им се наложи да поемат финансовите задължения на физическите лица,които бъдат лишени от права в раздел спонсори,защото може никой да не иска да закупи редове в раздел пазар!!! Най-малкото,защото не може да направиш корекция по обявата си след третият ден. Поне Сахара така обясни преди време!
И след толкова писане се замислих-КАКВО ЩЕ СТАНЕ? ЩЕ СТАНЕ ПО ДОБЪР ФОРУМА ЛИ???
Глупости!
В момента спонсори спорим за неща,които вълнуват САМО 11 ЧОВЕКА! И то финансови неща!
Ако този форум би се оправил с липсата на търговци-Ники,трий ме от спонсорите в името на общото благо!
Защо има само UP на обяви в ПАЗАР???
Ами защото спонсорите си плащат за тази привилегия!!! Но не UP-ват само спонсорите. Up-ва всеки,кйто пуска обява!
Защо няма мнения,проекти и др. теми и коментари???
Защото някой изгони всички потребители!
Изгонени са също и мнооого потребители,които не могат да пускат обяви в ПАЗАР.
И всички Вие,драги колеги сте в Аквапортала! Дори със същите си никове!
И всички Ние,драги колеги от пазара сме със същите си обяви в Аквапортала! И всеки мълчи и си трае-там няма спонсори,няма ограничения на брой обяви. И там UP-a на обявите е веднъж седмично!
Няколко поста по-назад някой спомена,че Портала бил по-зле?
Е кое му е зле??? Всеки си прави каквото иска и пише каквот иска. Стига да спазва добрият тон!
Доста хора радеят това да се слчуи и тук-да няма обикновени и привигелировани! Да има пълна свобода на изказване....
Това ли искат те-БАЕ да стане на нивото на по-лошият сайт?
Предлагам да се спре да се коментира каквато и да е търговска практика,спонсори и привилегии в тази тема!
Дайте идеи с какво да върнем избягалите потребители.
Те няма да се върнат,ако аз и още двама-трима не сме спонсори!!!

mitko8899

Измествате темата от първоначалния и по-важен смисъл,а именно защо обикновените потребители не получават адекватна помощ,респективно нямат желание да са активни,да пишат, пускат теми и т.н..

Спонсорството и търговията не мисля,че са каквато и да било причина за моментното положение на форума.Тези неща обикновения потребител не го интересуват по никакъв начин.Ако някой търси глутаралдехид и торове влиза във форума,цъка раздела Спонсори и отива в темата на kuvert,ако се интересува от морска акваристика,на tonino ,и въобще не го интересува колко още спонсори има,дали са 11,30 или 50,още по-малко дали са физически или юридически лица.Основното е да намери и закупи продукта,който търси.С това интереса на потребителя към раздел спонсори,пазар и т.н се изчерпва.Тези въпроси,които засягате в последните две страници,засягат само вас,нямат отношение,нито пък ще доведат до решение на проблема с активността на форума.

Аз лично въпреки,че съм се регистрирал първо тук,съм активен повече в друг форум,точно заради лошо отношение и неадекватни забележки,както са казали и други колеги на предходните страници.

kuvert

От какво се интересува българският акварист:
Основно от:
Яденье,пиенье,фотография,каква музика слуша,компютри.....
Второстепенно:
Дали му е бременна рибката,какво е растението в аквариума му (най-ччесто пита след като го сложи вътре),какво осветление да сложи....
Как пък в топ 10 не влезе специализирана тема за торове,дозиране, декориране,подготовка за стартиране на аквариум,стартиране,храна,водорасли,болести ???
Да не говорим,че теми от раздел ПАЗАР въобще не са в топ 10!!!
Къде ли е все-пак проблема на форума???
Да не се окаже в МАТРИЯЛА........


