• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 13:30

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Защо рибките ми умират?

Започната от ribka_ribka, 16.04.2014 16:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

DPI

Аз съм начинаещ акварист, добре че ми помагат опитните тук във форума, но ще си позволя конкретни съвети към теб:
1. НЕ КУПУВАШ нови риби за този аквариум в това състояние.
2. Вадиш всичко от аквариума - измиваш го добре, без сапун, включително и филтъра на течаща вода;
3. Подреждаш всичко отново, засаждаш разстения (има една чудесна статия какви са непретенциозните - роголистник, дъбче, криптокорина, водна чума, микрозориум, валиснерия)
4. Пълниш аквариума и си слагаш препарати за стабилизиране на водата и за стартиране на азотния цикъл.
5. Чакаш и се снабдяваш с тестове  , сменяш вода дори по-често от веднъж седмично, осветление също трябва да има 6-8 часа в денонощие.
6. Най-рано след 14 дни (аз тук допуснах грешка), пускаш рибите.
И още един съвет от мен - снабди се с карантинен аквариум, в който поне за няколко дни да отглеждаш новозакупени риби, защото ако са заразени, може да ти заразят общия аквариум.

Това са неща, които научих от този форум.

ribka_ribka

температурата е около 20-22 градуса, но днес ми казаха, че мога освен тези неща които изредихте, да си взема и охлювчета, които също премахвали бактериите от аквариума. А как да си засадя растения???

Публикациите са слети: 17.04.2014 13:49

И какво означава карантинен аквариум? За по голям нямам място но се спрях на растението микрозориум.
То ти говори с добро, а ти му отвръщаш със зло.

DPI

В аквариума трябва да има грунт, пълниш с малко вода - в твоя случай към 5 литра, правиш дупка в грунт-а, пъхаш коренчето на растението, укрепваш леко стъблото в смисъл правиш нещо като малка купчинка около него и готово.
Зависи кои охлювчета и за кои бактерии за ти говорили.
20-22 градуса не е ли ниска температура ?
Карантинен аквариум:http://aquariumbg.com/forum/index.php?action=articles&n=138 . Принципно може и да не е точно това, но съд, в който новозакупена риба да я сложиш, наблюдаваш и едва след като се увериш, че няма заболявания да я преместиш в общия аквариум.

wire

20-22 градуса са добре само за златна рибка. Ти, всъщност, нищо не си написал/а за аквариума. Какви са размерите, с какво отопляваш, как мериш температурата? Изобщо нищо откъм техника. Има ли грунд?
Папратите, ако съдя по литража, ще са прекалено големи. Избери си някакво малко(височина) и по-лесно за гледане, може и мъх - http://aquariumbg.com/plant.php
http://aquariumbg.com/forum/bolesti/kak-da-opazim-ribkite-si-zdravi/
http://aquariumbg.com/forum/otgovori-na-chesto-zadavani-vaprosi/da-sazdadem-malak-i-evtin-akvarium-s-shtastlivi-ribki/
Има много теми кое какво е и как се прави. Чети, информирай се, пробвай.
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!  *CRAZY*

ribka_ribka

мерси много за линковете! @}->--  Разгледах за растенията, прочетох и ще прочета още много, а да попитам wire може ли грунда да е едноцветен , например розов, син или какъвто и да е цвят, но не смесен???
То ти говори с добро, а ти му отвръщаш със зло.

hunter

Няма никакво значение какъв е цветът на грунда. Стига да е годен за аквариум.

wire

Цветните грундове обикновено са боядисани. Не се знае с какво, как и дали няма да вредят на аквариума. Избери си някакъв по-неутрален, естествен цвят, за да изпъкват растенията и обитателите - черен, кафяв, шарен. Фракция 2-3мм. или нещо такова
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!  *CRAZY*

ribka_ribka

а като си взема растение непременно ли трябва да се вземе лампичка за аквариум???
То ти говори с добро, а ти му отвръщаш със зло.

Caxapa

Имено, растенията се нуждаят повече от осветление за да може да развият фотосинтезата на базата на която растат и се развиват.  Също така е важно какво е осветлението спрямо обема на аквариума.  За 10 литров аквариум може да свърши работа и една енергоспестяваща крушка като напримире от вид "миньонка" тези с по-малкия цокъл.

ribka_ribka

То ти говори с добро, а ти му отвръщаш със зло.

DPI

В лявото меню, най-отдолу има калкулатор, там можеш да изчислиш за твоя аквариум колко грунт, осветление и филтър ти трябват. Успех  от мен!


ribka_ribka

17.04.2014 20:51 #26 Last Edit: 18.04.2014 12:48 by ribka_ribka
Много благодаря!

Публикациите са слети: 18.04.2014 10:49

А можете ли да ми препоръчате магазин в София, за аквариуми, аксесоари за аквариум и д.р. приспособления?

Публикациите са слети: 18.04.2014 12:48

А попринцип колко дълго живеят молинезиите??? *dontknow*
То ти говори с добро, а ти му отвръщаш със зло.

DPI

Има цял раздел с магазини във форума, разгледай и прецени кой ти е най-удобен.

Внимавай и какво ти обясняват в магазина. Убедих се от прочетеното тук за една седмица, че някои хора продават акваристика, но си нямат идея от нея. Пример, който се случи на мен: Нямало значение коя точно храна на Сера ще взема за гупите, важното да било Сера. Дрън-дрън.

Барбарон

При положение, че колегата иска да му се препоръча магазин, не мисля, че долното следва да се тълкува като реклама. Още повече, че в раздела с адресите на магазини има и такива, които едва ли ще му свършат работа.

Виждам, че си от София и че си начинаещ. Препоръчвам ти Аквадзайн. Имат два магазина, адресите на които можеш да видиш от страницата им. Продавачите са компетентни, ще ти отговорят на всички въпроси, ще ти покажат как се садят растения и ще ти препоръчат оборудване от което имаш нужда (а не каквото те искат да продадат). При тях ще намериш всичко, от което имаш нужда сега и занапред, както и отлична консултация за всеки един продукт.

Caxapa

Айн, цун цвай, цум дрън  *lock Заключвам темата, че стана като една друга в която се питат такива общи въпроси  и се отговаря.