• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
17.04.2024 01:58

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

[Проблем] PH-от 7,2 падна на 4,2.

Започната от sevdalin00, 06.01.2016 20:26

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bustama

Към колегите, които писаха без разум и мисъл в темата - все пак от толкова страници, като махнем вашите постове ще стигнем до някакво обяснение. Или бъркам?

raiko

Доста неща са се изписали в темата! Не виждам нищо странно киселинноста в един аквариум да падне под 5. Това често се случва в много меките води, в които няма подходящи соли които да служат за буфер.
В същото време не се обръща внимание на част от описанието на аквариума!...... Грунд 5см. Размер на камъчетата 3-4см....  При това положение между камъчетата остава неизядена храна и започват гнилостни процеси, които могат много лесно да влошат параметрите на водата.

bustama

Така е, много се писа...
Моята отговорност и желание, беше да отметнем грешка на теста и от там да тръгнем леко в друга посока. Въпреки, незнанието поне на мен - с какво се мери.
Така и не стигнах до грунда. В смисъл, като прочетох смяната на вода, обема, вида и броя риби... не, че щях да му обърна внимание!
А, това, че чакате човека да пише... мен лично не ме интересува. Приемам, разбира се без да обиждам най-малкото колегата - да не ме разбира погрешно.
Но... не мисля или поне на 70-80% съм сигурен, че и каквото и да каже - ние можем много лесно да стигнем до заключение. Стига да приемем, че теста до голяма степен е показал правилно. Пък и да не е, винаги може да го изключим, като писането ни най-малко щеше да навреди - напротив, ще е доста полезно.
Стигайки до извода, разбира се с помощ от вас, че това, което теста показва - поне на мен ми доказа някой мой разсъждения, е напълно вероятно да е правилно, но не означава, че е това в аквариума. Което разбира се,  не го потвърди - човек, който не е любител.

Caxapa

В бързината изтрих една публикация и на  iuli за което се извинявам. Появяват се от време на време такива спамери и им спираме тока директно от шалтера.  Продължавайте дискусията като се извиняван още веднъж за изтриването на поста на  iuli.

sevdalin00

Цитат на: Penta - 06.01.2016 20:40
Похвално е че си полълнил бланката, но съществените данни касаещи водата ги няма.
Местоживеене : България, това нищо не ни говори.
Може би ако знаем града от който е водата...
Какъв е грунда, някакви буферни войства има ли?
Каква е карбонатната твърдост на водата.
Защо сменяш водата толкова рядко?
Сигурен ли си в теста за pH ?

iuli

реплика към Сахара:
Не си ми изтрил коментар- полседният ми коментар беше към тоя дето беше метнал един километър реклами.

sevdalin00

10.01.2016 10:18 #66 Last Edit: 11.01.2016 10:24 by sevdalin00
Цитат на: iuli - 09.01.2016 11:37
реплика към Сахара:
Не си ми изтрил коментар- полседният ми коментар беше към тоя дето беше метнал един километър реклами.
Цитат на: bustama - 07.01.2016 22:50
Ами VDO, именно, защото съм измервал подобно Рн, ако не е станало ясно... вече е, затова и ми е интересно. Точно щото съм имал проблем с рн 4,5 на пробата!!!
Цитат на: danielm - 07.01.2016 22:28
Ииии ...аз не рабрах.  *ROFL*
Но темата е силна ,прочетох я няколко пъти. Ще прочета и няколко учебника ...отново.
Кофти са ви тестовете, моя почва от 6.4 и съответно такива проблеми няма как да имам.
Аз затова сипвам от гърнето на малката, а не от моето.
Blagodarq

Публикациите са слети: 11.01.2016 10:24

Цитат на: Penta - 06.01.2016 20:40
Похвално е че си полълнил бланката, но съществените данни касаещи водата ги няма.
Местоживеене : България, това нищо не ни говори.
Може би ако знаем града от който е водата...
Какъв е грунда, някакви буферни войства има ли?
Каква е карбонатната твърдост на водата.
Защо сменяш водата толкова рядко?
Сигурен ли си в теста за pH ?
Благодаря ви за разширеното разискване по проблема който споделих.Относно РН метъра-той е електронен- съм абсолютно сигурен в точноста му защото от години го използвам.Съжалявам че не ви отговарям но от скоро се регистрирах,а и не съм много на ти с компютрите.Стабилизирах си аквариума с няколко смени на водата и поставих активен въглен във външния филтър.В момента РН ми е
6,8.Незнам от какво се обърна тогава водата но нямам големи загоби само 1 анциструс се спомина.Аз съм любител но от години си поддържам аквариумче.Научих доста от разискването ви по моя проблем и много ви благодаря.Неможах да кача снимка на аквариума си но ще разуча как се качват,а и как да ви отговарям!

Similar topics (5)

8311

Публикации: 8
Прегледи: 5029

39102

Публикации: 20
Прегледи: 9082

59363

Публикации: 7
Прегледи: 4347

24835

Публикации: 5
Прегледи: 5417

55706

Публикации: 12
Прегледи: 4408