• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 12:01

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Впечатления от моделите филтри

Започната от Boby_, 07.02.2007 14:31

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

toto_vd

Здравейте колеги предстои ми стартиране на 140 литров аквариум и мисля да закупя външен филтър JBL CristalProfi e901 Greenline или TetraTec EX700  кой е по добър от двата. Кой от филтрите е по-лесен за експлоатация? Колко често се сменят пълнежите? ?И двата ли са напълно готови за употреба?Може да предлагате и други модели!

Публикациите са слети: 30.03.2015 21:17

Здравейте колеги предстои ми стартиране на 140 литров аквариум и мисля да закупя външен филтър JBL CristalProfi e901 Greenline или TetraTec EX700  кой е по добър от двата. Кой от филтрите е по-лесен за експлоатация? Колко често се сменят пълнежите? ?И двата ли са напълно готови за употреба?Може да предлагате и други модели!

Caxapa

И тук пак същото..Поспри се малко!

niky

Тук колегата САХАРА е напълно прав. И аз се чудех дали да не ти трия безкрайноповтарящите ти се мнения, ама викам...начинаещ е, нека пита, уж различни въпроси задава.
Ама то вече съвсем като СПАМ стана...
Следващото подобно аз лично ще го изтрия!

toto_vd

Извинявам се колеги просто ми трябва мнение понеже не зная какво да купя и кое е по добро!

ATANAS1111

Взимай JBL-a.От Тетрата има доста оплаквания от колеги,че протичат след време.
520 l.Tanganyika

6 Cyathopharynx Furcifer "Karilani" F1
10 Altolamprologus compressiceps Gold head "Kasanga"
5 Eretmodus cyanostictus "Kigoma" F1
15 Neolamprologus brichardi Albino

288 l. Tanganyika

12 Tropheus Nkonde Yellow  F1
22 Tropheus Black Bulu Point OB

Tracker

Какво му се чудиш, JBL CristalProfi e901 Greenline е по-икономичен, с по-голям дебит и с по-голям диаметър на маркучите, цената е сравнима в популярен онлаин магазин. Другото е късмет, а ако не ти хареса можеш и да го върнеш без да се обясняваш.
Късмет.
Hagen, Aquarien-Set "Marina Basic 54"
2x15 [w]: GLO, Sera plant color
Sera fil 120
Sera heater, 50 [w]

Danieltendjerkov

Цитат на: Tracker - 02.04.2015 15:28
Какво му се чудиш, JBL CristalProfi e901 Greenline е по-икономичен, с по-голям дебит и с по-голям диаметър на маркучите, цената е сравнима в популярен онлаин магазин. Другото е късмет, а ако не ти хареса можеш и да го върнеш без да се обясняваш.
Късмет.
Аз в момента ползвам JBL CristalProfi e901 Greenline и съм адски доволен тих е, 11w какво повече нямам никакви оплаквания

manyg

 JBL CristalProfi e901   *THUMBS UP* *THUMBS UP* *THUMBS UP* *THUMBS UP* *THUMBS UP*


А някой ползва ли малкият канистър на SunSun - SunSun HW-603 ? Впечатления? Гледам че някои го използват като предфилтър на голям канистър, а други като външен филтър за нано аквариуми. Цената му е около 18-20$

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi00.i.aliimg.com%2Fwsphoto%2Fv0%2F1905258344%2FNew-1pc-220V-6W-400L-H-Aquarium-Fish-Tank-External-font-b-Filter-b-font-Outer.jpg&hash=8febe35fd08589d36ebb5730e8e8d3b5c367ac68

addicted

Аз го ползвам от близо година. Смених синята гъба с 500 грама китайска керамика и съм много доволен. Последно го бях чистил преди 6 месеца, и не се виждаше значително намаляне на дебита, но от любопитство реших да го отворя миналата неделя. Излезе страшна пумия от вътре, но това му е работата все пак.Керамиката беше чиста, всичката гняс се беше събрала в гъбите. като цяло е безшумен, освен ако не е поставен директно на пода, тогава малко бучи, проблема се реши с поставянето на хавлиена кърпа под него и вече спя на 2 метра. Аз го ползвам в 40 литра аквариум.
Минус е само че флейтата и всмукателната изглеждат много кекави.

_Kirilov

Цитат на: addicted - 18.05.2016 19:37
Аз го ползвам от близо година. Смених синята гъба с 500 грама китайска керамика и съм много доволен. Последно го бях чистил преди 6 месеца, и не се виждаше значително намаляне на дебита, но от любопитство реших да го отворя миналата неделя. Излезе страшна пумия от вътре, но това му е работата все пак.Керамиката беше чиста, всичката гняс се беше събрала в гъбите. като цяло е безшумен, освен ако не е поставен директно на пода, тогава малко бучи, проблема се реши с поставянето на хавлиена кърпа под него и вече спя на 2 метра. Аз го ползвам в 40 литра аквариум.
Минус е само че флейтата и всмукателната изглеждат много кекави.

Къде го намери за тия пари ? Че аз за пор 40-50 $ не го виждам никъде ....

Публикациите са слети: 09.06.2016 20:48

Нещо неможах да си променя писанието горе ..

Но гледам може да се върже по  два начина . И като пред-филтър като водата мината отдолу нагоре и като отделен филтър си като му се сложи глава , но тогава водата се пречиства отгоре надолу . Много странна конфигурация са направили китайченцата.

addicted

Нещо май си объркал моделите.
Надявам се да не се сметне за реклама.
С помпа:
http://aquarium.bg/index.php?route=product/product&path=146_153&product_id=2032
Без помпа:
http://aquarium.bg/index.php?route=product/product&path=146_161&product_id=2033

Sent from my Lenovo A859 using Tapatalk


_Kirilov

Ами не съм объркал. Реално си е един и същи филтър. Единия е с добавка помпа - другия е със свалена такава ..

discusfen

А защо ти са две помпи като можеш една да ползва.Взимаш един филтър с помпа и един без.Вързваш ги така ,че водата минава през първия без помпа на самотек отива във втория който е с помпа и качва водата в аквариума

addicted

Аз го мислех това, първият с оригиналните гъби който не са лоши, вторият пълен с керамика. Ама ме притеснява да не падне много дебита.

Sent from my Lenovo A859 using Tapatalk


_Kirilov

Е то вече се обезсмисля цялата идея за малък и горе долу ефективен филтър. Мисля ,че би бил доста полезен на колеги с цихлиди или някакви по-едри риби за да го използват като предфилтър.

Similar topics (5)

18060

Публикации: 6
Прегледи: 3405

1055

Започната от STIKS


Публикации: 7
Прегледи: 4556

57318

Публикации: 1
Прегледи: 1826

6064

Публикации: 7
Прегледи: 3882

6357

Публикации: 13
Прегледи: 5193