• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Морският аквариум на ti6o89

Започната от ti6o89, 04.10.2015 12:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ti6o89

04.10.2015 12:48 Last Edit: 26.02.2016 21:43 by Стоян Михов
Възраст: Стартирана на 03.10.2015г.

Размери и обем: 60/60/50 общ размер.Съмпа е вграден 10/60/50. За дисплей остават 50/60/50. Чисто вода към момента 165л.

Осветление:  Т5 на AquaMedic 2 сини(арктични мисля),1 бяла и 1 розова

Температура на водата: в момента е 26,5 опитвам се да си настроя нагревателя

Показатели на водата: не меря все още

Поддържане на Са, кН, Mg:

Активен въглен:

Сол и смени на водата: сол на Reef Crystals

Механична филтрация: вата

Пясък и камъни: 10кг пясък и около 5кг base rock

Хранене и оцветяване на корали: нямам за сега

Хранене на рибите: нямам за сега

Контрол на нитрати и фосфати:

Циркулация на водата: за сега съм с Wave maker coralia nano 1600 l/h подкачващата помпа е китайска ако не се лъжа,трябва да погледна мощноста и.

Стерилизация на водата:

Скимер: заплануван е Aqua Medic blue 500 но ще е след няколко дни

Съмп: 1во отделение ще е скимера и нагревателя,2ро отделение са био боли,3то отделение е бейс рок и евентуално активен въглен,4то отделение е подкачващата помпа

Обитатели:

Снимки:

Публикациите са слети: 04.10.2015г 13:01ч

Здравейте казвам се Тихомир на 26 г. съм занимавам се със сладководна акваристика от около 3 години. Един ден просто отворих раздела на моркста и адски много се запалих ииии ето го резулатата,много ще съм благодарен за всякакви напътсвия тъй като съм нов във соленото. Мисля днес да добавя от Special Blend.Ако нещо съм забравил моля коригирайте ме.Живи камъни мисля съвсем скоро да добавя както и скимера.Искам да изкажа големи благодарности на колегата Мишо,адски много ми помога до сега.Ето малко снимки.





Публикациите са слети: 04.10.2015г 17:05ч

Здравейте колеги бих искал да попитам един малко тъп въпрос моля да ме извините за което,но не можах да го измисля. Искам да си измеря соленоста и да си сложа бактериите,тъй като на тях пише че най-добре работят при плътност на водата от 1.017 до 1.025. Разполагам с един потопяем соленомер на Aqua Medic , но на неговата скала със зелено е оцветено стойностите от 1.20 до 1,26 . Знам че принципно гоня 1,025 но се чудех дали в неговия случай ддз нещо единиците не са така. И да попитам тъй като четох поста на Стоян за калибриране на подобни соленомери със NaCl и деститлирана вода дали вместо дестилирана мога да ползвам осмозна,защото не знам колко е верен самия соленомер.И понеже четох че при различни условия дава различни резултати,идеята ми е в една бутилка 1,5 л да срежа и в нея да гребна от водата в аквариума и да поставя соленомера,дали е правилно ми е въпроса. Благодаря предварително.


ZIRO

Здравей Тихо, добре дошъл в соленото.
Старта изглежда добре, само един съвет от мен, трябват ти още доста камъни в дисплейя.
Относно соленомера, моя е подобен на Сера, да ти кажа никога не съм му се вталявал толкова относно показанията му и без това не уред който е фактор в точните измервания, за мен е важно ориентировъчно да ме ориентира къде се намирам. Да влияе се от температурата, аз меря директно в дисплейя при изключено течение. Разтваряй си солта според препоръките на производителя и няма да имаш грижи. Когато мръдне малко коригираш с повечко сол или вода и си готов.
Солеността при мен варира между 1,022 и 1,025, когато съм се сещал да я меря.
Пожелавам ти успех  *DRINK*.

ti6o89

Благодаря ти ZIRO да кажа 1во че твоят аквариум е един от вдъхновилите ме,въпроса ми е че според този соленомер съм на 1,24 което попада в зелената му скала,въпроса е че е над 1,024 и това се чудя сега това добре ли е или трябва да разредя

Публикациите са слети: 04.10.2015 19:18

олелее колко съм зле... кой да види че има нула след единицата... *JOKINGLY*

ZIRO

Ако ти е 1,024 си ОК. Мериш правилно нали, делението което е на нивото на водата:

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs11.postimg.cc%2F3tyawkd2r%2FScreenshot_1.jpg&hash=094abfb41bee2cd528774073da102352abe32d65

