• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 13:42

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Лесна смяна на вода от чешмата

Започната от hank87, 16.11.2013 12:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kaloqn_0998

Искам да попитам нормално ли е на 3 дена да сменям по 10л вода от чешмата като я обработвам с препарат аквариума е 60л, а рибите са много за него и затова питам дали ще има проблем ако сменям на 3 дена 10л вода.

nasko.

Няма проблем дори по 20л. е по добре само гледай температурата да е еднаква.
скаларий и неони

neo5

Цитат на: Mirobg - 20.11.2013 23:52
:-)

Ей такова чудо и аз си взех, струва 2 левчета, иначе маркуча ми излезе към 20 лв. ама няма как... днеска за сефте сменях водата и с едно парче от маркуча, срязах го 2 метра щот и без това аванс си имаше и направо през терасата 100 литра излях за 8-10 минути, окъпах няколко котки с водопада  *CRAZY* *CRAZY* *CRAZY*
Не се опитвай да огънеш лъжицата.Това е невъзможно.
Опитай се просто да осъзнаеш истината.
- Коя истина? - Че няма лъжица.
The Matrix

Никич

Колеги, споделете какви маркучи използвате и от къде си ги купихте? Моя си го купих от Практикер, градински маркуч 5/8, но водата от него се умирисва лошо. Поради тази причина го използвам само за източване на водата. Искам да мога и да пълня вода в аквариума с него, но с този миризливия не смея. В същия магазин се продават прозрачни маркучи, на различни размери, те дали са подходащи?

neo5

Цитат на: Никич - 19.07.2014 17:30
Колеги, споделете какви маркучи използвате и от къде си ги купихте? Моя си го купих от Практикер, градински маркуч 5/8, но водата от него се умирисва лошо. Поради тази причина го използвам само за източване на водата. Искам да мога и да пълня вода в аквариума с него, но с този миризливия не смея. В същия магазин се продават прозрачни маркучи, на различни размери, те дали са подходащи?

Ами моя си е зелен, иначе не ми омирисва водата, поне аз не съм помирисвал лоша миризма, може би трябва да премине за няколко минута вода по него и ще се махне миризмата!
Не се опитвай да огънеш лъжицата.Това е невъзможно.
Опитай се просто да осъзнаеш истината.
- Коя истина? - Че няма лъжица.
The Matrix

dalgia

Моят маркуч е жълт със зелени черти 3/4 турски.Най евтиният беше в магазина.Като го купих наистина миришеше на гума,но със времето миризмата изчезна.Дори отначало го държах на терасата да не мирише в стаята.

Никич

Проблемът при този моя маркуч е, че не се отмирисва, а го използвам вече няколко месеца. Това е и причината да търся по-добър. Ще отида в магазина и ще избирам по миризма :-D ,който няма миризма, него ще взема.
Прези години, бях си вързал съдомиялната към кухненската батерия с адаптор, тогава колкото пъти пуснех водата все миришеше лошо, а там водата се използва често. Затова ме е страх да наливам вода с този маркуч.

dalgia

Ами огледаи тогава.Мисля има маркучи за домашни и промишлени нужди.Бях гледал едни за мляко,ама цената  :duvar:

PVV

Аз откакто направих това приспособление се родих. Кранчето е 1.20 за капково напояване. Бързата връзка е няколко лева и тя/ забравих колко/. Врътваш крана и пълниш маркуча към аквариума с вода. Като се напълни , спираш чешмата и отваряш крана да тече в мивката на самотек.
https://i.postimg.cc/nsTp2FMx/20200524-161349.jpg
 

Benzacillin

Мда супер удобно е. И аз така сменям от много години. Няма кофи, няма носене. Между другото съживи тема от 2014 :D

Similar topics (5)

51437

Публикации: 3
Прегледи: 5631

11930

Публикации: 4
Прегледи: 2809

58243

Публикации: 3
Прегледи: 2023

36128

Публикации: 12
Прегледи: 5219

4058

Публикации: 7
Прегледи: 5878