• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 17:04

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

аквариума на petarstefanov84

Започната от petarstefanov84, 16.02.2016 04:43

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

petarstefanov84

Aз всеки месец си взимам по 3 4 коренчета анубиас и малко болбитис,повече няма да слагам растения,проблема е,че не мога да се грижа за тях както трябва нещо,иначе рибите са много добре,4 крибензиса на над година и половина,много цветни,от тях вече имам около 17 18  и 9 купени anomalochromis thomasi на 10 месеца от които се образува една двойка и имам 10-на малки, мисля че 35-36 рибки са добре за тея 540 литра:)

Иван Атанасов

Други растения със тези риби няма ли да вървят...или рибите ги ровят?

petarstefanov84

рибките за африкански джуджета и гледам и растенията да са африкански:)

petarstefanov84

малко промени в аквариума и снимки на джуджетата

jabeto

И аквариума и рибките ти ми харесват.Може само да прикриеш вътрешния филтър с клонки или растения. *BRAVO*

petarstefanov84

аз замислям направо тоя китаец да го махна и да си купя два качествени фитъра в двата края да има да вдигат мръсното от дъното и външните да обират,само да събера пари,EHEIM AquaBall 180 в единия ъгъл и в другия  Eheim Biopower 240,може и да ми кажете за нещо по-евтино и също така качествено,иначе съм с 3 външни сън сън,един с 1000 дебит който се води най-малкия и два с по 2000 дебит,единия от тях е с UV лампа

jabeto

Щом си с 3 канистъра,защо не ги разположиш 2 в краищата и един в средата.Флейтите им ги разполагаш и на трите на задното стъкло така че,струята им да е към челното стъкло а всмукателите по един във всеки от двата края и един в средата.По този начин с три канистъра мисля,че по-добре ще е течението отколкото по дължина на аквариума.Като сложиш всичките удължения на флейтите на3-те канистъра  , ще покриеш цялото задно стъкло и ще движиш водата по цялата дължина на аквариума.Ако не си пробвал така пробвай преди да взимаш нови филтри.Вътрешните филтри също ги разположи да движат водата по този начин.Поздрави! *DRINK*

petarstefanov84

така ще ги подредя филтрите,иначе горе долу като бройка,колко риби мога да гледам,като най-големите са мъжките крибензиси които достигат 7 8 сантиметра

nicco

Ако махнеш флейтите течението от канистрите ще се увеличи доста и може и да няма нужда от вътрешни филтри.Иначе на сън сън не са лоши, 1600л/ч са трийсетина лв.Относно броя риби 50 до 10см. си ги поема спокойно аквариума, зависи колко гъсто населен ти харесва.
200l. Victoria
240l. Malawi Mbuna
320l. Placidocromis,Aunocara

petarstefanov84

То аз се страхувам крибензисите дали  няма да почнат да тормозят едни нови рибки с които ще се сдобия в близко време,nanochromis transvestitus и microctenopoma ansorgii,сега в момента се разбират нормално,крибензисите не закачат anomalochromis thomasi,дори и най-малките ми на размер от тях:)

nicco

В този голям аквариум едва ли ще има проблеми, а и като са повече риби агресията(ако изобщо се появи) се разпределя.В смисъл ако има агресор шанса да гони една и съща риба в "тълпата" намаля.Откъде ще се сдобиеш с микроктенопомите ако не е тайна,може и на лични  :-)
200l. Victoria
240l. Malawi Mbuna
320l. Placidocromis,Aunocara

petarstefanov84

един клип на аквариума

levis1980

Много ми харесва,браво колега

petarstefanov84

Благодаря,единствените проблеми са ми свързани само с растенията,иначе всичко друго е 6:)

petarstefanov84


Similar topics (5)

30286

Започната от Buhoff


Публикации: 108
Прегледи: 37023

48502

Публикации: 24
Прегледи: 4313

9444

Започната от vcholeva


Публикации: 16
Прегледи: 6700

24102

Публикации: 8
Прегледи: 3308

42504

Започната от halifa


Публикации: 0
Прегледи: 1230