• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 00:53

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Размножаване на Анциструси

Започната от Стамен, 20.06.2005 13:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

xyzt2

Здравейте!
Много полезен форум. Сега и аз да си кажа... Имам 2 анцитруса (мъжки и женски) от около година - около 7 см. От 2 дни единият анцитрус изчезна, днес реших че е ритнал камбаната и започнах да търся мъртъв рибок, повдигам един камък и ... там седи анцитрусчето и освен него и хайвер. Май това им е първото хвърляне на хайвер. В един аквариум имам 2 анцитруса и една златна рибка така че хайверът ще да е на анцитрусите. Сега се чудя какво да правя за да съхраня поколението. Мисля че е правилно да повиша малко температурата на 24градуса, защото ги отглеждам на 22 по-принцип.
Ще отделя златната в друг мъничък аквариум, горкия рибок той е огромен и в какво малко аквариумче ще трябва да се побере...
Дайте съвети и идей какво да правя. С какво да храня мъничките ако се родят въобще. Ако има някакви статийки към които да ме насочите ...

POWERPUFF

що не пробваш да преместиш анциструсите барабар с хайвера, малко е на риск ама аз съм го правил това с хайвер на рамирези - взимаш камъка с хайвера и родителите и ги местиш в самостоятелна квартира
аз нямах проблеми

cihlidi_fan

Цитат на: "POWERPUFF"що не пробваш да преместиш анциструсите барабар с хайвера, малко е на риск ама аз съм го правил това с хайвер на рамирези - взимаш камъка с хайвера и родителите и ги местиш в самостоятелна квартира
аз нямах проблеми

Хубаво е да гледаш датана на съобщението  :wink:  това е по-старо от месец  :?
220л. Танганайка
17 Tropheus sp."Red" Chimba, 10 Cyprichromis leptosoma "Utinta"
3 Telmatochromis vitattus, 3 lamprologus ocellatus

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg151.imageshack.us%2Fimg151%2F8813%2Flogocopy&hash=b4ea5442a8466f141a31ed7c3c139d77bd107786

POWERPUFF

ами що гледам че никой не е отговорил пък аз нали съм добричък и така...
та ще ми е интересно какво е станало, ама явно човека е забравил че анциструсите му са се въдели :lol:

xyzt2

Благодаря за съвета. Между другото анцитрусите се справиха сами със опазването на потомството много добре :-). Обаче някаква болес порази аквариума и вече е празен и пресъхнал. Само водораслите съм преместил в един малък аквариум и правя планове за по-голям аквариум.

6aro

Много жалко. Само една корекция не водорасли, а растения.  :!:
Палудариум: 120/80 (16 вода; 64 надводна част )/40
острови: размери в най-широката си част - 23/18/40; 43/20/40; 10/19/13

POWERPUFF

да и тия растения е добре да ги дезинфектнеш преди да ги сложиш в другия аквариум, а също и грунда и техниката - иначе се сещаш че може тая болес :wink: да се прехвърли в новия аквариум

cp

Цитат на: "xyzt2"Благодаря за съвета. Между другото анцитрусите се справиха сами със опазването на потомството много добре :-). Обаче някаква болес порази аквариума и вече е празен и пресъхнал. Само водораслите съм преместил в един малък аквариум и правя планове за по-голям аквариум.

Местиш само мъжкаря с мястото кадето е хайвера защото женската ще изяде потомството си, на всяка 2-ра седмица чифта ти е готов за ново потомство вече имам кам 200 рибока от 2-3 кучила.

xyzt2

Цитат на: "POWERPUFF"да и тия растения е добре да ги дезинфектнеш преди да ги сложиш в другия аквариум, а също и грунда и техниката - иначе се сещаш че може тая болес :wink: да се прехвърли в новия аквариум

Вече го направих. Голямите камъни ги преварих, пък грунда и растенията смятам да им направия баня със Калиев пергаменат. Както и да е това вече не е по-темата.

zariio

Цитат на: "cp"
Цитат на: "xyzt2"Благодаря за съвета. Между другото анцитрусите се справиха сами със опазването на потомството много добре :-). Обаче някаква болес порази аквариума и вече е празен и пресъхнал. Само водораслите съм преместил в един малък аквариум и правя планове за по-голям аквариум.

Местиш само мъжкаря с мястото кадето е хайвера защото женската ще изяде потомството си, на всяка 2-ра седмица чифта ти е готов за ново потомство вече имам кам 200 рибока от 2-3 кучила.
Братле :D честито за двестате рибока от 2-3кучила rofl
надявам се не ги гледаш в 10л аквариум :shock:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

cp

Цитат на: "zariio"
Цитат на: "cp"
Цитат на: "xyzt2"Благодаря за съвета. Между другото анцитрусите се справиха сами със опазването на потомството много добре :-). Обаче някаква болес порази аквариума и вече е празен и пресъхнал. Само водораслите съм преместил в един малък аквариум и правя планове за по-голям аквариум.

Местиш само мъжкаря с мястото кадето е хайвера защото женската ще изяде потомството си, на всяка 2-ра седмица чифта ти е готов за ново потомство вече имам кам 200 рибока от 2-3 кучила.
Братле :D честито за двестате рибока от 2-3кучила rofl
надявам се не ги гледаш в 10л аквариум :shock:

120 литра - и са сами в аквариума  :box  nuts

Живко

Цитат на: "cp"
Цитат на: "zariio"
Цитат на: "cp"
Цитат на: "xyzt2"Благодаря за съвета. Между другото анцитрусите се справиха сами със опазването на потомството много добре :-). Обаче някаква болес порази аквариума и вече е празен и пресъхнал. Само водораслите съм преместил в един малък аквариум и правя планове за по-голям аквариум.

Местиш само мъжкаря с мястото кадето е хайвера защото женската ще изяде потомството си, на всяка 2-ра седмица чифта ти е готов за ново потомство вече имам кам 200 рибока от 2-3 кучила.
Братле :D честито за двестате рибока от 2-3кучила rofl
надявам се не ги гледаш в 10л аквариум :shock:

120 литра - и са сами в аквариума  :box  nuts

може би заради големината на аквариума трудно ги броиш :wink:

какво е латинското име на лявата риба долу в подписа ти.
видях такава в Бургас по Велик ден.
много ми хареса.
ако не беше 28 лв. бих я взел нищо, че не знам нищо за тях.
Никой не се е родил научен.

abaro

Ти грешиш нещо - това е астронотус.
http://picasaweb.google.com/adbaro/ACacatuoides
http://picasaweb.google.com/adbaro/AViejita
[smg id=241 type=link align=left width=88][smg id=285 type=full align=left]

Живко

Цитат на: "abaro"Ти грешиш нещо - това е астронотус.

ако мнението е за мен, може да направим едно басче, по на едно ходене на гости. :D
Никой не се е родил научен.

etg

Малък астронотус. :D
Явно тази в Бургас не е същата за да е 28лв.

Similar topics (5)

12633

Публикации: 34
Прегледи: 29516

1194

Публикации: 255
Прегледи: 98860

56361

Публикации: 6
Прегледи: 4295

51477

Публикации: 11
Прегледи: 6314

6143

Публикации: 78
Прегледи: 44774