П.П. Благодаря ти за комплимента. Преди да започна и аз като теб се вдъхнових от доста красиви и успешни системи в този форум, жалко че все по-малко пишат и предават знания  :)
*DRINK*

ti6o89

Здравейте колеги,имам въпрос относно осветлението,до колкото съм разбрал осветлението свети 10 часа на ден,моите лампи са 2х2,мисля да направя 1та двойка да се включва 2 часа след другата съответно да гасне 2 часа по-рано,това правилно ли е ,ако не моля да ме коригирате. Другото което се чудя понеже аквариума ми е още нов дали не трябва да започна с по-малък светлоден(6-7 часа) и постепенно да стигна 10 часа или не.

tonino

06.10.2015 21:32 #5 Last Edit: 18.02.2018 16:00 by tonino
...

ti6o89

Благодаря за съвета колега,задължително ли е  да са 1во сините,защото моите  са разделени в 2те тела по еднa,но ако е задължително ще разменя пурите.

tonino

07.10.2015 08:47 #7 Last Edit: 18.02.2018 16:00 by tonino
...

ti6o89

Благодаря за съвета колега,ще сложа още камъни колкото се може по скоро

ti6o89

Здравейте колеги,малко развитие от мен. Сложих малко живи камъни в събота и няколко охлюва, но им забравих името. Купих си скимера на Aqua Medic,продължавам да добавям бактерий и така. Исках да попитам дали след няколко дни ще мога да сложа една еуфилия тъй като разбрах че не са капризни,ако не е добре дайте съвет кога може да се сложи.


Ilianidis

Мериш с тестове нитрити и амонии и ако са нула,следват нитрати и фосфати,но последните като за начало може да пренебрегнеш спрямо една еуфилийка.Тя ще подскаже дали е наред.

ti6o89

14.10.2015 16:15 #11 Last Edit: 16.10.2015 12:54 by ti6o89
Благодаря за информацията колега

Публикациите са слети: 16.10.2015 12:54

Здравейте колеги,искам да попитам някой гледал ли е Mespilia globulus  и какво може да ми кажете за него,защото се колебая дали да не си взема.

ti6o89

Здравейте колеги.Имам малък проблем,от няколко дни забелязвам че клоуните ми се почернели по гърбовете и се бият,малко са странни като цяло. Имате ли представа какво може да е това. Мерил съм само Kh защото към момента само такъв тест имам и то е 11 което си е множко... моля за съвет какво трябва да направя. Забравих да кажа от вчера имам 1 таралеж който като го пуснах се поразхожда из аквариума,но от снощи се е спрял на едно място и кажи речи не мърда много :-(
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs13.postimg.cc%2Foih660x6f%2Fclown.jpg&hash=84281b5cf15c33c789597e0acc2d7a2b4ff85a54

ZIRO

Здравей, това че се бият е явно за да разпределят кой ще е доминиращия(женския).
А потъмняването на гърба и на мен ми е интересно защо става така, когато взех и моите клоуни, след няколко дни и те си промениха оцветяването като при теб. Предполагам че не е проблем защото са така вече месеци наред.

ti6o89

Здравейте,малко да покажа как се развива аквариума,не че има кой знае какво развитие,но все пак.Към момента обитателите му са:
2 clown fish;
1 lysmata debelius;
1 grama loreto;
1 Trochus;
1 mespilia globusus;
1 euphylia;
Камъните ми са 10 кг,мисля да добавям още за в бъдеще. Мерил съм Kh=11.5(ако не се лъжа последният път) и NO3=0.Храня по 2 пъти дневно със замразена храна,след ден-дв ще сложа и активен въглен в чорапче в съмпа. Проблема ми към момента е че клоуните не спират да се бият,единият порастна повечко,реших че вече са се определили и той ще е женският,но уви продължават да се бият,по-малкият през повечето време стои до водораслото,защото по-големият не му дава да мърда на друго място. Има моменти в които няма проблем ама като че ли не са мноог дълги. Ако някой може да даде идея какво може да се направи моля не каже,защото ме е страх да не умре.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.cc%2F4ul3d03pb%2Fimage.jpg&hash=509e108e4375ae57dac9491d509bacd5d8193a34
Извинявам се за лошото качество,с телефона съм снимал и половината ми осветление е изгасено ;) Поздрави *DRINK*

Similar topics (5)

12158

Публикации: 24
Прегледи: 14795

50279

Публикации: 7
Прегледи: 4458

41453

Публикации: 6
Прегледи: 7825

41176

Публикации: 46
Прегледи: 16547

38429

Публикации: 81
Прегледи: 33262