• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 22:40

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Калихти - общи въпроси

Започната от bobbyboy00, 04.05.2008 17:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

vankata1205

Имам 2 калихта . Единият е 5 см  а другия 2.5 см .  От вчера са в отделен аквариум . Искам да попитам с какво мога да ги храня ?  Преместени са отделно , защото бяха нахапани по гръбните перки !! Сипах им чернодробна , но не искат да я ядат !  Ако може някой да ми помогне ?

Благодаря предварително !!  :-) :-) 

Marto99_mz

Не ги храни с чернодробна, по-добре си купи храна на някоя доказана марка като Sera,Tetra или JBL. :-)

vankata1205


germanteam

Здравейте, доколкото разбрах калихтитите могат да хапнат нещо живо, може и да пропуснат. Но все пак да питам, за да се успокоя или притесня - сутринта намерих една гупа (женска) умряла, нямаше видими белези нито рани, може ли калихта нещо да й е направил или някоя друга риба - 2 женски и един мъжки хелер, калихта и 1 анциструс, 2 женски и 2 мъжки гупи (вече), 3 даниота ; 37 литра е аквариума, ако има значение.
Мерси!

zambo

Здравей ,
едва ли някой ще ти даде точен отговор , дали има пръст в смъртта на рибката ти калихта , при положение , че няма рани .  За мен е малко вероятно , той да е причината . 
Този аквариум е малък за него . Калихтите стават доста едрички .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

germanteam

Цитат на: zambo - 17.02.2014 14:09
Здравей ,
едва ли някой ще ти даде точен отговор , дали има пръст в смъртта на рибката ти калихта , при положение , че няма рани .  За мен е малко вероятно , той да е причината . 
Този аквариум е малък за него . Калихтите стават доста едрички .

Благодаря ти! Ами като наедрее ще го продам, подаря или разменя. Той е още малък, не мога да преценя колко сантиметра, но си мисля, че е млад.

Асен Евгениев

Цитат на: germanteam - 17.02.2014 13:52
намерих една гупа умряла, нямаше видими белези нито рани, може ли калихта нещо да й е направил или някоя друга риба
Ти сам си разбрал, че гупите ти са болни, няма защо да търсиш причината за смъртта в
другите риби.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

naskoplovdiv

Може ли Калихт да живее в аквариум без помпичка?

Асен Евгениев

Ако визираш помпичка за въздух, може.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Костадин

Здравейте.Имам въпрос относно калихтите ми.От няколко дена единия се крие постоянно и не е активен както преди.Преди малко реших да го поогледам и забелязах , че голяма част от гръбната му перка липсва.Възможно ли е  другият калихт да му я е отгризал.Аквариума ми е 25л. и има още златна рибка,два сини неона и един червен неон.

Goldy

31.01.2021 22:04 #40 Last Edit: 01.02.2021 17:03 by Георги Reason: Дублиране на текста
Здравейте! Имам огромен калихт около 13 см. Едни хора спряха отглеждането на рибки и калихта щеше да замине в реката...
Имам го от вчера, но в аквариума имам и златна рибка, малко по-мъничка от калихта. Забелязвам как отвреме на време тя плува по него или той по нея и се притеснявам да не и навреди...
Ако някой го желае бих го разменила за някоя декорация, просто не искам да бъде изхвърлен.

https://i.postimg.cc/y3JntmRg/IMG-dd8bd792810cb5d5115b651114c50b42-V.jpg

Какъв пол е?

Similar topics (5)

36961

Публикации: 46
Прегледи: 20108

6143

Публикации: 78
Прегледи: 44768

1045

Публикации: 55
Прегледи: 57603