• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 13:25

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Microrasbora Galaxy - общи въпроси

Започната от besom, 29.03.2008 21:43

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Desmoria

Цитат на: asito - 26.03.2014 18:37
Под стирката сложи плитка пластмасова кутия или нещо от вида(капак).Така като вадиш стирката няма да падне хайвер в аквариума ,а в кутията и ще го видиш и преместиш.Нямам опит със стирка,но съм чел и за такъв вариант.Виж във форума за тези риби(има линк в тази тема) там има доста инфо от стабилни развъдчици.

Ако говориш за руските линкове, не ми върши работа, защото грам не отбирам от руски.
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

asito

А,с руския и аз съм много зле.Ето линк: http://celestialpearldanio.com/cpd-forum.html  на английски.

spark

Ако знаеш немски виж това:


Desmoria

Първи опит неуспешен. Нямаше никакъв хайвер. Следващия ще е в по-добре залесен аквариум.
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

bustama

На старта аквариума ми нямаше никаква зеленина, но хвърляха. Според мен не се чувстват добре, а може и рибите да са малки още. Водата, богата ли е на кислород?

spark

Мъжкия трябва да гони женските, по някога това е проблема не условията, ако на някой му се намират 2 мъжки да ми пише, защото от 10 галаксита имам само 1. Мъжкия няма черна точка на ануса, корема и коремната перка са оранжеви и леко синее, по това най-често се разпознават.

Desmoria

Водата си беше прясна, престояла. В общия аквариум, мъжкия не отразява много-много женските, а те са доста пълнички и съм сигурна, че имат хайвер. Това с купичката от клипчето изглежда обещаващо - ще го пробвам.
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

spark

Цитат на: Desmoria - 31.03.2014 16:41
Водата си беше прясна, престояла. В общия аквариум, мъжкия не отразява много-много женските, а те са доста пълнички и съм сигурна, че имат хайвер. Това с купичката от клипчето изглежда обещаващо - ще го пробвам.
Да не ги вади докато не видиш хайвер в купичката и аз така ще направя.

Desmoria

Ето какво спретнах набързо снощи, дано има ефект:

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs16.postimg.cc%2Fvv81zfg1h%2F20140331_204409.jpg&hash=0f3a6f88091ecd8c5e6e53d0c0c5ff29b6b3b2cb

Знам, че снимката е отвратителна, но с телефон толкоз. :)
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

Desmoria

Вече имам прогрес. Това с буркана се оказа златна мина. Въпреки, че имаше и доста побелели, за мое огромно очудване в буркана имаше и 7бр. бистри хайверчета. Знам, че не е кой знае каква бройка, но за мен си е голямо постижение. Има само един малък проблем - незнам на кой е хайвера.  :-D В аквариума има 10бр. Ембер Тетри и 3бр. Галаксита. Спокойно може да започнете да залагате.  :-D

А ето и малко снимки:






В крайна сметка буркана не беше от най-удобните неща, за това благодарение на колегата FHM се сдобих със стъклени ванички.



В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

asito

Супер е с тези ванички.Честито за хайвера.На 99% съм сигурен,че е на галакситата.Успех.

spark

Цитат на: asito - 03.04.2014 21:31
Супер е с тези ванички.Честито за хайвера.На 99% съм сигурен,че е на галакситата.Успех.

И аз така мисля, но времето ще покаже. Имам 2 такива петри излишни ако някой иска мога да му ги изпратя.

Desmoria

Хмм снощи извадих хайвера, сутринта беше излюпен, май не е на галакситата, а на емберките. От друга страна обаче незнам, колко време е седял хайвера в буркана. До колкото знам за емберките инкубационния период е 1-2 дена, а за глаксито е 3 дена. Така, че май е на първите. :(
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

asito

емберки,галаксита-се файда е  :-) След месец ще разбереш :)

Desmoria

Хаха да. Да са живи и здрави. :)
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

Similar topics (3)

4426

Публикации: 59
Прегледи: 54943

3434

Започната от cardin


Публикации: 88
Прегледи: 53933

29047

Публикации: 37
Прегледи: 56479