• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 20:47

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Водорасли в аквариума

Започната от leito, 04.03.2016 19:03

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Amev

Нещо ти вдига твърдостта , щом чешмяната е в добри стойности ,а в аквариума е на такива високи нива - търси причината

leito

Преди две седмици добавях по тъпата схема от картинката с липсите на растенията "уж" магнезий ,като магнезиев сулфат и предполагам ,че оттам дойде проблема. От тази седмица не съм слагал грам ,но предполагам все още има в аквариума ,защото в минала неделя  смених 40 процента от водата. Добавях по 12мл. Сигурно е от това ,а дали с калиевия сулфат също не  качвам твръдостта.......

Amev

По принцип знам че със смяната на вода се вади нитрат и фосфат и главно се добавя калий с прясната вода. Калия също втвърдява.

vasil dimitrov

evgeni200 ти писа махай варовиковите камъни.

leito

Добре,тея камъни ще ги мисля,дифузер ще се взима ,ясно е,да спирам ли добавянето на калиев сулфат и магнезият причинител ли е на това състояние на водата......

petko

Калия по -никакъв начин не втвърдява водата.
Магнезиевия сулфат не влияе на карбонатната твърдост,а само на общата.
За карбонатната твърдост ти влияят камъните както и evgeni200 ти наблегна.

leito

Добре ,а ph то в какви стойности да го държа ,до колко е най разумното

evgeni200

leito, докато не оправиш насищането на водата с СО2 не добавяй никакви торове.
СО2 ти доставя С - въглерода който свързва всичко останало  :-)

leito

05.03.2016 20:17 #23 Last Edit: 05.03.2016 22:46 by leito
Утре сменям водата на  80 процента ,торове спирам всякакви , отивам на пазар ,да взема камъни  и дифузер. Слагам още два разтвора с мая и захар да станат общо 4 туби и да имам някакви що-годе прилични стойности. Просто, за жалост ,финансово не мога да си позволя закупуването на система .


Публикациите са слети: 05.03.2016 22:46

Ще публикувам във времето реално развитие по случая предвид предприетите мерки. Така ,по този начин ,тази тема да бъде полезна и за останалите ,които също като мен се лутат в небитието......

Similar topics (5)

1471

Започната от Стамен


Публикации: 3
Прегледи: 2519

51048

Публикации: 38
Прегледи: 25982

38154

Публикации: 31
Прегледи: 13500

14809

Публикации: 5
Прегледи: 5221

35858

Публикации: 6
Прегледи: 4695