DobriG

Не съм съгласен със статистиката по- горе. Първо, в пазара е забранено да пишат всички в темите, така че няма как да влезе в класацията за най- много отговори. Второ, това е статистика за целия период откакто съществува този форум, което не означава, че е такава тенденцията в последната 1 година например. Трето, някои теми преразполагат към повече писане от други. Няма как в тема за бъркане на тор да има толкова мнения, колкото в тази за музика. Защо? Защото първата може да бъде изчерпана, а втората не. Това означава, че в статистиката не влизат сравними велиини. Хайде да наричаме нещата с истинските им имена.

И за финал и аз да ви кажа- в друг форум имам 500+ мнения. Тук дори тема за аквариума не съм си направил. Не съм си направил, защото се опитах да си направя друга тема преди това- за изработката на аквариума и нямаше почти кой да ме напсува в нея. В другия форум ми помогнаха, аквата стана добре, мен си ме кефи много, освен това намерих приятели, намерих хора, от които мога много да науча и да се развивам. Тук намерих игнор и нацупени чичковци, които се карат за всичко и на всички...

evgeni200

На мен ми е малко странно!!!!!!!!!!!!
Форумна активност е важна за бройки мнения+ !!!!!!!!!!!!!!!!!
Не е ли по важно колко смислени неща ще се напишат  ?!!!!!!!!!!!

kuvert

Нали досега говорим за активност във форума????

evgeni200

Цитат на: kuvert - 20.12.2016 10:20
Нали досега говорим за активност във форума????

Съгласен, но мнение от една дума или един емокин не го приемам за активност и хората с активност еди къде си +бройка много мнения да ме извиняват, но това не е активност  :-)

DobriG

Евгени, да ме извиняваш и ти, ама нито са от една дума, нито от една иконка, нито са били безсмислени от моя гледна точка.

elemiko

Здравейте,
Аз съм пълен новобранец в областта на акваристиката, но ще си позволя от позицията на такъв да дам и своето мнение и предложения по въпроса.

1. Не е ли възможно темите от секция Купувам/Продавам да са деактивирани по подразбиране, когато потребител желае да види новите теми в сайта? Едва ако потребителя изрично желае да му се активира.

2. Липсата на контрол от страна на модераторите е нож с две остриета. Вярно е че за определени ситуации е неприятно и обидно спрямо човека, който е обект на действие от страна на модератор, но иначе се рискува тотално омазване по теми. Някой беше написал, че модератор си е професия и това е много вярно. Строг, но справедлив.

3. Начинаещите в хобито. Понеже аз попадам в тази група, от разстоянието на половин година забелязвам, че всички въпроси, които съм задал ( в друг форум ) ги има повтаряни и потретвани. Просто начинаещите се чувстват несигурни ( според мен ) и искат някой да им помогне ( хване за ръка ) в първите стъпки. Тук отново се опира до модератор. Би ли могло това да е платена позиция? Не знам дали аз не се ориентирам и съответно не намирам тема специално за начинаещи.

4. Менюто в ляво според мен трябва да бъде преместено като секция в самият форум, а не да е секция, която се показва/скрива. Би могло да се вкара в главното меню някъде между Конкурс и Помощ или пък да бъде първа точка от секция ОБЩИ ТЕМИ.

5. Според мен темата с представянето на потребителите/аквариумите им трябва да стане първото нещо, което хората да вижда, когато потребителите зареждат сайта. Сега е почти накрая и съответно особено през мобилни устройства не се стига до нея? Възможно е статистиките да ме опровергаят, но така е според мен. Ако влизайки в сайта, първото което видиш е живият опит на хора би било повече от вдъхновяващо.

6. Спонсори, търговци, обикновени потребители. Ако точка едно е приложима според мен на никого не му пречи, че има активна търговия. Даже напротив. Според мен тука си има предистория и конкретната тема е благотворна да се мобилизират пак войските и така. Няма значение дали спонсорите са 1,10 или 100. Едва ли някой не пише, защото спонсорите са много?

7. Всяка една промяна по дизайн, функционалност или правила би било добре да минава след допитване до потребителите.

@evgeni200 - Сподели каква т е версията на ОС, ккъв браузър ползваш ( версия) и дали това се проявява при работа с всички браузъри( IE, Chrome, Mozilla и т.н) Може на лично да не се разводнява темата.