• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 22:35

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Съвместимост на различните видове рибки

Започната от NO CARRIER, 17.05.2009 17:13

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Desmoria

В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

spark


WickedSick

В аквариумчето имам 1 анциструс, 10 обикновени неона и един чифт pelvicachromis pulcher. Какви други рибки мога да сложа, които са съвместими с вече изброените и най-вече да се движат в средния или горен слой на аквариума(предпочитам рибки, които не са пасажни).

kaloqn_0998

Искам да попитам данио с какви рибки може да съжителства?

Публикациите са слети: 17.03.2014 17:23

Цитат на: WickedSick - 06.01.2014 22:37
В аквариумчето имам 1 анциструс, 10 обикновени неона и един чифт pelvicachromis pulcher. Какви други рибки мога да сложа, които са съвместими с вече изброените и най-вече да се движат в средния или горен слой на аквариума(предпочитам рибки, които не са пасажни).

Pelvicachromis pulcher не знам с какво могат да съжителстват не съм гледал такива, доколкото неоните и анцитрусите с почти всички живородки- гупи,хелери,молинезия,плата.

kaloqn_0998

В аквариум 60 литра ще могат ли да съжителстват 5 коридорасчета и 2 анциструса? И дали някое розово или обикновено данио ще съжителства с хелери и звездни тетри?

wwladoo

Цитат на: kaloqn_0998 - 28.03.2014 20:58
В аквариум 60 литра ще могат ли да съжителстват 5 коридорасчета и 2 анциструса? И дали някое розово или обикновено данио ще съжителства с хелери и звездни тетри?
Те ще съжителстват коридорасите с анциструсите без проблем но по нататък като поотраснат анциструсите ще им е доста малък 60л.Колкото до розово данио, обикновенно данио и хелери и Пристела(звездна тетра) също нямаш ядове,живеят си заедно без проблеми. :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

kaloqn_0998

Цитат на: wwladoo - 28.03.2014 21:18
Те ще съжителстват коридорасите с анциструсите без проблем но по нататък като поотраснат анциструсите ще им е доста малък 60л.Колкото до розово данио, обикновенно данио и хелери и Пристела(звездна тетра) също нямаш ядове,живеят си заедно без проблеми. :-)

Екстра та значи ако сложа само коридораси без анциструси как ще е?

Асен Евгениев

Цитат на: kaloqn_0998 - 28.03.2014 22:08
Екстра та значи ако сложа само коридораси без анциструси как ще е?
Добър вариант ще е.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

gabaka

Здравейте искам да разбера могат ли да живеят 3 бети с 1 лабео  и 1 боция в 20 литра аквариум. Засега бетите си живеят добре с боцията, но искам да взема и 1 лабео .Благодаря .

vanko77777

Това е нечовешко! - викаха канибалите, четейки вегетарианско меню.


20l.-Скаридарник
40 l., 207 l., 462 l.
462l.-Астронотуси, 7 бр. Myletes rubripinnis (Сребърен долар) и сом Птеригоплихт гибицепс

Marto99_mz

Този обем е много ама много малък за боция, по-добре я подари на някой с по-голям аквариум.

gabaka

Благодаря за отговорите.Боцията ще я подаря,а лабео-то вече го взех и го пуснах в аквариума,за сега е екстра,ако стане напечено ще го извадя и него.Благодаря.

Cole

Здравейте, в 120 литров аквариум с африкански цихлиди, анциструси и калихт мога ли да пусна едно лабео и няколко тигрови барбуса! Имам 12 цихлиди!?

Marto99_mz

Аквариума само за цихлидите е малък ти искаш да пускаш още рибки.

Cole

Подариха ми 100 литров аквариум и искам да попитам мога ли да гледам чифт скаларии, чифт рамирезита, чифт анциструси, 3 коридораса, 1 САЕ и 10-на неона?!

Similar topics (5)

60008

Публикации: 4
Прегледи: 3888

54747

Публикации: 7
Прегледи: 3840

59122

Публикации: 3
Прегледи: 3932

56056

Публикации: 5
Прегледи: 3594

17923

Публикации: 73
Прегледи: 70363