• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 15:09

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Не ми позволява да пусна обява.

Започната от hristol83, 12.12.2016 20:18

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

mitko8899

Тъй като виждам,че се следи за стриктното  спазване правилата и точките,искам да попитам нещо в тази връзка.Преди около половин година бях пуснал обява за Co2 компоненти и торове.Беше ми направена забележка от модератора Сахара,че нямам право да продавам торовете ,и следователно бяха изтрити от обявата.Ставаше въпрос за два запечатани тора 100мл желязо на JBL и един 10ml ferropol 24,които идват със системата им за Co2 m602.Още тогава прегледах обстойно правилата и забелязах някои неща,просто не ми се занимаваше за два тора:

2.6(а) Обикновените потребители нямат право да продават химикали/торове и препарати/ както храниза рибки и други консумативи за аквариуми закупени на ЕДРО И ПРЕПРОДАВАНИ В ПО-МАЛКИ РАЗФАСОФКИ. Това право имат търговците които рекламират в сайта.
2.7. Търговците, които не рекламират на сайта нямат право да пускат обяви ,,на едро". Добавено респективно "минимум"/ Мод. Сахара

Напълно разбирам,че се предпочита и лансира,торовете да биват продавани от спонсорите в сайта,подкрепям и спазването на правилата,но два фабрично запечатани тора JBL по 100мл и един 10мл за продажби на едро ли се считат??
Не съм за двата тора,въпроса е принципен-когато се правят забележки,нека да са реални!!!!

Percho

Този форум аз също го ползвам единствено за пазар защото одавна видях че тук просто няма кой кво да ти помогне....Даже в началото когато тъкмо навлизах в акваристиката Сахара 2 3 пъти ме заплаши с бан заради това че не слагам запетаий и допускам правописни грешки...А форума се води за уж най най в България но има хора заради който форума се скапва.А й няма как хора с такива аквариуми да ме научат на нещо...Ако някой се засегне значи съм го докоснал с нещо. ;)Поздрави и ако ме банн..съдба...

Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk


danielm

Цитат на: DobriG - 15.12.2016 10:01
Може би трябваше да уточня- става дума за система със сода и лимонена киселина. Може би аз нещо не успявам да се оправя, но всичко, което успях да намеря е тази тема- http://aquariumbg.com/forum/napravi-si-sam/sistema-za-co2-45333/ и от нея не успях да разбера как се прави...въпреки че изчетох 20 страници...
Колега,
Земи две pvc бири и маркучи ... ще направим клипче как се прави цо2 система за 30 секунди и ще го качим в темата.
Или ще я добавим към раздела как се прави всичко за акваристиката от бирени бутилки.

VDO

Цитат на: danielm - 15.12.2016 20:03
Колега,
Земи две pvc бири и маркучи ... ще направим клипче как се прави цо2 система за 30 секунди и ще го качим в темата.
Или ще я добавим към раздела как се прави всичко за акваристиката от бирени бутилки.
Ако го правите със сръбско за фон и аз бих участвал в клипа ,ако може.Бих прежалил 250 км за целта,ама ситемата ,за да е ефективно оправдана ,требва да е от поне един стек две и половина литрови шишета/ПВЦ/.
Към останалите колеги-много молим за малко торлерантност,не се дразнете излишно,нека бъде светлина,колеги. :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.org%2Fmac34rft9%2Fphotocat5.jpg&hash=360a4daf14830905da8b7981cd428ee276c00958

Деян

Бааааа, щом ще екстрахираме CO2 от бира се пиша и аз.  :-D *DRINK*

DobriG

Цитат на: danielm - 15.12.2016 20:03
Колега,
Земи две pvc бири и маркучи ... ще направим клипче как се прави цо2 система за 30 секунди и ще го качим в темата.
Или ще я добавим към раздела как се прави всичко за акваристиката от бирени бутилки.

Супер, аз две бутилки от кола по 1л. съм си запазил за целта и мислех да си поръчвам в някакъв момент от DIY от китайците, но ако направите клипче ще бъда много благодарен! :)

NO CARRIER

Хм. Ами тя, темата, се наклони към сбирка май.  *YAHOO*


Не знам дали сте забелязали, ама напоследък Сахара все по-рядко се намесва грубо из темите.  *privet*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Amev


