• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 18:46

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Странно поведение на неон

Започната от Amev, 31.08.2015 22:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Amev

От два дни наблюдавам най-едрата неонка понякога за дълъг период стой на едно място в аквата и е надолу с главата и се движи като игла на шевна машина нагоре надолу , преди малко като изгаснаха лампите пак я наблюдавах ... Забила е глава надолу и пак нагоре - надолу ... Все едно се е задавила и ... Незнам , помагайте ...

niki_o

Хранил си със суха храна нали?
След известно време се оправя сама,но е от многото суха храна в корема й и неможе да потъне и за това се мъчи така надолу с главата.

Amev

Ами главно със суха ги храня , TetraMin гранули и люспи, TetraPRO algae, Sera Vipagran, Tropica Supervit granulat и TetraWafer mix за дънните

Daredevil_666

Здравей!Не се притеснявай за неончето ще се оправи след някой друг час.Аз имам 20-на неони, които ги храня със суха храна но процедирам по следния начин.Взимам малко вода от аквариума в канче или чашка и там слагам сухата храна и разбърквам.След малко храната поема вода и пада на дъното на съда.След това е слагаш в аквариума и тя започва да потъва бавно а не стои на повърхността на водата.Докато потъва рибите е изяждат и дори не достига до дъното.Може би малко тъпо звучи, но по този начин избегнах това "подуване" на рибките.Успех!

Amev

Ами понеже ме няма доста често съм им взел хранилка , която дори и да съм си вкъщи ги храни под час и както съм я настроил прецизно с порцията за 1 път на ден. Смесил съм всички храни вътре и коя до каквото се докопа. Понякога се изкушавам и им давам при вечер допълнително. Днес взех и малко замразена храна 3 вида да им давам понякога. Явно този като е по големичък идва и по лаком , другите се задоволяват с угриските ,а този се нарежда при другите рибоци и после му е тежко ;)

Tracker

Здравей Amev. При мен Неонките бяха започнали да се държат по подобен начин. Храня ги със Sera Vipagran рибките спряха да плуват като пирончета, след, като смених храната с нова. Старата я бях ползеал 2-3 месеца. Предполагам, че с времето храната се увлажнява и променя.
Hagen, Aquarien-Set "Marina Basic 54"
2x15 [w]: GLO, Sera plant color
Sera fil 120
Sera heater, 50 [w]

Amev

И аз това направих , даже им взех няколко вида замразена жива храна да им разнообразявам ... Благодаря на всички !

fam

Ха и аз благодаря за споделянията. Та това си беше една доста полезна кратка дискусия.. ние също  гледаме неончета и  ги храним със суха храна.. не бях забелязала такова поведение до сег, НО ако  видя поне няма да се паникьосвам.  *privet*

Amev

Аз моята я държа в хранилката и малко или много се увлажнява , докато съм в бг ги храня аз от пакетите , но като ме няма пак им пълня хранилката и явно храната губи някакви си свойства

Amev

Колеги помагайте , този път този същия неон седи с корема нагоре , когато го подплаша плува ама след секунди пак обръща корема и на повърхността се носи , корема му е доста издут!!! Може ли да го спася или да го изпращам да не се мъчи?
Зор му е да потъне пак , лакомника сигурно се е натъпкал пак.

Similar topics (5)

28044

Публикации: 9
Прегледи: 7322

37741

Публикации: 5
Прегледи: 3350

55809

Публикации: 1
Прегледи: 1625

28196

Публикации: 13
Прегледи: 6614

38804

Публикации: 17
Прегледи: 8176