• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 23:24

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Филтер TetraTec 1200

Започната от margarita.nedeva, 19.10.2015 20:31

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

margarita.nedeva

Здравейте ,използвам филтер TetraTec 1200 *HELP* ,и от вчера от  бутона за обезвъздушаване тече вода,но само когато не работи.От това следва ,че ако спре тока докато ме няма ...ще се понаводня.Моля за съвет как да се оправи или ще трябват нови части(уплатетнения) ?Другия теч е от 1ния кран..да взема нов кран или да сменя уплатнение ?
Благодаря ви предварително  *thanks

a__andreew

Здравейте преди време имах такъв филтър и при мен не течеше, а смучеше вода от помпата като вкарваше въздух. Разглобете главата и от там имате досег до самата подкачваща помпа, тя се разглобява с 3 винта по спомен. Погледнете уплътненията и смазване и подмяна ако е необходимо на О пръстена. Ако нещата са зле според мен може да се изолира помпата и да си работи филтъра безгрижно само първоначалния пуск ще е с първоначално засмукване. Според мен ще се справите не е сложно, като махнете капака на главата може да го пуснете така и да го огледате преди да почнете друго разглобяване може проблема да е от другаде. Успех

Ratsata

Вземиси нови кранове по спомен мисля че са около 25 лв .

mario_gg

Провери дали си отворил крановете на 100%-та.
Може от там да връща в помпата.

margarita.nedeva

Зравейте и  ви  благодаря за съветите... *thanks
Отворих филтера и смазах едно от уплатненията (което видях) ,беше си направо станало на пластмаса....
Крановете са проверени и да отворени са на 100%....И да мисля ,че ще трябват нови тъй като продължаша да си капе ...но ,за момента ще изолирам филтера в кофа ,докато не взема нови.
Аз живея в Германия и тук такъв кран -  1бр. е 18евро ...  *MODERATOR*

a__andreew

Здравейте, аз имах в предвид да се махне капака на капака на филтърната глава. Тогава се вижда помпата за вакума и когато се махне се слагат маркучите и се пуска филтъра и се вижда от къде е проблема.

zmeq

Като цяло с времето се е наложило мнението (и у мен с практиката), че след време филтрите на Тетра протичат. Звучи като антиреклама, ама си е реалноста. Просто трябва да се мисли преди да се купи ...

kamikadze ZX7RR

Цитат на: a__andreew - 19.10.2015 21:46
Здравейте преди време имах такъв филтър и при мен не течеше, а смучеше вода от помпата като вкарваше въздух. Разглобете главата и от там имате досег до самата подкачваща помпа, тя се разглобява с 3 винта по спомен. Погледнете уплътненията и смазване и подмяна ако е необходимо на О пръстена. Ако нещата са зле според мен може да се изолира помпата и да си работи филтъра безгрижно само първоначалния пуск ще е с първоначално засмукване. Според мен ще се справите не е сложно, като махнете капака на главата може да го пуснете така и да го огледате преди да почнете друго разглобяване може проблема да е от другаде. Успех
100%вярно и правилно

_Kirilov

Когато моя направи тоя проглем - махнах горния капак за да разбера на 110% откъде тече, отворих ръчната поппа и под уплътнението сложих 2 слоя тефлонова лента и след това отгоре отново сложих оригиналното уплътнение , но на обратно. Вече 3 години нямам никакви проблеми !!!!

Но преди да стане това бях счупил един кран без да искам и пак си мислех,че тече от помпичката , но след махането на капака се видя ,че ми сълзи единия кран .
Имах го в предвид ,че може и да те излъже ;)

Similar topics (3)

51205

Публикации: 14
Прегледи: 5895

39306

Започната от todorov


Публикации: 0
Прегледи: 1868

32172

Започната от FHM


Публикации: 5
Прегледи: 4815