Caxapa

Цитат на: baygry - 15.12.2016 15:03
Обществената тайна си има име-"Сахара".
Какво толкова завоалирано го пишете.
Мен пък не ме е страх от бан.
Мен пък не ме е страх да кажа, че точно раздел ПАЗАР  не му е мястото в този форум. Въведоха се ограничения  за брой обяви и ъп  веднъж на седмица и резултатите са на лице. Започна отлив на  желаещите да си разпродават  закупените от чужди сайтове употребявана техника.  Това е хоби а /не визирам теб/ някои го комерсиализираха. Отдавна съм спрял да следя кой спазва правилата и кой не точно за да се спре със спрягането на името ми но  като започне да вие едно псе по улицата все се намират и други да подемат вой. Хайде със здраве...

iivs

Цитат на: Caxapa - 16.12.2016 10:29
Мен пък не ме е страх да кажа, че точно раздел ПАЗАР  не му е мястото в този форум. Въведоха се ограничения  за брой обяви и ъп  веднъж на седмица и резултатите са на лице. Започна отлив на  желаещите да си разпродават  закупените от чужди сайтове употребявана техника.  Това е хоби а /не визирам теб/ някои го комерсиализираха. Отдавна съм спрял да следя кой спазва правилата и кой не точно за да се спре със спрягането на името ми но  като започне да вие едно псе по улицата все се намират и други да подемат вой. Хайде със здраве...
Има ли хоби има и търговия няма как.Има ли търсене има и предлагане.Но да не говорим че в България търговията е толкова умряла че .....

baygry

Цитат на: Caxapa - 16.12.2016 10:29
Мен пък не ме е страх да кажа, че точно раздел ПАЗАР  не му е мястото в този форум. Въведоха се ограничения  за брой обяви и ъп  веднъж на седмица и резултатите са на лице. Започна отлив на  желаещите да си разпродават  закупените от чужди сайтове употребявана техника.  Това е хоби а /не визирам теб/ някои го комерсиализираха. Отдавна съм спрял да следя кой спазва правилата и кой не точно за да се спре със спрягането на името ми но  като започне да вие едно псе по улицата все се намират и други да подемат вой. Хайде със здраве...
Аз с отдел "Пазар" нямам нищо общо.
Визирах начина Ви на общуване.
Сега отново получавам квалификация"псе"..Което просто затвърждава мнението ми за Вас.
Приятен ден и продължавайте в същия дух.
Поздрави.

Публикациите са слети: 16.12.2016 10:50

Цитат на: NO CARRIER - 16.12.2016 09:57

Не знам дали сте забелязали, ама напоследък Сахара все по-рядко се намесва грубо из темите.  *privet*

Да,прав сте.Въобще не се намесва грубо.
Без значение какво е имал предвид,мен или някой друг,да определиш колега на "псе" е върха на деликатноста.
Успех Ви желая.

martata

По никакъв начин поведението и отношението на Сахарката към потребитрелите на форума не е присъщо за един МОДЕРАТОР. Да не говорим за компетентност. Форума не е мястото където, някой да си избива комплексите.
Факт е че, една от главните причини за отлива на потребители е именно той.

NO CARRIER
Преди време ти писах как съм купил филтри от OLX. Оказа се, че има проблем с един от тях и незнайно защо продавача ме прати при Сахарката. Оказа се, че били негови. Разменихме си няколко ЛС  със Сахарката и до там.
NO CARRIER каза ми, че ще прочетеш кореспонденцията. От тогава се мина доста време (може би година) и все още нямам отговор.
*THUMBS UP*



NO CARRIER

За съжаление точно тогава се случи нещо, заради което последната година съм съвсем отнесен и разсеян, и просто съм забравил, за което се извинявам. :-(
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

martata

Никога не е късно. :-)
Ами това което съм написак по-горе?
Няколко колеги са написали същото само, че с други думи.
Пусни една анкета за/против, +/- относно Сахара ей така за спорта.
За да има форум трябва да има потребители. Като има потребители, ще има търговийка. Съответно и спонсори (very important). Понеже вече било писано по обсолютно всички въпроси, даже няколко пъти. Защо тогава не архивираш форума и само да се чете? Така Генката от Надежда отваря, прочита и готово. И вече си е стартирал аквариумчето както си му е реда или разбира откъде са се появили новите неонки в аквариума без да е слагал такива.
Тука има и деца. Като ги "нахрани" този или онзи какво се случва после?

discusfen

Незмам защо и мен някой от скоро здраво ме реже с публикациите.Обява за продан не съм пускал та да е свързано нещо с това.Защо да няма търговия и раздел за това.Това говори добре за бг акваристиката има развитие някакво има рибки,растения, аквариуми за продан.Къде да се пускат тези обяви свързани с акваристика.Може би трябва да се пускат в пазара където се продават прасета,коне ,свине само не и в форумите за акваристика.