• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 17:10

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Не мога да диагностицирам, помогнете моля!

Започната от llello, 29.12.2015 20:46

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

llello

Здравейте,  пиша през телефон, за това на кратко- малавите започнаха да умират бързо.  За три дни три риби. Качвам снимка ако може да дигностицирате.  Бактопур и FMC не повлияват болестта ама никак.  Т. Е.  Въпреки че плуват вя разтворите им,  инфекцията прогресира и се появява по нови риби.

dgrn

От няколко дни забелязвам че форума гърми от оплаквания от тази болест. Не знам каква е причината но не ме кефи. Дали температурите паднаха или някакви вносове с болни риби ли има какво е това нещо. Призовавам хората който са излекували рибите си да се отзоват.
"Видяла жабата,че подковават коня,та и тя вдигнала крак..."
http://cdn.fishki.net/upload/post/201508/12/1626758/gallery/Kbi2p8E.gif

niki_o

А аз призовавам ако някой иска да са му здрави рибите да не ги гледа в невъзможни за тях условия.

geshi

Това е ихтио, вдигай температурата и започвай да четеш.

llello

Е ако е ихтио защо не се влияе от бактопура и ФМС?! И има някакви червени отенъци на места по люспите.

dgrn

В друг форум видях че същото е излекувано с морска сол 1 супена лъжица на 10 литра вода + 1 капка йод на литър вода, вдигане на температурата до към 30 градуса. или пробвай препарат за комплексно лекуване на бактериална инфекция. Не знам какво ще стане с растенията. Ти си прецени риска.
"Видяла жабата,че подковават коня,та и тя вдигнала крак..."
http://cdn.fishki.net/upload/post/201508/12/1626758/gallery/Kbi2p8E.gif

llello

Сложих и нистатин. Чакаме.  Но ако с три препарата не стане... не вярвам да е ихтио.

Публикациите са слети: 30.12.2015г 15:03ч

Умират си :(

Публикациите са слети: 31.12.2015г 10:10ч

Почти всички заминаха. 

Публикациите са слети: 31.12.2015г 11:11ч

Абе хора,  много кръв има,  какво ихтио?!  Измряха за 4 дни.  Останаха две рибки. 




Публикациите са слети: 31.12.2015 18:19




llello

Някой може ли да потвърди,  че това е ихтио? 

rakim

 Не е ихтио това.Бактопур директ или нещо от сорта за бактериална инфекция пробвай.А...сега виждам че си пробвал бактопур...Остава да е от качеството на водата или някакви паразити.
540л Южна Америка

Amev


На мене ми прилича на едно от двете...

raiko

Според мен това е кожна форма на камшичести (хексамита, спиронуклеус)... Лечението е с метронидазол.

Публикациите са слети: 03.01.2016 01:57

Но преди това провери киселинноста на водата! При кисела вода се появява подобно ослузяване и ще трябва да я неутрализираш със сода.

llello

Сложих Протазол междувременно- стабилизира рибоците от ден два,  а дано да го е убил, каквото и да е било...Умираха за 1-2 дни от както се разболеят..

Публикациите са слети: 05.01.2016 22:44

Екстра са, жалко че не го взех по- рано...

Similar topics (5)

24065

Публикации: 14
Прегледи: 7824

4709

Публикации: 19
Прегледи: 8522

1321

Публикации: 41
Прегледи: 15471

41366

Публикации: 3
Прегледи: 2753